lpg çok yakıyor ve gösterge yanlış

Aracınız
merhabalar. fabrıka cıkıslı lpg li civic fc5 kasa aracımın lpg göstergesi süreklı yanlış gösteriyor. lpg mode tusuna uzun basarak kalibre etsemde gene yanlıs gösteriyor. depo full atıyorm 2-3 diş göstereblıyor.
ve şu an lpg bitiş ötmeye başladı halbuki göstergede 3 diş var .

2. problemim ise. ben kuruşu kuruşuna hesplamıyorm ama 1 depoyla kaç km gittigime bakarım. normalde 240/250 km yapablıyodum 1 depoyla. şuan geçen ay 195 e bu ay ise 160 km ye düştü 1 depoyla.

yardımlarınızı rica ediyorum :(

Aracınız
Kaç km oldu bakım yaptırmayalı filtreler gaz ayarı vs yapıldımı yakın zamanda. Gösterge için kalibre yapılabileceğini düşünüyorum serviste

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
[MENTION=5514]kaymaz88[/MENTION] Depo şamandırası arızalı olabilir servise göstermenizde fayda var.

Aracınız
Gösterde ki hatadan ziyade yakıt tüketimi konusunda. şehir içinde 10-11 lt arası lpg yakıyo benim araba. oda 1 depoyla ortalama 275-325 km arası bişeye tekabül ediyo. trafik durumuna göre 250 düştüğü yada 350 ye çıktığıda oluyo tabi

1zeq

0
Aracınız
Dün kontrol ettiğimde 34 litre ile 350 km yol yapıyorum. Şehir içi ve sabit hız karışık. Sizin servise gitmeniz gerekiyor. Arkadaşın da dediği gibi şamandıra probleminiz var, ayrıca gaz ayarlarına bakılması gerekiyor.

muratk

0
Aracınız
Civic FC5 2017
Tam anlamiyla sehirici tuketim lpg de en az 10-11lt/100km. Bu degerden asagi tuketemedim. Bunu kabullenmek lazim, yoksa aracinizdan sogursunuz. Aractan soguyacak bircok sebep varda bu baslikta deginmeyelim simdi

Aracınız
ARAÇ DAHA 5 BİNDE. 1 SENE OLDU ALALI. Servise götürücem pazartesi günü gaz ayarları durduk yere nası bozuldu blmıyorm

Aracınız
Civic FC5 2017
Lpg göstergesinde gaz bitti diye öttüğünde kalibre edince (Lpg tuşuna basılı tutunca yani) birden ibre 3 dişe çıkıyor ama aynı zamanda gaz bitti diye alarm vermeye devam ediyor. Kitapçıkta kalibe etmek ile ilgili sadece basılı tutma işlemini söylüyor fakat gaz varken mi? yokken mi? kalibre edicez onu yazmıyor.
Kalibre etmeden önce hiçbir sıkıntı yoktu.

lpg çok yakıyor ve gösterge yanlış

Lpg göstergesinde gaz bitti diye öttüğünde kalibre edince (Lpg tuşuna basılı tutunca yani) birden ibre 3 dişe çıkıyor ama aynı zamanda gaz bitti diye alarm vermeye devam ediyor. Kitapçıkta kalibe etmek ile ilgili sadece basılı tutma işlemini söylüyor fakat gaz varken mi? yokken mi? kalibre edicez onu yazmıyor.
Kalibre etmeden önce hiçbir sıkıntı yoktu.

Bende de aynı durum var hocam iki diş kalmış ama otomatik benzine geçiyor sanırım aşağı yukarı herkeste bu sorun var. Depo doluyken de kalibre ettim boş iken de farketmedi.Ben servisle görüştüm şamandıra ilk çıkan modellerde sorunluymuş değişim kararı varmış benim araç Nisan 2017 çıkışlı şamandıra değişmedi öncesi ise bi baktırın. Kalibrasyon da hikaye ben km kontrolü ile yapıyorum. Önceki aracım 2002 corolla idi onda da aynısını yapıyordum üzücü bir durum. Çözümü bulan arkadaş varsa yazarsa biz de faydalanalım

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Son düzenleme:
Aracınız
Civic FC5 2017
Merhaba arkadaşlar. Sabah gaz aldım 2,99 dan. Gaz almadan önce ikaz veriyordu kalibre ettim 2 diş gösterdi. 13 lt gaz alınca kalibre ettim 4 dişe çıktı. Şuan normal yani bakalım düzgün mü? gösterecek. Tek hatam sanırım önceleri kalibre ederken hareket halinde iken. Şimdiki düz bir zeminde ve hareketsizken.
Bu arada çoğunlukla ş.içi 30 tl gaz ile 2,99 dan 10 lt. 100 km de öttü benzine geçmişti. Kış şartları ve kış lastiği ile normal diye düşünüyorum.

Geri