LPG Bakımı hk.

Merhaba arkadaşlar .Eylül ayında araç muayenemi yaptırdım. Aynı zamanda LPG ruhsatında da muayene son kullanım tarihi diye birşey vardı. Ben lpg sızdırmazlık vs almadan muayene girdim ve sorunsuz çıktım. Şuan herhangi bir Lpg bakımı yaptırmama gerek var mı yoksa periyodik bakımlarda lpg bakımları yapılmışmıdır servislerde. Teşekkür ederim. iyi günler ..

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
[MENTION=274]ErcanSenn[/MENTION]

Bildiğim kadarıyla filtre bakımı yapılıyor, birde lpg tankının bir ömrü oluyor zamanı gelince o değişiyor, onun da ömrü uzundu diye hatırlıyorum.

En son 20.000 bakımına girdim muayeneden önce. Bu işlemler yapılmış olabilir mi acaba lpg ile alakalı. Bir de bu lpg ruhsatına bakımları işletmek gerekir sanırım. Benimki eski tarih hala. Aynı sorunu yaşayan halleden varmıdır

VA 9827

Aracınız
Muayeneye gitmeden önce yapılacaklar hakkında detaylı bilgiyi tüvtürk internet sitesinden edinebilirsiniz. Yalnız lpg ruhsatı derken yeşil yapraktan bahsediyorsunuz sanırım. Orada tüpün ne zaman takıldığı ve egzos emisyonun geçerli olacağı tarih yazar. Tüpün ömrü 10 yıldır. Bu yeşil yapraktan anlaşılır. Bundan başka kırmızı renkli emisyon kağıdı var. Bunda da sırasıyla gittiğiniz emisyon muayeneleri olur. Eğer bu kağıtta ki tarih geçmişse zaten muayeneden geçemezsiniz. Serviste lpg bakımının bir alakası yok muayene ile ilgili.

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aracınız
hocam lpg bakımı olarak filtre değişimi ve kaçak kontrolü yapılıyor bir şikayetin varsa ona bakılıyor her 10 binde bir tavsiye ediliyor ,filtre için 30-50 lira arası değişen ücretler var ve bunları siz demeden servis yapmaz kitin garanti süresi boyunca bu değişim ve bakımları yaptırmazsanız bir arıza halınde lpg ktinize garantı kapsamına sokmayabılırler

Aracınız
Sızdırmazlık hafif kusur diye biliyorum yanlış bilgi olmasın.
Lpg bakımı ise 10.000 de bir filtre değişir, ayarlarına bakılır başkada birşey yok.
Tankın ve tesisatın ömrü 10 yıldır.
Emisyonu ise tüvtürk istasyonlarında yapabiliyorsunuz.
Araçta kat iptalı, egsoz var ise geçmez emisyondan bunuda özel emisyon ölçüm merkezlerinden 20-30 lira daha fazla vererek yaptırıp sorunsuz şekilde muayene girebilirsiniz.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Peki arkadaşlar çok teşekkür ederim. Bahsettiğim o yeşil yapraktı. Egzoz emisyonunu tüvtürkte yaptırıp girmiştim muayeneye. Emisyon tarihini ben lpg bakımı olarak algıladım ilk bakışta. Şuan için lpg de bir sıkıntım yok. Psikolojik olarak çok mu yakmaya başladı diye işkilleniyordum. O zaman sıkıntı yok. Filitrenin ömrünün dolup dolmadığını Nasıl anlayabilirim

VA 9827

Aracınız
Lpg bakım kağıdından kontrol edebilirsin veya servisi arayıp bilgi alabilirsin. Ben 10.000km de değişiyor diye biliyorum

Aracınız
Dışarıda 30-40₺ olması lazım servis fiyatını bilmiyorum

Geri