LPG Plastik Depo Kapağı Kırıldı

Ad Soyad
Erhan Turhan
Aracınız
Civic FC5 2021
Yani o halde bilyanın tornavidayla sağa sola ittiğimizde oynaması normal durum öylemi? Video çektim ama yükleyemedim uzantıdan dolayı
Bilyanın arkasında yaylı sistem var. Zamanla yay yeterince bilyayı itemez ise dolum sonrası gaz kaçağı yapar. Dolum sonrası gaz kokusu ve fıslama sesi ona işarettir. Fakat Lpg deposunu boşaltmaz. Sadece dolum ağzı ile lpg tankın arasındaki kalan gaz gider. Bu yüzden plastik kapak takmak dolum ağzının ömrünü uz

Aracınız
Bilyaya biraz bastırmadan kolay oynamaması lazım çünkü sıkışıp gazı atmaması gerek.
Ahmet hocamında dediği gibi en fazla depo ile dolum arasındaki yarım metrelik boruda kalan kaçırır. Ama tomasetto marka ile değişmek en iyisi.

SM-G930F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Yani o halde bilyanın tornavidayla sağa sola ittiğimizde oynaması normal durum öylemi? Video çektim ama yükleyemedim uzantıdan dolayı
Bilya sabit değil hareket edebilir. Yalnız bilyayı çok müdahele etmeyin. Gaz dolum sonrası kontrol etmeniz yeterli olur.

Ad Soyad
Erhan Turhan
Aracınız
Civic FC5 2021
Bilyaya biraz bastırmadan kolay oynamaması lazım çünkü sıkışıp gazı atmaması gerek.
Ahmet hocamında dediği gibi en fazla depo ile dolum arasındaki yarım metrelik boruda kalan kaçırır. Ama tomasetto marka ile değişmek en iyisi.

peki bunu değiştirdiğimizde aracın lpg garantisine bir etkisi olurmu?

Aracınız
peki bunu değiştirdiğimizde aracın lpg garantisine bir etkisi olurmu?
Yok Hocam neden olsun ki. Sonuçta düzenli çalışması gereken bir parça.

Geçen yıl bende bilyeden kaçırdığını pompacı söylemişti ve fısıltıyı bende tespit edip ertesi gün gidip lpg' cimde değişmiştim. Çok kolay değişiyorlar 5 dakika sürüyor ve tomasetto marka için 50 TL vermiştim ama şimdiki fiyatını bilmiyorum 2 katı olmuştur. Sizinki fabrikasyon ise yetkili brc servisine gidin.

Ad Soyad
Erhan Turhan
Aracınız
Civic FC5 2021
Tomasetto daha iyi bir ürün diyorsun yani. Buralarda o markayı zor bulurum anca internetten kendim alıp ustaya taktırırsak olur. Araçta brc nin kendi dolum kapağı var onu taksak olmazmı?

Aracınız
Garaj aboneligim iptal edilme tehlikesi gecirdigim donem LPG ye musade etmiyorlardi bende sistemi arabadan cikarmis ruhsat da da degisiklik yapmis biri olarak yaziyorum. Sonra geri taktim tabi ki

Gaz dolumu yaptiktan sonra o pim oynamayacak. Arka keceyi kastirin ve 13 luk anahtar ile rekoru cikarabilirsiniz fakat orada 2 yildiz vida arkadaki demir brakete baglidir bu kadar yolu uzatip zahmete gerek yok. Duz agizli bir vida bulun ve o plastigi kavradiktan sonra geri cikarin. En fazla 30 saniyenizi alacaktir. Uzerinizde telefon ve kazak olmazsa daha iyi olur.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ad Soyad
Erhan Turhan
Aracınız
Civic FC5 2021
Garaj aboneligim iptal edilme tehlikesi gecirdigim donem LPG ye musade etmiyorlardi bende sistemi arabadan cikarmis ruhsat da da degisiklik yapmis biri olarak yaziyorum. Sonra geri taktim tabi ki

Gaz dolumu yaptiktan sonra o pim oynamayacak. Arka keceyi kastirin ve 13 luk anahtar ile rekoru cikarabilirsiniz fakat orada 2 yildiz vida arkadaki demir brakete baglidir bu kadar yolu uzatip zahmete gerek yok. Duz agizli bir vida bulun ve o plastigi kavradiktan sonra geri cikarin. En fazla 30 saniyenizi alacaktir. Uzerinizde telefon ve kazak olmazsa daha iyi olur.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Pim dediğiniz sanırım ortadaki bilyadan bahsediyorsunuz? Ben bugün bata uğraştım baktım sağında solunda yabancı bi madde kalmamış fakat uğraşırken ortadaki dolum bilyasının tornavidayı değdirdiğimde oynadığını gördüm acaba dedim normalmi bu durum? Bir de son gaz aldığımda pompayı çekerken baya bi geri püskürtme yaptı

Aracınız
Tomasetto daha iyi bir ürün diyorsun yani. Buralarda o markayı zor bulurum anca internetten kendim alıp ustaya taktırırsak olur. Araçta brc nin kendi dolum kapağı var onu taksak olmazmı?
Bilindik en iyisi bu. Bendeki prins sistem bu dolum ağzını kullanıyor ama tabiki brc de olur. Yetkisi bayi ne takıyorsa artık.

Aracınız
Pim dediğiniz sanırım ortadaki bilyadan bahsediyorsunuz? Ben bugün bata uğraştım baktım sağında solunda yabancı bi madde kalmamış fakat uğraşırken ortadaki dolum bilyasının tornavidayı değdirdiğimde oynadığını gördüm acaba dedim normalmi bu durum? Bir de son gaz aldığımda pompayı çekerken baya bi geri püskürtme yaptı
Hocam bilyeyi oynattım diyorsanız basınçlı bir gaz çıkması lazımdı. Çıkmadığına göre bence kaçırmış o bilye ve borudaki gazı atmış zaten. Bence dolum ağzını değişin gitsin.

Geri