LPG tank seçimi yardım!

Aracınız
Merhaba arkadaşlar. 2012 fd6 kullanıyorum. Üzerinde brc lpg kiti var. Simit tüp takılı ama bana yetersiz geliyor. Tank içine 30 lt yakıt alıyor 290-300 km anca gidiyor. 2-3 aya kadar tatile çıkacam uzun yol yapacam baya bi. (Yedek teker de bagajda olacak gezi sırasında) Simit tüp terine silindir tanklardan taktırma düşüncem var. Sizin yorumlarınız neler. Silindir tank kullanan arkadaşlar yardımcı olur musunuz?

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

200-300 km'de bir illaki istasyona denk gelirsiniz diye düşünüyorum.Silindir bagaj'da yer kaplıyor.

kayhanbozkus

0
Yönetici
Silindir tanklar simit tanklardan ne kadar fazla yakit aliyor ? Bu fazla yakit ne kadar km'ye denk geliyor ? Ve yapacaginiz masraf bunlara degecek mi ? Iyi dusunmek lazim. Sonucta silindir depo size 200 300 km ekstra katmayacak en fazla 50 km koyar 50-100 km ekstrasi olur. Onu da benzinle telafi edersiniz.

SM-G965F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Benim şu an takılı olan simit depom en büyük boy 37-38 litre gaz alıyor. Daha önceki bir aracımdaen büyük silindir takılıydı 48 litre alıyordu :) 48 lt ile 630 km yapmışlığım var hiç durmadan.

SM-G800H cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Benim şu an takılı olan simit depom en büyük boy 37-38 litre gaz alıyor. Daha önceki bir aracımdaen büyük silindir takılıydı 48 litre alıyordu :) 48 lt ile 630 km yapmışlığım var hiç durmadan.

Sizin simit kaç litrelik?

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Merhaba arkadaşlar. 2012 fd6 kullanıyorum. Üzerinde brc lpg kiti var. Simit tüp takılı ama bana yetersiz geliyor. Tank içine 30 lt yakıt alıyor 290-300 km anca gidiyor. 2-3 aya kadar tatile çıkacam uzun yol yapacam baya bi. (Yedek teker de bagajda olacak gezi sırasında) Simit tüp terine silindir tanklardan taktırma düşüncem var. Sizin yorumlarınız neler. Silindir tank kullanan arkadaşlar yardımcı olur musunuz?

Bagajla çok işiniz olmuyorsa silindir düşünülebilir. 60'lığı var. Bence simit tankını büyüte bildiğiniz kadar büyütün. Fd6 nın stepnesi büyük. Barajada küçük stepne alın rahat edersiniz. Tankı değiştirdiğinizde hemen muayeneye gitmeye gerek yok. Zaten lpg sisteminiz var. Normal muayene zamanı gelince belgeleri çıkarıp girersiniz.

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

Aracınız

Brc bayisine gittiğim zaman en büyük simit tank mevcut zaten daha büyüğü yok diyorlar. Ve 30 lt anca alıyor. Sizin aracın lpg markası nedir? Ve kaç lt tank kullanıyorsunuz.!

Aracınız
Silindir tanklar simit tanklardan ne kadar fazla yakit aliyor ? Bu fazla yakit ne kadar km'ye denk geliyor ? Ve yapacaginiz masraf bunlara degecek mi ? Iyi dusunmek lazim. Sonucta silindir depo size 200 300 km ekstra katmayacak en fazla 50 km koyar 50-100 km ekstrasi olur. Onu da benzinle telafi edersiniz.

SM-G965F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Şuan depo tamamen boş iken 30 lt alıyor. Silindir tank ise 60 ilk düşünüyorum 50 lt yakın alır tahminime göre. Bu hali ile 300 km anca giderken silindir tank ile en az 500 km gider diye düşünüyorum. 50-100 km az olur.

Aracınız
Benim fd6 da 43 litre tank vardı 36 litre alıyordu. FB7 de 40 litre tank var 33 litre alıyor. Bence sizin şamandra ayarı bozuk.

Geri