Lpg depo kaç litre alır?

Aracınız
44 LT. Depomuz var. 40 litre alması lazım mantıken. Dün ben tamamen boş depo ile 32 aldırdım. Daha da zorlatmadım. Şamandra hasar alıyor yoksa vurdurunca.

Sizde kaç litre alıyor?

Dün hatta 34 lt. Alıyor Max. Diye gittim servise. Adamın dediği altına destek metali koymamışlar. Kim takmış bunu böyle dedi. Dedim 3 aydır burada isen sen takmışsındır diye. Şaşırdı eleman. Neyse taktı altına. Biraz kalktı Lpg deposu. Dedi şimdi terazili oldu. Şimdi alır. Bi gittim 32 lt aldı. Daha da bozmuş yani terbiyesiz.

Şamandradan ayarlanmaz falan filan cart curt etti.

Napabilirim?

Aracınız
Arkadaşlar merhaba,

aracım Mayıs 2015 trafiğe çıkışlı.. Şu anda 5200 km'de..

Eco modeli, Servis'te LPG kiti araç tesliminden önce takıldı.

İlk 2-3 ay içinde en az 3-4 defa, araç benzine geçene kadar LPG'yi tamamen bitirdim ve sonrasında depoyu full'ledim ve depo 26-27 litreden fazla almadı.

Son 2 haftadır, ne olduysa, yine LPG tamamen bitip araç benzine geçene kadar kullandım ve depoyu full'ledim ama bu son 2-3 dolumda LPG deposu bu sefer 29,5-30 litre civarı aldı. LPG deposunda herhangi bir ayar falan yaptırmadım.

N'oldu da durup dururken LPG depom genişledi /26 litreden 30 litreye), bir fikri olan var mı!!!?

Not: Zorunlu olmadıkça LPG'yi aynı yerden alıyorum (biri Shell diğeri Milangaz olmak üzere 2 istasyonum var, LPG'yi sürekli bunlardan aldığım).

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
[MENTION=1405]mavibenim[/MENTION]

Aklıma gelen pompaların basınçlarının farklı olması olabilir, diğer bir konuda isterseniz brc de şamandıra ayarı yaptırarak deponun aldığı gaz miktarını arttırabilirsiniz, bununla ilgili forumda konular mevcut arama yaparak ulaşabilirsiniz.

Aracınız
Dün hatta 34 lt. Alıyor Max. Diye gittim servise. Adamın dediği altına destek metali koymamışlar. Kim takmış bunu böyle dedi. Dedim 3 aydır burada isen sen takmışsındır diye. Şaşırdı eleman. Neyse taktı altına. Biraz kalktı Lpg deposu. Dedi şimdi terazili oldu. Şimdi alır. Bi gittim 32 lt aldı. Daha da bozmuş yani terbiyesiz.

Şamandradan ayarlanmaz falan filan cart curt etti.

Napabilirim?

çook güldüm yaaa :) benim depo ilginçtir 29 LT alıyor..

Aracınız
>>>>> mavibenim

hocam ben de ilk aldığımda 26 felan alıyordu..sonradan arttı..29-30 lt arası alıyor..ilk zamanlar az alır..sonra açılır..daha çok almasını istiyosan şamandıra ayarı gerekiyor bildiğim..ben hiç kurcalattırmadım gerek de yok bence..ancak lpg dolduktan sonra biraz daha basmaya devam ediyolar ya o zaman hemen vanayı kaldırıyorum gazı kesiyorum pompacı varsa da uyarıyorum kapa diye..şamandırayı bozuyor bu olay zamanla...buna dikkat edin..

Aracınız
simit lpg var benım araçta 37 litre alıyor ki bu litre hesaplamaları akşam gündüz öğlen yazın veya kısın farklılık gösterebilir genleşmeden dolayı.
kışın ayazında mesela 1-2 litre oynatabilir.
ayrıca soğuk kış günlerinde aracın performansı azda olsa artar özellikler turbo intercooler beslemeli motorlarda daha kesindir bu artış.
bunların hepsi *genleşme* ile alakalı durumlardır.
Çam sakızı Çoban bilgisi olsun :)

Akuscu

0
Aracınız
Rekorum 43 ltre şamandıra ayarı yapmanız gerek brc ye gidin yardımcı olsunlar.
Gitmeden önce Lpg bitmiş olsun.

Arkadaşım ben Ankara Honda Bora'yı bir türlü ikna edemedim benim de depo 44 lt fakat en fazla 27 lt yi gördüm.İnatla bu sizin emniyetiniz için bundan daha fazla dolum yapılması sakıncalı diyor çıldıracağım yaaaa .duv.

Trust

0
Aracınız
Arkadaşım ben Ankara Honda Bora'yı bir türlü ikna edemedim benim de depo 44 lt fakat en fazla 27 lt yi gördüm.İnatla bu sizin emniyetiniz için bundan daha fazla dolum yapılması sakıncalı diyor çıldıracağım yaaaa .duv.
Emniyet için 4 litre uygun servis uğraşmaz brc gidin.

yiğit

0
Tüm honda bayileri istinasız aynı şekilde cevap veriyor.uğraşmak istemiyorlar açıkçası.
Siz bu işi brc yetkili servisi ile çok rahat çözersiniz, ama gitmeden önce yapmanız gerekenler var.

lpg tamamen bitirin kırmızı ışık yansın ve ötsün
lgp tuşuna basın kapansın. 1-2 dk sonra tekrar açın biraz sonra tekrar ötecek. bunu 2-3 kere yapın. deponun tamamen boşaldığını böylece test etmiş olursunuz. ( o ötme sesi sizi delirtecek ama idare edin max 10-15 dk dinlersiniz)
sonrasında en yakın brc servisine gidin. tahmini 30-45 dk bir süre içinde şamandra kısaltıp işlem bitiyor.

size en yakın yerden gaz aldırıp sızdırmazlık ve birkaç kontrol daha yapıyorlar. bu işlemleri de kendi sistemlerine kayıt alıyorlar. böylece garantiniz ile ilgili herhangi bir problem yaşamıyorsunuz.

Geri