Lpg de düzensiz çalışma

Selam arkadaşlar 2013 fbz 85 binde ki aracım uzun yolda sabit biz hızla mesela 12 km hızla giderken araç sanki vites deyiştirir gibi tepeler meydana geliyor şehir içinde 30 km hızla ani frende rolantı araba stop edecek kadar düşüp sonra kendi ni topluyor ve durdugunuz yerde gaz pedalına bastığında yine rolantı aşırı düşüp motor titreyip yeniden normale dönüyor yani lpg da ki bu sorunun kaynağı nedir. Ben lpg enjektörlerden şüphelenip tek tek fişlerini çıkarıp denedim hepsi çalışıyor başına bu gibi bir sorun gelip çözüm bulan arkadaşlardan yardım beklerim şimdiden tşkler sizlere

SM-A715F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Subap ayarı en son ne zaman yapıldı?

Ben, aynısı benim aracımda da vardı. Sorunu subap ayarı, gaz kelebeği temizliği ve adaptasyonu, lpg filtreleri değişimi ve ayarı ile çözdüm. Bu saydıklarım konusunda arabalarımız bayağı hassas hepsini belli aralıklarla yapmak gerek.
Selam arkadaşlar 2013 fbz 85 binde ki aracım uzun yolda sabit biz hızla mesela 12 km hızla giderken araç sanki vites deyiştirir gibi tepeler meydana geliyor şehir içinde 30 km hızla ani frende rolantı araba stop edecek kadar düşüp sonra kendi ni topluyor ve durdugunuz yerde gaz pedalına bastığında yine rolantı aşırı düşüp motor titreyip yeniden normale dönüyor yani lpg da ki bu sorunun kaynağı nedir. Ben lpg enjektörlerden şüphelenip tek tek fişlerini çıkarıp denedim hepsi çalışıyor başına bu gibi bir sorun gelip çözüm bulan arkadaşlardan yardım beklerim şimdiden tşkler sizlere

POCOPHONE F1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ben aracı alalım 3 yıl oldu 62 binde felan almıştım sanırım ilk sahibi birkere yaptırmış bunuda şuradan anladım yada yanılmıyor da olabilirim üst kapak contasında yag kaçır ma vardı söktgüm de conta boyunca sıvı silikon sıkılmış yani kapak açılıp eski conta takılmış bende orkinal alıp kendim deyilim yaptım bu sorun ortadan kalkmıştı Büyük olasılık la arkadaşların i dedigi gibi subap gaz kelebeği ve filtre
Subap ayarı en son ne zaman yapıldı?

Geri