LPG Hangi Markayı taktırmalıyım?

Aracınız
arkadaşlar bilindiği gibi forumadaki bir astra lıyım :) Araba iyi hoş ama yakıt tüketimi insan işi değil şuan toplam 120km'de ve 50 kuruş civarında şehir işi tüketimi var. Garanti artık pek gözüme gelmiyor acaba hangi markayı taktırmalıyım?

Bizim arabada sübablar galvaniz olduğu için erime yapma ihtimali varmış 100bin km de hiç erimemiş yüzlerce örneği var. Oldu da eridimi çelikle değişimi 1500 tl imiş masrafı yani pek sorun değil.

BRC yi yıllarca kullandım hiç sorun yaşatmadı.
Landirenzo opel için genelde bunu takıyorlarmış.
Prins Kaltesi ortada ama hiç kullanmadım kullanan arkadaşımda yok.

Bunlar hakkında bilgisi olanlar aydınlatırlarsa sevinirim.

Hakan Uzun

0
Yönetici
arkadaşlar bilindiği gibi forumadaki bir astra lıyım :) Araba iyi hoş ama yakıt tüketimi insan işi değil şuan toplam 120km'de ve 50 kuruş civarında şehir işi tüketimi var. Garanti artık pek gözüme gelmiyor acaba hangi markayı taktırmalıyım?

Bizim arabada sübablar galvaniz olduğu için erime yapma ihtimali varmış 100bin km de hiç erimemiş yüzlerce örneği var. Oldu da eridimi çelikle değişimi 1500 tl imiş masrafı yani pek sorun değil.

BRC yi yıllarca kullandım hiç sorun yaşatmadı.
Landirenzo opel için genelde bunu takıyorlarmış.
Prins Kaltesi ortada ama hiç kullanmadım kullanan arkadaşımda yok.

Bunlar hakkında bilgisi olanlar aydınlatırlarsa sevinirim.

Dogan hocam subaplarin galvaniz degil;)bende daha onceden astra vardi ve lpg taktirmistim
Subaplarin Magnezyum alasimlidir. Subaplarda lpg yuksek isidan dolayi yamulma vs dogrudur;) yani en kotu ihtimalle 1500 tl celik ile degisimi eyvallah olur ama subap degismek yari motor yapmaktir. Bunuda unutmayin...cok iyi bir motor ustasi gerektirir.celik subaplarin opel arabasinda ses yaptigini duydum ne kadar dogrudur bilmem sahit olmadim..
Ama iyi bir montaj ile ustesinden gelinebilir;)
Ben olsam brc taktirirdim ben hic sorun yasamadim ama karar sizin saygilar..

Sent from my iPhone using Tapatalk

Trust

0
Aracınız
Motor uyumlu değil anladığım kadarıyla bence hiç bulaşmayın .

Turbo motora lpg uyumu sıkıntılı diye biliyorum.

Aracınız
Motor uyumlu değil anladığım kadarıyla bence hiç bulaşmayın .

Dogan hocam subaplarin galvaniz degil;)bende daha onceden astra vardi ve lpg taktirmistim
Subaplarin Magnezyum alasimlidir. Subaplarda lpg yuksek isidan dolayi yamulma vs dogrudur;) yani en kotu ihtimalle 1500 tl celik ile degisimi eyvallah olur ama subap degismek yari motor yapmaktir. Bunuda unutmayin...cok iyi bir motor ustasi gerektirir.celik subaplarin opel arabasinda ses yaptigini duydum ne kadar dogrudur bilmem sahit olmadim..
Ama iyi bir montaj ile ustesinden gelinebilir;)
Ben olsam brc taktirirdim ben hic sorun yasamadim ama karar sizin saygilar..

Sent from my iPhone using Tapatalk

Turbo motora lpg uyumu sıkıntılı diye biliyorum.

hocam yeni yağlamalı sistemlerde hiç bir problem yok sadece 1-2 kişide yaşanmış sübab erime efsanesi var. Zaten 2 yıl 100bin km motor garantisi veriyor lpg firmaları.

Hakan aynen bende BRC düşünüyorum dün bir arkadaş prins i kalıma soktu. Brc my11 diye birşey varmış iyi bir ustada problemsizmiş. Ankarada bir bayiyi aradım BRC adam en az 450-500 Turbolu opele taktık 1 tane bile sorun görmedik içlerinde 100bini devirenler bile oldu dedi.
[MENTION=6]avansis[/MENTION] hocam lpgsiz pek akıl karı değil arabayı sürmek :)

Aracınız
hocam yeni yağlamalı sistemlerde hiç bir problem yok sadece 1-2 kişide yaşanmış sübab erime efsanesi var. Zaten 2 yıl 100bin km motor garantisi veriyor lpg firmaları.

Hakan aynen bende BRC düşünüyorum dün bir arkadaş prins i kalıma soktu. Brc my11 diye birşey varmış iyi bir ustada problemsizmiş. Ankarada bir bayiyi aradım BRC adam en az 450-500 Turbolu opele taktık 1 tane bile sorun görmedik içlerinde 100bini devirenler bile oldu dedi.
@avansis hocam lpgsiz pek akıl karı değil arabayı sürmek :)

opel serviclerinde takmıyorlar mı ? Opelinde LPG li araçları var ?

Aracınız
opel serviclerinde takmıyorlar mı ? Opelinde LPG li araçları var ?

bir tek insignia var. Odak tan aldım ben arabayı orası takıyor brc ve landirenzo sordum bizim mühendisler çok iyi vs. dedi. fiyatı piyasadan 500-600 fazla. Ben taktırmam zaten multimedya için kapıştım orada bişi yaptırmam.

Geri