Civic FC5 Lpg ruhsata işletmek.

Aracınız
Civic FC5 2019
Az once ruhsati kontrol ettim 02.01.2020 tescilli ve lpg li yaziyor tum islemleri bayi yapti ben sadece 3 ocak gidip araci teslim aldim. Muanenin yapilacagi tarihi 26.22.2022 sanirim lpg li oldugu icin 2 sene gecerliligi var. Buarada Honda park dan aldim ama memnun kalmadigim yani yaninda vermis olduklari sert plastik kullanissiz paspas lari ve zorla istesemde vermedikleri bagaj havuzu ;) ayrica dedigim gibi mtv icinde bi e devletten kontrol edin ocak da teslim aldiysaniz zaten ilkini onlar oduyor siz odeyemezsiniz ki. Siz kontrol edin ilk bir ay icerisinde oduyorlar bildigim kadariyla daha once bi arkadasiminda basina gelmis onunkinide biraz gec odemisler.muhtemelen satislar fazla oldugu icin odemek zaman aliyor olabilir
Siz hangi bayiden almıştınız? Bunu da ileteceğim. Konuyu işgal ettik. Konu bu değildi bu arada @musas beyden özür dilerim. Ben de yeni aldığımda hiç bir şeyle uğraşmadım. Herşeyi zaten onlar halletmişti. 2022 sonuna kadar da muayene sorunu yok. Yani 3 yıl aslında. Hurda teşvikli aldım. O sıra verdiğim vekaletle hepsini çözme yetkisini de vermiş oldum. Bu iki durumu da refere ederek bayii ile görüşeceğim. Sizden yana da bir sıkıntı yoksa. @smlphlvn ve @akif beyler. Bu durumda ödemeyen başka biri var mı acaba? Görüştüğümde her durumu kullanayım..?

Redmi Note 8 Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2019
Muayene geçerlilik tarihi bende 05-12-2022 gözüküyor. yani 3 sene oluyor üstat. sizin de tarihi yanlış yazmışsınız galiba ama 26/12/2022 olduğuna göre sizin de 3 yıl oluyor. yani tescil tarihinizden ziyade fabrikadan çıkış tarihi muayene için geçerli görülen tarihtir. yani 3 yıldan; sizinki bir hafta eksik benimki 3 hafta eksik. öyle bir durum var. Fakat şu mtv işi feci şekilde canımı sıkı. e devletten de sorguladım ödenmemiş. Ve az önce söylediğim ekstraları almasam olmaz mı dediğimde çok iyi hatırlıyorum ki maalesef olmuyor. fabrikadan öyle geliyor demişlerdi. Neyse Yarın görüşüp sonucu buraya yazarım.

İyi geceler. Teşekkürler.

Az once ruhsati kontrol ettim 02.01.2020 tescilli ve lpg li yaziyor tum islemleri bayi yapti ben sadece 3 ocak gidip araci teslim aldim. Muanenin yapilacagi tarihi 26.22.2022 sanirim lpg li oldugu icin 2 sene gecerliligi var. Buarada Honda park dan aldim ama memnun kalmadigim yani yaninda vermis olduklari sert plastik kullanissiz paspas lari ve zorla istesemde vermedikleri bagaj havuzu ;) ayrica dedigim gibi mtv icinde bi e devletten kontrol edin ocak da teslim aldiysaniz zaten ilkini onlar oduyor siz odeyemezsiniz ki. Siz kontrol edin ilk bir ay icerisinde oduyorlar bildigim kadariyla daha once bi arkadasiminda basina gelmis onunkinide biraz gec odemisler.muhtemelen satislar fazla oldugu icin odemek zaman aliyor olabilir

Aracınız
Civic FC5 2019
Aynen dediginiz gibi ;) sanirim 3 yil su tarih hesaplama konusunda bi ozurlulugum var galiba evlilik yildonumundede hatunla tartismistik hahaha. Siz arada bi kontrol edin tekrardan yada bayiyi arayin bi gorusun onlar odeyeceklerdir diye tahmin ediyorum
Muayene geçerlilik tarihi bende 05-12-2022 gözüküyor. yani 3 sene oluyor üstat. sizin de tarihi yanlış yazmışsınız galiba ama 26/12/2022 olduğuna göre sizin de 3 yıl oluyor. yani tescil tarihinizden ziyade fabrikadan çıkış tarihi muayene için geçerli görülen tarihtir. yani 3 yıldan; sizinki bir hafta eksik benimki 3 hafta eksik. öyle bir durum var. Fakat şu mtv işi feci şekilde canımı sıkı. e devletten de sorguladım ödenmemiş. Ve az önce söylediğim ekstraları almasam olmaz mı dediğimde çok iyi hatırlıyorum ki maalesef olmuyor. fabrikadan öyle geliyor demişlerdi. Neyse Yarın görüşüp sonucu buraya yazarım.

