LPG deyken Benzinde Yakıyor

Aracınız
Civic FD6 2008
Merhaba aracım fd6 2010 model benzin deposunu ağzına kadar doldurdum. LPG de kullandığım halde 1 depo LPG de 3 diş benzin eksiltmiş. Başına gelen var mı çözümü nedir?

fx2006

0
Ad Soyad
Ahmet Mehmet
Aracınız
Civic FE1 2021
Merhaba aracım fd6 2010 model benzin deposunu ağzına kadar doldurdum. LPG de kullandığım halde 1 depo LPG de 3 diş benzin eksiltmiş. Başına gelen var mı çözümü nedir?
Benzin eksiltmiş derken eğer sadece ekrandaki ibreye bakıyorsanız o sizi yanıltır, araç yol yaparken lpgde gitsede benzinde gidiyormuş gibi yakıt göstergesini düşürür bu genel bir durumdur civic araçlar için sonradan takılan LPG li araçlarda durum bu şekildedir, aracı kapatıp açtığınızda yükselmesi gerekir, ama yok gerçekten benzin kullanıyor diyorsanız ve benzininiz bitiyorsa bu durumda ya lpg niz çalışmıyordur veya bir yerde kaçak olabilir. Göstergenin düzgün çalışmasını istiyorsanız özel bir elektronik kit satılmakta lpg firmalarında ondan taktırabilirsiniz.

Ad Soyad
asdemirtas
Aracınız
Civic aracım yok
3 diş eksilmesi ne kadarlık bir süreyi kapsıyor? Çünkü LPG ye geçene kadar araç mutlaka benzin tüketir. LPG ye geçiş ayarı uzunsa benzin daha fazla yakar, kısaysa az olur ama araç ısınmadan LPG ye geçerse araç stop edebilir. Normal ayarını LPG ciler yapar.

Aracınız
Civic FD6 2008
Hocam 1 hafta kullandım 1 depo lpg bitirdim 3 diş benzin harcadı. daha öncede sıralı sistem lpg kullandım anormal bi durum bu. ısınana kadar 3 4 km geçiyor toplamda benzinde 20 km anca gitmiştir ısınana kadar

Geri