Lpg li aracı kapatırken Benzin e almak

Aracınız
Merhaba arkadaşlar, lpg li aracı kapatırken yani park ederken benzine almak gerekir mi? Mantıklı düşününce silindir ve subapların benzinli kalması daha sağlıklı olacaktır ne düşünüyorsunuz?

2015 Elegance Eco

Ad Soyad
Onur T.
Aracınız
Civic FK7 HB 2018
Merhaba arkadaşlar, lpg li aracı kapatırken yani park ederken benzine almak gerekir mi? Mantıklı düşününce silindir ve subapların benzinli kalması daha sağlıklı olacaktır ne düşünüyorsunuz?

2015 Elegance Eco
Onu 15 sene once sabahlari lpg de calismayan tepmrada yapiyordum hocam sakasi bi tarafa gerekli bir durum degil sonucta arabalar seni kmler dusuk bir de bizim hondalarin motorlari cok gaddar sorun olmaz

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aracınız
Onu 15 sene once sabahlari lpg de calismayan tepmrada yapiyordum hocam sakasi bi tarafa gerekli bir durum degil sonucta arabalar seni kmler dusuk bir de bizim hondalarin motorlari cok gaddar sorun olmaz

Lpg kitapçığını buldum orada da öyle yazıyor. Haklısınız motor çok iyi. Ben 15 yıl binmek istiyorum şaka yok. Araç kazalı satsam ucuza gider, 0 almıştım her şeyini biliyorum ve çok seviyorum. Gidip 0 araba da alamam ekonomi belli. Motorun uzun süre dayanmasını istiyorum. Soğukken kesinlikle devir yapmam ama sıcakken hiç acımam. Elimden geldiği kadar bakım yapıyorum motor temizleme, araç iç dış temizleme. Daha 0 gibi duruyor ama gelen vuruyor giden çarpıyor ;) geçen köpek partisiyle saldırdı tamponu çizdi o kadar yani.

2015 Elegance Eco

Ad Soyad
Onur T.
Aracınız
Civic FK7 HB 2018
2007 fd6 vardi 20 bin km de takilmis lpg ben 105 binde aldim 130 binde sattim hala 0w20 yag koyuyordum eksiltme yakma sifirdi.tik demedi motor sikinti olmaz onlar kucuk seyler siz yagini suyunu zamaninda degistirin gerisi sorun olmaz

Aracınız
2007 fd6 vardi 20 bin km de takilmis lpg ben 105 binde aldim 130 binde sattim hala 0w20 yag koyuyordum eksiltme yakma sifirdi.tik demedi motor sikinti olmaz onlar kucuk seyler siz yagini suyunu zamaninda degistirin gerisi sorun olmaz

Hocam peki motorda performans düşmesi oldu mu ilk zamana göre. Bir de ne kadar hor kullandınız yani ben bayağı devirli sürüyorum yoksa canım sıkılıyor.

2015 Elegance Eco

Ad Soyad
Onur T.
Aracınız
Civic FK7 HB 2018
Bende sert kullanirim araci yuksek devir ve kesici severim. Dyno testleri ne kadar saglikli bilibmez experlerdeki ama araci satarken motor 112 hp cikmisti. Dikkate almasaniz bile gayet tatminkar. Bir gücü vardir aracin.

speed

0

Yağ tamam ama su değişimi 200bin diyor 5 sahibi değişir artık.

SM-N9000Q cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Bu olayı kışın soğuk havalarda yapmak fayda sağlar. Kontağı kapatmadan 1 dakika önce kadar benzine alınabilir. Soğuk olmayan havalarda olmasada olur.

Redmi Note 4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Benim aracta araci stop edince gaz gostergesinde, en son benzin lambasi yaniyor ve arac stop ediyor. Her halde arac benzinde stop ediyor.

Ericsson A1018s cihazıkullanılarak gönderildi

Geri