lpg simit mi silindir mi

eray

0
Ynt: lpg simit mi silindir mi

FD6 Kullanıcısıyım. 2011 de Honda anlaşmalı Yeni jenerasyon BRC kit simit taktırdım. Eğer aracınızı 100 bin km ye kadar kullanacak olursanız Yetkili servisler tam bir kan emici 90 bin bakımda şunlara kesinlikle dikkat edin.
1-90 bin bakımda araç Yetkili servis onaylı gazlı sistemde çalışıyor.Ama Bakım içersinde size Benzin filtresinin değişmesi gerektiğini söylüyor.Rakamda size sunulan bakım fiatının hemen hemen yarısını oluşturuyor.KESİNLİKLE BENZİN FİLTRESİNİ O KADAR ERKEN DEĞİŞTİRMENİZE GEREK YOK.
2-Lüfen gaz alırken simit depoyu fullemeyin.ŞAMANDIRA SES VERİNCE dolum bitsin Pompacıya dikkat eğer şamandıra ses verince bırak demediğiniz taktirde dizel kamyonet gibi sonuna kadar dolduruyor.41 lt lik tankın normalde 34 lt gaz alması lazım önemli !
3-Gaz filtresi 10.000 Km de, buharlaştırıcı (KİT) tamir takımı 50.000 Km de bir mutlaka değiştirilmelidir. Gaz filtresi (10000 Km) ve KİT tamir takımının ömrünün bitiminde (50.000 Km) kesinlikle tazyikli hava ile temizleme yoluna gidilmemelidir. Yapılan temizleme işlemi araca ve gaz sistemine zarar vermektedir.
saygılar selamlar

Dostum çoğunlukla haklısınız ama galiba ilk maddede gözden kaçırdığınız bişi var sanıırm. Benzinde çalışmaması nedeniyle filtre değişimine gerek yok diyorsunuz ama araç lpg de çalışsa bile depodaki benzin sürekli devirdaim yapıyor.(eğer valfcare takılmadıysa). Yani 90bin km boyunca filtreniz çalışıyor. O yüzden 100binde benzin filtresinin değişmesinde sakınca görmüyorum. Hatta filtre tıkandıysa yada yırtıldıysa ordan geçecek partiküllerin enjektörlerinize vereceği zarar daha masraflı olabilir. Saygılarımla..

eray

0

[quote author=teachers71 link=topic=485.msg8516#msg8516 date=1404810300]
Dostum çoğunlukla haklısınız ama galiba ilk maddede gözden kaçırdığınız bişi var sanıırm. Benzinde çalışmaması nedeniyle filtre değişimine gerek yok diyorsunuz ama araç lpg de çalışsa bile depodaki benzin sürekli devirdaim yapıyor.(eğer valfcare takılmadıysa). Yani 90bin km boyunca filtreniz çalışıyor. O yüzden 100binde benzin filtresinin değişmesinde sakınca görmüyorum. Hatta filtre tıkandıysa yada yırtıldıysa ordan geçecek partiküllerin enjektörlerinize vereceği zarar daha masraflı olabilir. Saygılarımla..
[/quote]
Valfcare takılmadı Mutluhan da dönüşüm yapıldı Hatta çok sıra vardı beni direk 2A kartal Mu..p Yetkiliye gönderdiler İşte yeni jenerasyon falan...Manifolt delinmedi filan .... öyle bir şey yaptılar Yetkilinin dediği "sizin aracınıza valfcare falan takılmasına gerek yok "
Bana denilen (bunu da diyen ÖZEL SERVİS) depodaki benzinin araç LPG ile çalışıyorken zaten sallantıdan dolayı Benzin filtresinin benzindeki sallantıdan dolayı gerekli sirkülasyonu yaptığı ...
Yanlız ŞU KONUDA siz haklı olabilirsiniz EĞER ARAÇ LPG DE ÇALIŞIYORKEN BENZİN SÜREKLİ DEVİRDAİM YAPIYORSA HAKLISINIZ derim
selamlar saygılar

