LPG Sorunu

Ad Soyad
Hakan Alay
Aracınız
Civic FE1 2021
Aracım 2021 Civic Eco Executive Plus…. LPG ile sürüş yaparken bir süre sonra LPG yakıt göstergesi sıfıra inip ( LPG full olmasına rağmen) ; araç uyarı verip birden benzin sürüşüne geçiyor!

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ad Soyad
isa satar
Aracınız
Civic FE1 2021
benzininiz azalmış olmasın? 3 dişin altına inince tüpü iptal ediyormuş araba. sürekli hem benzin hem tüp tükettiği için benzin azalınca emniyet amaçlı direkt benzine çekiyor arabayı

Ad Soyad
Hakan Alay
Aracınız
Civic FE1 2021
benzininiz azalmış olmasın? 3 dişin altına inince tüpü iptal ediyormuş araba. sürekli hem benzin hem tüp tükettiği için benzin azalınca emniyet amaçlı direkt benzine çekiyor arabayı

Benzinin az olması durumunda söylediğiniz gibi LPG ye hiç geçmiyor ancak benim durumumda benzin de vardı. Sorun şimdilik düzeldi gibi görünüyor ama kaynağını anlamadım. Cevabınız için teşekkür ederim.

Ad Soyad
Ufuk
Aracınız
Civic FC5 2018
Aracım 2021 Civic Eco Executive Plus…. LPG ile sürüş yaparken bir süre sonra LPG yakıt göstergesi sıfıra inip ( LPG full olmasına rağmen) ; araç uyarı verip birden benzin sürüşüne geçiyor!

Her LPG alımınızda LPG kalibrasyonu yapıyormusunuz....Ben her yakıt alışım da yapıyorum...Belki bilmeyen vardır diye yazayım ; LPG aldıktan sonra ne kadarlık aldığınız farketmez...Araç çalışır vaziyette iken park halinde LPG on/off tuşuna 10 Sn kadar basılı tutuyoruz.. ve 2 kez uyarı sinyali verdikten sonra parmağımızı LPG on/off tuşundan çekiyoruz...Kalibrasyon işlemi tamamdır..Benzini de yarım depodan aşağıda tutmamak araç için en güzeli..Herkese hayırlı/güzel sürüşler dilerim..

SM-A705FN cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ad Soyad
Ufuk
Aracınız
Civic FC5 2018
Ad Soyad
Hakan Alay
Aracınız
Civic FE1 2021
Her LPG alımınızda LPG kalibrasyonu yapıyormusunuz....Ben her yakıt alışım da yapıyorum...Belki bilmeyen vardır diye yazayım ; LPG aldıktan sonra ne kadarlık aldığınız farketmez...Araç çalışır vaziyette iken park halinde LPG on/off tuşuna 10 Sn kadar basılı tutuyoruz.. ve 2 kez uyarı sinyali verdikten sonra parmağımızı LPG on/off tuşundan çekiyoruz...Kalibrasyon işlemi tamamdır..Benzini de yarım depodan aşağıda tutmamak araç için en güzeli..Herkese hayırlı/güzel sürüşler dilerim..

Ufuk Bey, cevabınız için teşekkür ederim. LPG kalibrasyonu tam olarak nedir ve neden yapılıyor her yakıt alımında? Servis tavsiyesi mi yoksa araç kullanım klavuzu vb bir yerden mi alıntı bu durum ? Cevabınız için şimdiden sağolun.

Ad Soyad
Ufuk
Aracınız
Civic FC5 2018
Ufuk Bey, cevabınız için teşekkür ederim. LPG kalibrasyonu tam olarak nedir ve neden yapılıyor her yakıt alımında? Servis tavsiyesi mi yoksa araç kullanım klavuzu vb bir yerden mi alıntı bu durum ? Cevabınız için şimdiden sağolun.

sorularınızın cevapları bu video dadır...Honda markasının tavsiyesidir.

Ad Soyad
isa satar
Aracınız
Civic FE1 2021
Anlamadım nasıl yani ?

turbolu arabaya lpgye rağmen 6 sene garanti vermek için böyle bir çalışma prensibi uygulamışlar bence. motor ömrü için bir miktar benzini araç lpgde çalışır durumdayken boşluk vermeksizin kullanıyor. mekanizmaları ıslatıyor, aşırı ısınmayı dengeliyor diyelim. işte bu kurdukları sistemi güvenceye almak için de benzin deposunun kritik seviyeye düşmesini istemiyor sistemi kuranlar. bu yüzden kritik seviyeye gelirse benzin deposu, lpg devreden çıkıyor, benzinle sürmeye devam ediyorsun.

Geri