Lpg den benzine geçmesi

DADAŞ

0
Ad Soyad
Fırat Kaplan
Aracınız
Civic FB7 2013
Bugün benim aracım da yaptı bu sorunu. Gaza yüklenince değil de devir 6 bin küsüre gelince yapıyor. Sebebi gazın az kalmış olması mı acaba yoksa Opet in lpg si çekiş konusunda kötü mü? Çünkü daha 100 km daha götürecek lpg var depoda

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Bugün benim aracım da yaptı bu sorunu. Gaza yüklenince değil de devir 6 bin küsüre gelince yapıyor. Sebebi gazın az kalmış olması mı acaba yoksa Opet in lpg si çekiş konusunda kötü mü? Çünkü daha 100 km daha götürecek lpg var depoda

Lpg az ise benzine geçiş yapar, bazı sistemler yüksek devire çıkınca da benzine geçiş yapıyor, Opet konusunda genel bir memnuniyetsizlik var.

Benim arac da gecen gun ilk defa lpg den benzine gecti. Tesaduf servise gidiyordum. Hem 60 bin bakimi hem de subap ayari yaptirdim. Arkadaslarin dedigi gibi, eger subap ayari ihtiyaci yoksa filtreden yapiyor olmasi yuksek ihtimal.

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

DADAŞ

0
Ad Soyad
Fırat Kaplan
Aracınız
Civic FB7 2013
Benim arac da gecen gun ilk defa lpg den benzine gecti. Tesaduf servise gidiyordum. Hem 60 bin bakimi hem de subap ayari yaptirdim. Arkadaslarin dedigi gibi, eger subap ayari ihtiyaci yoksa filtreden yapiyor olmasi yuksek ihtimal.

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Bence de yakıttan kaynaklı, çünkü filtreler daha 5000 km önce değişti hocam

memspe

0
Aracınız
Civic FC5 2018
Eğer filtreden değilse gaz kesici arızalı olabilir. Ani gaza basınca bendede LPG den benzine geçiyordu, gaz kesici arızalıymış.

Çetin

0
Aracınız
Gaz filitresini degistikten bikac gün sonra yapmamaya başladı gaz aldıgım yer hep aynı aytemizden alıyorum sadece yakın ve temiz bir yer oldugu için yoksa çok berbat ve şehir dışı olmadıkça hemen her çeşit gaz kullandım şimdiye kadarda hiçbirinden zarar görmedim yani gazdan olma ihtimali bende yok

SM-E500H cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

dnzkrt

0
Basınç ayarı düşük ayarlandı ise sistem gaz yetiştiremediği için benzine geçiyor ayar yaptırdığınız yere götürün @çetin

Geri