Civic FB7 lpg de benzin kullanımı

Aracınız
Civic FB7 2012
lpgli araçlarda araç çalıştıktan bir süre sonra benzinden lpg ye geçiyor. peki bundan sonra hiç benzin kullanmıyor mu? ya da yüksek devirlerde mi devreye giriyor? ya da sürekli ama az mı gidiyor?

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
> Eski sistemlerde benzine geçme özelliği varmı bilmiyorum. Yeni akıllı sistemlerde var. Bilgisayarda sadece gaz veya benzin + gaz diye seçenekleri var. Genelde devire göre ayarlıyorlar. 4.000 veya 5.000 deviri geçince benzin takviyesi başlatılabilir.
> Birde sıvı lpg sistemleri var. Daha çok turbolu araçlarda kullanılıyor. Bunlarda yüksek devirde benzin kullanım gerçekleşiyor.
> Sıralı sistemde ise benzinden gaza geçiş ısısı önemlidir. Genelde 35 dereceye ayarlanır.

Aracınız
Civic FB7 2012
> Eski sistemlerde benzine geçme özelliği varmı bilmiyorum. Yeni akıllı sistemlerde var. Bilgisayarda sadece gaz veya benzin + gaz diye seçenekleri var. Genelde devire göre ayarlıyorlar. 4.000 veya 5.000 deviri geçince benzin takviyesi başlatılabilir.
> Birde sıvı lpg sistemleri var. Daha çok turbolu araçlarda kullanılıyor. Bunlarda yüksek devirde benzin kullanım gerçekleşiyor.
> Sıralı sistemde ise benzinden gaza geçiş ısısı önemlidir. Genelde 35 dereceye ayarlanır.
Fb7 için yeni akıllı sistem diyebilir miyiz? 4000 li devirlerde benzin de tüketiliyor diye duymuştum ama duyduğumla iş yapmak istemedim. Öte yandan ortada sürekli eksilen benzin göstergesi var. Bir şekilde gittiği belli ama sadece ilk çalıştırma ve ısınma ile bu kadar azalamazdı. Aracımı genelde 3000 devirden fazla çıkarmam sakin kullanırım. Yine de eksiliyor.

Aracınız
Civic FB7 2013
Fb7 için yeni akıllı sistem diyebilir miyiz? 4000 li devirlerde benzin de tüketiliyor diye duymuştum ama duyduğumla iş yapmak istemedim. Öte yandan ortada sürekli eksilen benzin göstergesi var. Bir şekilde gittiği belli ama sadece ilk çalıştırma ve ısınma ile bu kadar azalamazdı. Aracımı genelde 3000 devirden fazla çıkarmam sakin kullanırım. Yine de eksiliyor.

fb7'lerde lpg'ye geçtikten sonra sadece lpg tüketir. Benzin azalma konusunda da siteyi biraz inceleyin.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
> Duyumla hareket doğru olmaz. Bunun net cevabı bilgisayar bağlandığında ortaya çıkar. Sizin araçta bu uygulama bence aktif değildir.
> Benzin gösterge miktarı yol aldıkça düşmesi genel bir problem. Konusu forumda var. Emülatör kullanımı ile bunu ortadan kaldırıyorlar.
> Yarım depo benzininiz olsun. Araç stop edip bekledikten sonra tekrar normal seviyeye gelir.

Geri