LPG sabah geç çalışması

Ad Soyad
Erhan Turhan
Aracınız
Civic FC5 2021
Arkadaşlar fd6 aracımda brc tüp var sabahları kontağı çevirdikten 3-4 saniye sonra çalışıyor ve 1 dk civarı hafif bir titreme oluşuyor aracı yeni aldım normal bir durummu bu yoksa bir sorunmu var buji veya gaz sisteminde?

Aracınız
Civic FD6 2010
Stop ediyor mu hocam?

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
Arkadaşlar fd6 aracımda brc tüp var sabahları kontağı çevirdikten 3-4 saniye sonra çalışıyor ve 1 dk civarı hafif bir titreme oluşuyor aracı yeni aldım normal bir durummu bu yoksa bir sorunmu var buji veya gaz sisteminde?
Muhtemelen, silindirlere sabaha kadar gaz doluyor. Lpg'ci ile görüşmeniz gerekiyor.

Aracınız
Civic FD6 2010
Yok stop etme yok çalıştıktan sonra sürüşte filan bi anormallik yok otomatik vites araç

Hocam, stop ettikten sonra gazı kesemiyor olabilir. Sabaha kadar da aracı boğup sabah çalışması zorlaştırıyor olabilir.

Tüpte vana var bi. Onu kapatıp benzinde kullan ertesi sabah yapacak mi gene bi bak. Ya fa direkt LPG ustasına bı göster.

Ad Soyad
Erhan Turhan
Aracınız
Civic FC5 2021
Aküden olma ihtimali olabilirmi peki? Yada stop etmeden önce benzine alıp bi süre çalıştırıp öylemi stop etmeliyim?

Aracınız
Civic FD6 2010
Aküden olma ihtimali olabilirmi peki? Yada stop etmeden önce benzine alıp bi süre çalıştırıp öylemi stop etmeliyim?

Akü zayıf ise marş motorunu da yavaş cevirir. Marş basarken gelen seste bir yavaşlık var mı?

Benzinde bırakman çözüm olmaz. Gazı kesemiyor LPG sistemi. Vanadan kapatioy deneyebilirsin.

Ad Soyad
Erhan Turhan
Aracınız
Civic FC5 2021
Akü zayıf ise marş motorunu da yavaş cevirir. Marş basarken gelen seste bir yavaşlık var mı?

Benzinde bırakman çözüm olmaz. Gazı kesemiyor LPG sistemi. Vanadan kapatioy deneyebilirsin.
Açıkçası ona dikkat etmedim zaten 2 günlük araba acemisiyim bana geç geldi sabah marş alma süresi bence normal değil aküyü kontrol ettirip lpg servisine götürmek gerekecek sanırım.

Aracınız
Civic FD6 2010
Açıkçası ona dikkat etmedim zaten 2 günlük araba acemisiyim bana geç geldi sabah marş alma süresi bence normal değil aküyü kontrol ettirip lpg servisine götürmek gerekecek sanırım.

Marş sesinden anlaşılır aslında akü zayıf ise. Sabah sesini videoya cekip atabilirsin. Bi dinleyelim

Geri