LPG TAKTIRMALI MIYIM

Ad Soyad
Ufuk
Aracınız
Civic FC5 2018
1.6 ivtec manuel aracım uzun yolda 90km ila 110 km hızları arasında ortalama yakıt tüketi 5.2 gösteriyor buna bağlı olarak lpg taktırmalımıyım taktırırsam en uyumlusu hangisi olur bi türlü karar veremedim sizlerinde yorumlarını merak ediyorum
BRC bence F/P için güzel....Tabi daha kaliteli LPG dönüşüm sistemleri de mevcut....

LPG taktırmalı mıyım diye sormuşsunuz??
Yılda 10/15.000 km yol yapıyor iseniz ve aracınızı 4/5 yıl satmam binerim diyorsanız,,,takılabilir...

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
30000 ne yakın yaparım 5 bini şehir içi anca olur 3 yıla yakında kullanırım çünkü km henüz 60000 de
Devamlı uzun yol ve çok kilometre yaptığınız için size her türlü gider. Amortisman süreniz kısa olur. Şuan için kilometre başı uzun yola göre en az 50 kuruş fayda olur. Senede bu fark 15.000 tl.'ye denk gelir. Şehir içi kullanım, biraz benzin kullanımı ve bakım masrafları olarak 2000 TL. gitse net 13.000 TL. kalıyor.

LPG markası olarak BRC Honda ile anlaşmalı olup fabrikasyon olarak kullanıldı. Fakat şart değil. BRC'nin parçaları pahalı oluyor. Alternatif Atikerin Gold serisini düşünmenizi öneririm. Çoğu zaman uzun yol gittiğiniz için lpg tankınız olabildiğince büyük olursa güzel olur.

Geri