Civic ES7 Lpg Kaynaklı Arıza Lambası

Cümleten selamun aleyküm aracımda lpg kaynaklı arıza lambası yanıyodu bu gün lpg ciye gittim ve araçta eski tip lpg beyni olduğu ve obd li sistem olmadığı için arıza lambası yandığını söyledi obdli sisteme geçmek içinde 2000 tl istedi sırf arıza lambası yandığı için söktürmeyi bile düşünüyorum bu konuda fikirlenirinizi alabilir miyim.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Ve aleykümselam
Arıza lambası devamlı yanarsa benide rahatsız eder. Çözüm arayışına girerdim.
> Fakat afedersinde 2000 tl. ne yapıyorlar tek tek anlattı mı?
> Fiyat çok yüksek komple tesisat mı yenilenecek?
> Lpg marka ve modeliniz nedir?

Ve aleykümselam
Arıza lambası devamlı yanarsa benide rahatsız eder. Çözüm arayışına girerdim.
> Fakat afedersinde 2000 tl. ne yapıyorlar tek tek anlattı mı?
> Fiyat çok yüksek komple tesisat mı yenilenecek?
> Lpg marka ve modeliniz nedir?

Akl marka sistem var araçta eski sistemmiş usta 2000 liraya komple yenileyeceğini söyledi lpg nin bütün tesisatını değiştirecekmiş.
Hani sıkıntı şu bu arıza lambasının yanması beni çok rahatsız ediyor.

Aracınız
Düzgün bir yol ayarı ile durum çözülür. Obd duruma müdahale eder, aşırı fakir veya aşırı zengin karışıma müdahale eder ama yine de obdli yani yeni tip lpg ecusu da olsa düzgün yol ayarı isteyecektir. Eğer zaten mevcut lpg sistemi ömrünü tamamlamışsa(ortalama 10 yıl) değiştirebilirsiniz tabi.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Akl marka sistem var araçta eski sistemmiş usta 2000 liraya komple yenileyeceğini söyledi lpg nin bütün tesisatını değiştirecekmiş.
Hani sıkıntı şu bu arıza lambasının yanması beni çok rahatsız ediyor.

Akl, Atiker ile aynı markadır. Komple tesisat değişmesi elbette daha verimli olur. Tahminen bunun içinde işcilikte vardır. Aracınızı daha uzun süre kullanmayı düşüyorsanız bana göre değer.

Düzgün bir yol ayarı ile durum çözülür. Obd duruma müdahale eder, aşırı fakir veya aşırı zengin karışıma müdahale eder ama yine de obdli yani yeni tip lpg ecusu da olsa düzgün yol ayarı isteyecektir. Eğer zaten mevcut lpg sistemi ömrünü tamamlamışsa(ortalama 10 yıl) değiştirebilirsiniz tabi.

Araçtaki lpg sistemi ben almadan birkaç ay öncesinde takılmış 2018 12. Ayda keşke hiç takılmasaymış

Akl, Atiker ile aynı markadır. Komple tesisat değişmesi elbette daha verimli olur. Tahminen bunun içinde işcilikte vardır. Aracınızı daha uzun süre kullanmayı düşüyorsanız bana göre değer.

Aracımdan memnunum ve daha uzun yıllar kullanmayı düşünüyorum ama lpg ye karşı da biraz negatif bir insanım hani bu tarz sorunlar çıkardığı için ya komple lpg tesisatını söküp benzinde binecem veya obd li sisteme geçiş yapacaz mecburen, obd li sisteme geçer isek önereceğiniz bir lpg marka modeli varmıdır

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Aracımdan memnunum ve daha uzun yıllar kullanmayı düşünüyorum ama lpg ye karşı da biraz negatif bir insanım hani bu tarz sorunlar çıkardığı için ya komple lpg tesisatını söküp benzinde binecem veya obd li sisteme geçiş yapacaz mecburen, obd li sisteme geçer isek önereceğiniz bir lpg marka modeli varmıdır

Sistem daha yeni ise araca uygun kit takılmamış demektir. Veya ucuza kaçmışlar. Sistem Atiker olduğu için onunla devam edilirse uygun fiyata halledilir. Bir ara Atiker ustasına sormuştum bizim araçlara hangi kit gider diye, usta gold sizin araca gider dedi. Sebebini sordum enjektörler demişti.

Aracınız
Araçtaki lpg sistemi ben almadan birkaç ay öncesinde takılmış 2018 12. Ayda keşke hiç takılmasaymış

Madem sistem yeni, lpg ecusunu obd destekli bir ecu ile değiştirirseniz daha az maliyetli olacaktır atikerde ecular 600 700 tl civarı. Bende yeni nesil gold var, atikfast eculu olan yani grand kitle aynı beyni kullanıyo. Ufak bir kaç kablo bağlantısı ile çözülecek bir iş. Sistem komple değiştirmek gerekli değil bence.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010

Bence komple değişimi öneren LPGci dışında farklı yerlere de aracı göstererek fikir alın, belki çok basit bir yol ayarı ile çözülebilecek bir durum olabilir.

Geri