Sallantıdan dolayı sirkülasyonmu. O sallantıyla benzin incecik hortumdan geçip basınçla filtreye ulaşacak ? Usta(!) fena sallamış be dostum. Bizim araçlarda lpg de çalışsa bile benzin pompamız ve filtremiz sürekli aktif. O yüzden deponuzda çeyrekten düşük seviye benzin bulundurmayın Yoksa pompanızı hatta enjektörlerinizi yakarsınız diye defalarca uyarıldık. Bizim ustalarımızın en büyük sorunu işte. Kendilerini Her konuda bilgi sahibi olmak zorunda hissetmeleri. Bilgileri olmayınca bilmiyorum demek yerine sallama yoluna gitmeleri.
Saygılarımla.

eray

0

[quote author=teachers71 link=topic=485.msg8522#msg8522 date=1404813580]
Sallantıdan dolayı sirkülasyonmu. O sallantıyla benzin incecik hortumdan geçip basınçla filtreye ulaşacak ? Usta(!) fena sallamış be dostum. Bizim araçlarda lpg de çalışsa bile benzin pompamız ve filtremiz sürekli aktif. O yüzden deponuzda çeyrekten düşük seviye benzin bulundurmayın Yoksa pompanızı hatta enjektörlerinizi yakarsınız diye defalarca uyarıldık. Bizim ustalarımızın en büyük sorunu işte. Kendilerini Her konuda bilgi sahibi olmak zorunda hissetmeleri. Bilgileri olmayınca bilmiyorum demek yerine sallama yoluna gitmeleri.
Saygılarımla.
[/quote]
teşekkürler dikkat edeceğim :clap:

Simitin en büyük avantajı bagaj hacminen kayıp olmuyor. birde kapalı garajlara girebilmesi cabası :)

24

0

arkadaşlar ben yeni civic 1.6 premium sedan aldım 2014 model sıfır.
sizden ricam bana yardım etmeniz.
Arabayı teslim aldım ertesi gün işe gittim ve lpg ile gittiğimi sanıyorum ama benzi,nde gittiğimin farkına vardım iş yerim evime 4 km 5 km hemen hemen . şimdi ben bu arabanın bilgilerini teslim alırken bana servisçi anlattı ben ona dedimki bu araç kaç dakika içinde lpg ye geçer ? oda bana 2 dakika içinde geçer dedi ama ben iş yerime vardım hala lpg ye geçmedi akşam eve geldim tekrar evime 300-400 metre kala lpg ye geçti ben bu sorunun herkeste olduğğunu öğrenmek istedim sizdede böylemi acaba. hemen lpg ye geçmek için ne yapmak lazım ayar felan yapılırmı . Syglar...

Dakika ile değil geçmesi. Motor ısısı ile. Moor ısısı (yanlış bilmiyorsam 60 derece idi) yükselmeden lpg ye geçmez. Bildiğim kadaruıyla bu geçiş sıcaklığını düşürebilirsiniz. Daha erken geçmesini sağlayabilirsiniz. Ama motorunuza ve lpg ile sağlıklı çalışmasına etkisi nedir bilmiyorum.

[quote author=teachers71 link=topic=485.msg16344#msg16344 date=1414086798]
Dakika ile değil geçmesi. Motor ısısı ile. Moor ısısı (yanlış bilmiyorsam 60 derece idi) yükselmeden lpg ye geçmez. Bildiğim kadaruıyla bu geçiş sıcaklığını düşürebilirsiniz. Daha erken geçmesini sağlayabilirsiniz. Ama motorunuza ve lpg ile sağlıklı çalışmasına etkisi nedir bilmiyorum.
[/quote]

35 derece idi sanırım.
kış aylarında benim 1-1.5 km de geçiyor, buranın kışı öyle sert değil.
yaz aylarında da aracı çalıştıktan sonra 30 sn içinde geçiyor.
sert kış aylarında daha da gecikecektir LPG ye geçmesi.

[member=471]aktaş[/member]

Geri