Lpg tavsiyeniz?

Aracınız
Civic FD6 2010
93bin km. 'de aracımı satın aldım üzerinde Prins vardı. Şimdi 160bin km. oldu. İki masrafı oldu,ilk aldığımda map sensörü değişmişti, sonrada periyodu geldikçe filtre değişimleri yapıldı. Başka bir ayar ya da bakı ihtiyacı olmadı. Modelini tam bilmiyorum ama LPG beyni (ECU) üzerinde "PRINS AFC-2.0 BASIC 4D".

Ayrıca yakıtı nereden aldığının da bunların ömrüne karkısı olduğunu düşünüyorum.
Benim kullanımım ;
PO ve TP fiyat performans sonucu tercih ettiklerim.
%70 PO, %25 TP, %5 Lukoil'den Akpet gaz (mecburi durumlar nedeni ile ).

Makul olsa OPET (AYGAZ) tercih ederim, ancak bizim burada PO ve TP ye göre%15-20 daha pahalılar.

Aracınız
Brc comfortu araştırmanı öneririm. Atiker gold kullanıyorum yeni versiyonu. Sorunsuz genel olarak. Bi kere enjektörlerim değişti garantiden.

Aracınız
Atiker'in en üst kiti gold'dur. Grand'la arasında 200-250 lira gibi bir fark var. Aracımın birinde atiker gold, diğerinde prins silverline takılı. İkisinide aynı yerde ben taktırdım. Bir daha atiker mi? Asla. Montajı yapan usta aynı. Daha önce iki farklı aracım için aynı ustaya zavoli taktırmıştım, o dönem brc ve prins bayiliği yoktu ustanın.

Ne o iki zavoli'de ne prins'te sorun yaşadım. Ama atiker'de bir sorun var, işin garibi sorunu bilmiyorlar. En son regülatörden fiziksel ayar yaptılar. Çekiş, gidiş sorun yok ama kafasına göre özellikle ayarı bozulmaya başladığında garip garip hata veriyor araç. Ayar yapılınca sorunlar gidiyor.

Ustalıksa, aynı usta. Demek ki parça önemli ustalık kadar.

Tabi bu iş ekonomiye bakar ama atiker gold yerine keşke prins teknomax taktırsaydım diyorum kendime ara ara.

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
Atiker'in en üst kiti gold'dur. Grand'la arasında 200-250 lira gibi bir fark var. Aracımın birinde atiker gold, diğerinde prins silverline takılı. İkisinide aynı yerde ben taktırdım. Bir daha atiker mi? Asla. Montajı yapan usta aynı. Daha önce iki farklı aracım için aynı ustaya zavoli taktırmıştım, o dönem brc ve prins bayiliği yoktu ustanın.

Ne o iki zavoli'de ne prins'te sorun yaşadım. Ama atiker'de bir sorun var, işin garibi sorunu bilmiyorlar. En son regülatörden fiziksel ayar yaptılar. Çekiş, gidiş sorun yok ama kafasına göre özellikle ayarı bozulmaya başladığında garip garip hata veriyor araç. Ayar yapılınca sorunlar gidiyor.

Ustalıksa, aynı usta. Demek ki parça önemli ustalık kadar.

Tabi bu iş ekonomiye bakar ama atiker gold yerine keşke prins teknomax taktırsaydım diyorum kendime ara ara.

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Atiker granddan çok memnun olan bir tek ben mi varım :)

Geri