Lpg tüketim!!!!

Ad Soyad
Mehmet osman ünlücömert
Aracınız
Civic FC5 2019
Arkadaşlar aracımı yaklaşık 15 gün önce aldım. 2019 model eco elegance fabrikasyon lpg. Aracımın yağ bakımı ve şanzıman yağını ve lpg filtresini değiştirdim. Lpg lambadı yanıyorken bugün depoyu fulledim. 31 litre gaz aldı sonra şehirler arası 131 km yol yaptım yol bilgisayarında 100 km ye 8.2 litre tüketim gözüküyordu. Tekrar depoyu fulledim 17 litre yakıt aldı. Sabit 110 120 km hızla aracı yormadan kullandım. Bu kadar fazla yakmasının sebebini merak ediyorum. Aklıma 3 şey geliyor subap ayarı gaz kaçağı ve deponun tam dolmaması. Başına gelen veya fikir vermek isteyen var mı? Neyden kaynaklanıyordur

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Ara almalar yanıltır. Tam depo bitirip. Aynı yerden gaz alıp hesaplama yapmanızı öneririm.

Ad Soyad
Mehmet osman ünlücömert
Aracınız
Civic FC5 2019
Ara almalar yanıltır. Tam depo bitirip. Aynı yerden gaz alıp hesaplama yapmanızı öneririm.
Hocam benim anlamadığım yol bilgisayarı 8.1/100 gösterirken iki katı yakıt alması yaptığım yolda belli sürüşte 110 120 sabit düz yol agresifte sürmedim. Hatta yakıtı aldığım pompacıda iyi dolmamış olabilir dedi bu kadar yakması imkansız dedi. Ama aldığım pompada doldurırken full yazdı hep. Yarın bi kaçak var mı kontrol ettireceğim bi sorun yoksa servise götürmeyi planlıyorum ama gel görelim buradaki bayi tam anlamıyormuş. Ne yapacağımı şaşırdım.

Aracınız
Farklı istasyonlarda pompaların basınçları oldukça farklı olabiliyor. Bunun önüne geçmek için aynı istasyondan tam doldurarak ölçüm yapmak gerekir.

Ad Soyad
Mehmet osman ünlücömert
Aracınız
Civic FC5 2019
Bugün lpg servisine gittim kaçak var mı diye kontrol ettirdim enjektörlerün birinde kaçak çıktı. Lpg ustasıylada konuştuk yakıtı böyle rölantide dururken kaçırıyorsa bu kadar dedi yolda daha çok kaçırır diye. Bakalım en kısa zamanda tekrar deniyeceğim. Siz ne diyorusunuz bu kadar fark ettirir mi enjektörün birindeki kaçak @Ahmet_Es7

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Bugün lpg servisine gittim kaçak var mı diye kontrol ettirdim enjektörlerün birinde kaçak çıktı. Lpg ustasıylada konuştuk yakıtı böyle rölantide dururken kaçırıyorsa bu kadar dedi yolda daha çok kaçırır diye. Bakalım en kısa zamanda tekrar deniyeceğim. Siz ne diyorusunuz bu kadar fark ettirir mi enjektörün birindeki kaçak @Ahmet_Es7
Gaza bastıkca daha fazla kaçırır diye bu tarz yorum yapmış. Böyle bir problemde ilk marş süresi uzar. Yakıt olarak elbette etkiler. Ltf değerini anlık görebilseydiniz. Aracın zengin karşımda gittiğini fark ederdiniz.

Geri