İyi geceler. Teşekkürler.

akif

0
Aracınız
Henüz ödemiş değilim ama bu durumu emsal göstereceğim. Satış temsilcimle de görüşeceğim. Siz kaça aldınız eco elegance ı? İçerikte ne vardı? Bende vazgeçme opsiyonum olmayan; Difüzör, balık sırtı anten, kauçuk paspas, bagaj havuzu ve bir de krom çıta camlara, ve seramik kaplama vardır. Bu haliyle 168 e anlaştım. Gram da aşa gelmediler.ilgili bi beyfendiydi. Günahını almak istemem ama eğer uygulama böyleyse bunun detayını öğrenirim. Ödeyin derim.
Hocam aralığın son haftası ve son füme renk araç olduğu için benim pazarlik şansım yoktu 169 bin TL ama aksesuar olarak yardımcı oluruz dediler bende tamam dedim. 169'a anlaştık istediğim tüm aksesuarları verdiler hatta spoiler felan eklemişlerdi arabayı eşim de kullandığı için modifiyeli gibi görünmemesi adına spoileri balık sırtı anteni felan iptal ettirdim. Cam filmi ve seramik kaplamayı ücreti dahilinde yaptırdım fiyatta indirim yaptılar cam filmi, seramik kaplama, alt darbe koruyucu pütür kaplama 2350 TL aldılar. Plakayı onlar çıkarttı lpg ruhsata işli muayeneye 3 yıl var ve mtv'yi bayi ödedi izmir çamkıran benim gittiğim bayi.

SM-N910C cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2019
Satış temsilcimle görüştüm. Onlar mtv ödemiyorlarmış. bazı firmalar ödeyebiliyor fakat onlar da fiyata bu durumu yansıtıyorlarmış baştan. Ben de son seride yakaladım gri fümeyi. gelecek araçlardan ayırdılar bana. gelecek araçta da aksesuarlar vardı. krom çıtayı sadece ikram ettirebildim. değeri 200-250 liradır herhalde. diğer ekstralar içindeydi. Arkadaşım executive paketi Ağustosta 159 a aldı. 4 ay sonra biz bir alt paketini 168'e aldık. böyle de fütursuzca fiyatları arttırdılar. döviz değişimi ile ilişkili değil bu durum. yıl sonu baktılar satışlar artıyo. dayadılar daha yüksek fiyatları. zorunlu ekstraları vs. neyse şimdi bizim paketin 2020 si 174500 e çözülebiliyor kampanyalı haliyle. Ekstrasız haliyle. ve hurda teşviği de kalktı yanılmıyorsam. Yani bu hurda teşviği varken sahi kime yaradı bu durum? bence tamamen araç firmalarına..

akif

0
Aracınız
Satış temsilcimle görüştüm. Onlar mtv ödemiyorlarmış. bazı firmalar ödeyebiliyor fakat onlar da fiyata bu durumu yansıtıyorlarmış baştan. Ben de son seride yakaladım gri fümeyi. gelecek araçlardan ayırdılar bana. gelecek araçta da aksesuarlar vardı. krom çıtayı sadece ikram ettirebildim. değeri 200-250 liradır herhalde. diğer ekstralar içindeydi. Arkadaşım executive paketi Ağustosta 159 a aldı. 4 ay sonra biz bir alt paketini 168'e aldık. böyle de fütursuzca fiyatları arttırdılar. döviz değişimi ile ilişkili değil bu durum. yıl sonu baktılar satışlar artıyo. dayadılar daha yüksek fiyatları. zorunlu ekstraları vs. neyse şimdi bizim paketin 2020 si 174500 e çözülebiliyor kampanyalı haliyle. Ekstrasız haliyle. ve hurda teşviği de kalktı yanılmıyorsam. Yani bu hurda teşviği varken sahi kime yaradı bu durum? bence tamamen araç firmalarına..
Hurda indirimi bayilerin işine yaradı hocam özellikle aralık ayında stokta araç azalınca iyice yükselttiler fiyatları resmen eco executive fiyatına eco elegance aldık bence de. Hocam keşke bayi 169 deseymiş de ekstra mtv felan çıkartmasaymış çünkü ilk defa sıfır araçta mtv ödemeyen bayi duyuyorum. Gerçi maddi anlamda aramızda bir fark olmuyor sizde bin tl uygun almışsınız hocam canınızı sıkmayın güle güle kullanın aracınızı.

Aracınız
Civic FC5 2019
Hurda indirimi bayilerin işine yaradı hocam özellikle aralık ayında stokta araç azalınca iyice yükselttiler fiyatları resmen eco executive fiyatına eco elegance aldık bence de. Hocam keşke bayi 169 deseymiş de ekstra mtv felan çıkartmasaymış çünkü ilk defa sıfır araçta mtv ödemeyen bayi duyuyorum. Gerçi maddi anlamda aramızda bir fark olmuyor sizde bin tl uygun almışsınız hocam canınızı sıkmayın güle güle kullanın aracınızı.

Sistem daima kapitalden yanadır. Faizler düştü, araç fiyatları zıpladı, konut fiyatları zıpladı. Yani devlet kıyak yaparken orta direkten fakirden daha çok zengine yine kıyak yapıyor. Devlet kendisi zaten %50 vergi alıyor. ve durum hiç bir koşulda değişmiyor. düzen değişse de düzül.n hiç değişmiyor. 168 in 140 ını kredi çektim. toplamda 25 bin tl faiz ödeyeceğim. Aslında araba 193 bine falan geliyor. Yani kazandığımız para değersizleştikçe çözümü daha da değersizleştirerek bulmaya çalışıyoruz. Bu da ince bi sitemim olsun. Teşekkür ederim.

Geri