LPG deyken gazın kesilmesi !

Aracınız
Arkadaşlar merhaba, forumda aradım böyle bir konu bulamadım varsa kusuruma bakmayın.
Örnek vermek gerekirse LPG de araç 120 km hızla gidiyor diyelim bir anda gaz kesiliyor ve araba 2 3 kez tekliyor ( ciddi derecede titremede yapıyor ) sonra düzeliyor. teklemesi gürültülü oluyor baya sanki blokların durup motorun sarsılması gibi oluyor. Bu neden kaynaklıdır ?Ağustos ayında antalyaya gittim yaklaşık 1000km yol sırf gidiş fakat bu tarz bir sorun olmamıştı son zamanlarda yapar oldu.duv. İşin tuhafı servis teste çıktı defalarca denk gelmedi ama genelde uzunyolda oluyor. Herhafta sonu istanbuldan sakarya hendeğe gidiyorum yaklaşık gidiş olarak 200 km yol yaptıktan sonra yapabiliyor. Birkezde trafikte yaptı bu durumu, Sizdede böyle bir problem oldumu arkadaşlar servise bunu dile getiremedim. Aracım 2013 model civic fabrikaçıkış lpg li 39bin km de. Bakımları vs aksatılmamıştır.
Ayrıyetten lpg de anlık teklemede mevcut fakat konusu olduğu için onu belirtmedim.

Aracınız
Teşekkürler cevap için, lpg seviyesi hep üstlerdeydi zaten alışkanlık edindim yanıp sönmeye başladığında alıyorum direk. Kalitesizlikten olabilir sürekli alpet ten alıyorum gazı evime yakın diye herhalde ondan

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Teşekkürler cevap için, lpg seviyesi hep üstlerdeydi zaten alışkanlık edindim yanıp sönmeye başladığında alıyorum direk. Kalitesizlikten olabilir sürekli alpet ten alıyorum gazı evime yakın diye herhalde ondan

Kullanan arkadaşlar genelde shell tavsiye ediyor, denemenizi tavsiye edebilirim.

Aracınız
Arkadaşlar problemi Ayışığı honda servisi sağolsun çözdü. LPG filtrem tıkanmış ömrünü tamamlamış, sağolsun hallettiler bi nevi silkelenmede ortadan kalktı gibi eskiye nazaran.

Bu tarz problemlerle karşılaşan arkadaşlar, lpg filtrenizi kontrol edin ;)

Geri