Civic FC5 Lpg modda eco tusu

Aracınız
Civic FC5 2019
Mrbalar execituve eco aracim var.serviste araci ilk alirken lpg modda eco tusu ise yaramaz benzinde giderken eco kullanin demislerdi.konu hakkinda bilgisi olanlarin yorumunu bekliyorum.

SM-N920C cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2017
LPG benzin le alakalı deıl dırek aracın gaz tepkısını kesiyor LPG de veya benzinde olsun arac gec hızlanıyor benım tespit lerim bu şekilde...

BV6800Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2020
şehiriçinde dur kalk yapılan yerlerde 30-50 kilometre hızlara kadar ECON tuşunu aktif kullanmanızda fayda var, ancak daha fazla hızlarda ECON tuşu gereksiz, yakıta hiç bir artısı yok. uzun yolda ve kısa yolda uzun tecrübelerimin sonucu bu karara vardım

Aracınız
Civic FC5 2017
Dur kalk trafıkte gaza cok basmak gerekiyor bayır yerde stop ettiriyor bu tuşun görevi ani hızlanmayı kısıtlıyor ve yakıt ekonomisi olmasını saglıyor uzunn yolda etkıli olmaz çünkü uzun yolda cok vites değiştirmiyoruz..yani sehır içinde bayırlı bolgelerde kapalı düz yerlerde acik uzun yolda kapalı yada acık fark etmiyor ben böle kullanıyorum..

Merhaba,
Bende 2013 model eco elehance var. Econ modunu hem kapalı hem de açık şehir içi yakıt ölçümleri yaptım. LPG tüketimi ardışık iki depo arası bazen sağlıklı veri vermediği için aynı benzinlikte aynı pompadan olmak üzere 3 depo econ açık, 3 depo da econ kapalı olarak aynı güzergahta (işe gidiş-geliş) kullandım.
Econ açıkken ayağınızla anlık bastığınız gaz pedalı tepkileri hemen sürüşe yansımıyor, biraz daha yumuşak ve geç tepki vererek yakıt tüketimini düşürüyor. Tabi bu durumda aracınızın şehir içi performansı econ kapalı moda göre daha ağır kanlı oluyor.
Econ kapalı olarak 3 depo şehir içi kullanım testimde, araç şehir içi daha atik ve performanslı olmakla birlikte daha fazla yakıt tüketti.
Yakıt miktarları ise; econ açıkken 100 km de 9 lt gaz sarfiyatı varken econ kapalıyken 10 lt ye yaklaştı. Econ açıkken şehir içi daha az yakıt tüketiyor.
Sonuç olarak; şehir içi performans iyi olsun yakıt benim için ikinci planda derseniz econ modunu kapatın ama performans çok önemli değil ve yakıt sizin için daha önemliyse econ modunda kesinlikle daha az yakıt tüketimi oluyor.
Eco elegance modeli aracımda ben tercihimi yakıt tasarrufundan yana yaptığım için econ modu sürekli açık kullanıyorum.
Başka test eden varsa paylaşırsa memnun oluruz.

Aracınız
Civic FC5 2017
Merhaba,
Bende 2013 model eco elehance var. Econ modunu hem kapalı hem de açık şehir içi yakıt ölçümleri yaptım. LPG tüketimi ardışık iki depo arası bazen sağlıklı veri vermediği için aynı benzinlikte aynı pompadan olmak üzere 3 depo econ açık, 3 depo da econ kapalı olarak aynı güzergahta (işe gidiş-geliş) kullandım.
Econ açıkken ayağınızla anlık bastığınız gaz pedalı tepkileri hemen sürüşe yansımıyor, biraz daha yumuşak ve geç tepki vererek yakıt tüketimini düşürüyor. Tabi bu durumda aracınızın şehir içi performansı econ kapalı moda göre daha ağır kanlı oluyor.
Econ kapalı olarak 3 depo şehir içi kullanım testimde, araç şehir içi daha atik ve performanslı olmakla birlikte daha fazla yakıt tüketti.
Yakıt miktarları ise; econ açıkken 100 km de 9 lt gaz sarfiyatı varken econ kapalıyken 10 lt ye yaklaştı. Econ açıkken şehir içi daha az yakıt tüketiyor.
Sonuç olarak; şehir içi performans iyi olsun yakıt benim için ikinci planda derseniz econ modunu kapatın ama performans çok önemli değil ve yakıt sizin için daha önemliyse econ modunda kesinlikle daha az yakıt tüketimi oluyor.
Eco elegance modeli aracımda ben tercihimi yakıt tasarrufundan yana yaptığım için econ modu sürekli açık kullanıyorum.
Başka test eden varsa paylaşırsa memnun oluruz.
Arac un otomatik ama dimi

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Üstteki yorumlara genel olarak katılıyorum :)
FC5 ve FB7nin ikisinde de aynı şekilde gaz pedalının hassasiyetini azaltarak tüketimi düşürmeye çalışıyor, aracı tutabildiği kadar üst viteste tutuyor, tavsiyem şehiriçi trafikte eğer hızlanma ihtiyacınız pek yok ise (özellikle bol dur-kalklı sıkışık trafikte) işe yarıyor (y)

Aracınız
Civic FC5 2020
Üstteki yorumlara genel olarak katılıyorum :)
FC5 ve FB7nin ikisinde de aynı şekilde gaz pedalının hassasiyetini azaltarak tüketimi düşürmeye çalışıyor, aracı tutabildiği kadar üst viteste tutuyor, tavsiyem şehiriçi trafikte eğer hızlanma ihtiyacınız pek yok ise (özellikle bol dur-kalklı sıkışık trafikte) işe yarıyor (y)

kesinlikle :), en son ankara-burdur , burdur- ankara yaptım. gidişi eco açık, gelişi eco kapalı şekilde. Sonuç uzun yolda ECON'un hiç bir etkisi olmadı. ama şehir içinde ECON gerçekten 1 litre daha az yakıyor.

Aracınız
Civic FB7 2014
Şehir içi performans gereken yerlerde mesela rampa yukarı açıksa araç çıkmakta zorlanıyor. Haricinde sollama yaparken akıcı trafikte gaz tepkileri çok düşüyor.
Bir depoda econ açıkken ve kapalıyken 30-40 km kadar fark ediyor. eğer sizin için performanstan önce yakıt geliyorsa ve rampada sollamada aheste giderim diyorsanız açılabilir değilse arada çok km farkı yok menzil olarak.
ben şehirler arası açıyorum onun harici şehir içi kapalı. kaldı ki yokuşta falan totonuza kadar girip sürekli selektör yapan çakallar olduğu sürece can sıkılmaması için kapatıyorum :D

Geri