Civic FC5 LPG Tercihiniz Hangisi?

Ad Soyad
Hakan Şanlı
Aracınız
Civic FC5 2018
Arkadaşlar merhaba. 2018 eco elegance aracımda Shell ile Opet(Aygaz) LPG arasında kaldım. Açıkçası Shell favorimdi ama 2 gün önce yaptığım Sinop seyahatimde Shell istasyonu bulamadığımdan ilk kez Opet-Aygaz aldım ve gerek çekiş gerek tüketim anlamında shellden daha iyi sonuç aldım. Bu konuda titiz olan arkadaşların fikirlerini öğrenmek isterim.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2018
4 senedir kullanımlarımda belki psikolojik belki gerçek hep hissettiğim olay şu oldu en iyi çekiş GO gaz (ipragaz). en çok km yaptıran gaz PO bana göre ama dersen hangisini kullanıyorsun dersen aytemiz ve shell sürekli kullandığım çünkü yaşadığım semtte 3 shell 3 aytemiz var 1 opet var. diğer petroller biraz uzak

Ad Soyad
sef gngr
Aracınız
Civic FC5 2019
Bu konu tamamen pompa basıncıyla ve istasyon sahibinin vicdanıyla alakalı. Lpg %70 bütan, %30 propan karışımından oluşmakta imiş. Bu oranlamayi tutturmak için pompa basinci önemli imiş. Propan daha pahalı ve daha temiz yanıcı özelliği var . Basınç yoluyla propan oranını düşürüp bütani fazla bastığında kalitesiz yakıt almış oluyoruz. İdeal olan mevsimlik olarak minimum 9 , maksimum 15 bar. Kışın 9 bardan asagi , yazın 12 bardan asagi olmaması gerekiyor. Fakat baktığımda yaşadığım şehirde yaz mevsiminde BP 9 bardan, shell 10 bardan po 12.5 bar, opet 15 bardan yakıt veriyordu. Hepsini denedim depo sonunda 10 km ve 50 km arasında farklar oluşuyor menzil olarak. Kısaca yakıt kaynağı standart ama pompa hilesi şansa kalmış.

SM-N975F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ad Soyad
Hakan Şanlı
Aracınız
Civic FC5 2018
Bu konu tamamen pompa basıncıyla ve istasyon sahibinin vicdanıyla alakalı. Lpg %70 bütan, %30 propan karışımından oluşmakta imiş. Bu oranlamayi tutturmak için pompa basinci önemli imiş. Propan daha pahalı ve daha temiz yanıcı özelliği var . Basınç yoluyla propan oranını düşürüp bütani fazla bastığında kalitesiz yakıt almış oluyoruz. İdeal olan mevsimlik olarak minimum 9 , maksimum 15 bar. Kışın 9 bardan asagi , yazın 12 bardan asagi olmaması gerekiyor. Fakat baktığımda yaşadığım şehirde yaz mevsiminde BP 9 bardan, shell 10 bardan po 12.5 bar, opet 15 bardan yakıt veriyordu. Hepsini denedim depo sonunda 10 km ve 50 km arasında farklar oluşuyor menzil olarak. Kısaca yakıt kaynağı standart ama pompa hilesi şansa kalmış.

SM-N975F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Detaylı bilgilendirme için teşekkürler

Ad Soyad
Hakan Şanlı
Aracınız
Civic FC5 2018
Şu an Opeti deneme aşamasındayım. Ama sanırım hepsi Aygaz satmıyor. Aygaz opet doldurdum bugün. Standart kullanımda bakalım değişim olacak mı şehir içi. Sonucu buradan paylaşırım.

Ad Soyad
mustafa akgül
Aracınız
Civic FC5 2021
Ben hep shell kullanıyorum çok nadir opet almışlığım olmuştur shellde bir sorun görmedim ama aldığım her yakıtta çok farklı km yaptım

Aracınız
Civic FC5 2020
2020 executive eco araç sahibiyim. Aldığım günden beri lpg verilerini kayıt ediyorum. Ben de ilk başlarda ki o zamanlar fiyatlar aşırı makuldü, shell kullanıyordum. Sonrasında yaşanan artışlar beni daha uygun lpg'yi tercih etmememi sağladı. Şu anda PO gaz kullanıyorum. Hem fiyatı diğerlerine göre daha uygun hem de menzili çok daha iyi. Herkese öneriyorum PO gazı

Ad Soyad
Ufuk
Aracınız
Civic FC5 2018
Arkadaşlar merhaba. 2018 eco elegance aracımda Shell ile Opet(Aygaz) LPG arasında kaldım. Açıkçası Shell favorimdi ama 2 gün önce yaptığım Sinop seyahatimde Shell istasyonu bulamadığımdan ilk kez Opet-Aygaz aldım ve gerek çekiş gerek tüketim anlamında shellden daha iyi sonuç aldım. Bu konuda titiz olan arkadaşların fikirlerini öğrenmek isterim.

Ben yıllardır benzini ve LPG yi opet aygaz kullanıyorum..Gayet memnunum...

SM-A705FN cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri