LPG depo dolu fakat gösterge boş

cantas

0
Aracınız
Civic FC5 2016
Merhaba arkadaşlar,

Geçen gün Maslak Opet istasyonundan LPG depomu doldurdum. 39,8lt lpg aldı oradakilere bu kadar almaması gerektiğini söylediğimde bizim pompalarımız sıkıntısız diye cevap verdiler. aracıma bindim istasyondan çıktıktan sonra lpg boş gösterdiği için LPG kalibrasyon yaptım fakat halen boş göstermeye devam ediyor. Sorunun aşırı basınçtan kaynaklanabileceğini düşünüp biraz harcadıktan sonra tekrar kalibre ettim fakat 30km gaz harcamama rağmen halen daha gösterge boş gösteriyor ve kalibre etmiyor. Bu sorunu daha önce yaşayan var mı? Yaşayan yoksa bile konu hakkında bilgisi olan ve yol gösterecek varsa şimdiden teşekkür ederim.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Normalde bile 37-38 lt.nin sınır olduğu yerde, nasıl bir basınçla LPG gönderiliyorsa 40 lt.ye yakın almış. Ben şahsen o istasyondan uzak dururdum.
FD6 ve FB7deki klasik BRC sistemlerde, tankta fazla dolum gerçekleştiğinde yakıt seviye ledleri yakıt seviyesi normal kalibrasyondaki seviyelere dönene kadarda sürekli yanıp söner.
Ama FC5teki sistem hakkında bir bilgim yok.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Merhaba arkadaşlar,

Geçen gün Maslak Opet istasyonundan LPG depomu doldurdum. 39,8lt lpg aldı oradakilere bu kadar almaması gerektiğini söylediğimde bizim pompalarımız sıkıntısız diye cevap verdiler. aracıma bindim istasyondan çıktıktan sonra lpg boş gösterdiği için LPG kalibrasyon yaptım fakat halen boş göstermeye devam ediyor. Sorunun aşırı basınçtan kaynaklanabileceğini düşünüp biraz harcadıktan sonra tekrar kalibre ettim fakat 30km gaz harcamama rağmen halen daha gösterge boş gösteriyor ve kalibre etmiyor. Bu sorunu daha önce yaşayan var mı? Yaşayan yoksa bile konu hakkında bilgisi olan ve yol gösterecek varsa şimdiden teşekkür ederim.
Bir dahaki sefere başka yerden alın.
Aynı şey olursa.
> Gazı kesen şamandıradır. Belli ki kesmiyor. Şamandıra bakılmalı.
> Ekran bilgiside şamandıradan gelir.

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

cantas

0
Aracınız
Civic FC5 2016
Bir dahaki sefere başka yerden alın.
Aynı şey olursa.
> Gazı kesen şamandıradır. Belli ki kesmiyor. Şamandıra bakılmalı.
> Ekran bilgiside şamandıradan gelir.

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

Haonda da çalışan bir arkadaşımda fazla basınç nedeni ile şamandıra takılmıştır herhangi bir Honda bayisine gidersen çok kısa sürede hallederler ücret bile talep edilmiyor dedi. Bakalım biraz harcadıktan sonra düzelme olmaz ise bayiye gidip müdehale ettirteceğim.

cantas

0
Aracınız
Civic FC5 2016
45km lik lpg harcayınca gösterge normale döndü. Demek ki neymiş pompanın başından ayrılmadan önce fazla basılmamasını sıkı sıkı tembih etmek gerekiyormuş. Pompacıya hatırlatma baktın 34lt yi geçiyor durdur!!!

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
bende de aynı sıkıntı var. petrol ofisinden alınca özellikle oluyor. birkaç defa düzeldi kendiliğinden. şimdi 3 4 defa gaz almama rağmen devam ediyor sıkıntı. şamandırayı serviste kontrol ettireyim. depoyu full doldurmamak lazım.

Aracınız
Civic FC5 2019
bende de aynı sıkıntı var. petrol ofisinden alınca özellikle oluyor. birkaç defa düzeldi kendiliğinden. şimdi 3 4 defa gaz almama rağmen devam ediyor sıkıntı. şamandırayı serviste kontrol ettireyim. depoyu full doldurmamak lazım.

Dün bende bu problemi yaşadım lpg dolum gösteriyor ama lpg tankı ful almıyor daha birdaha almam petrol ofisinden..

Geri