Lpg tuşuna basılı tutunca gösterge artması ve diger sorular

Kinger

0
Merhaba arkadaşlar. Ben aranıza yeni katıldım. 2017 eco elegance var.
1. Sorum lpg mode tuşuna 8sn basılı tutunca lpg çubuğu 1 çizgi artıyor. Tekrar basılı tutunca gösterge 1 çizgi azalıyor. Bunun sebebi nedir.
2. Sorum lastik basınç tuşu ne işe yarar. Basıyorum hiç bir işaret çıkmıyor.
3. Sorum lpg de iken gaza birden kökleyince ibre 7 ye kadar geliyor ama vites atmıyor hız 120 130 a çıkıyor ama fena bağırıyor gazdan çekip tekrar yavaşça basınca normale dönüyor.

Son olarakda lpg ile kaç km götüreceği bu arabalarda gözükmüyor mu? Biraz fazla soru oldu ama yeni civic kullanicisiyim. Şimdiden teşekkürler.

ywzckr

0
Merhaba arkadaşlar. Ben aranıza yeni katıldım. 2017 eco elegance var.
1. Sorum lpg mode tuşuna 8sn basılı tutunca lpg çubuğu 1 çizgi artıyor. Tekrar basılı tutunca gösterge 1 çizgi azalıyor. Bunun sebebi nedir.
2. Sorum lastik basınç tuşu ne işe yarar. Basıyorum hiç bir işaret çıkmıyor.
3. Sorum lpg de iken gaza birden kökleyince ibre 7 ye kadar geliyor ama vites atmıyor hız 120 130 a çıkıyor ama fena bağırıyor gazdan çekip tekrar yavaşça basınca normale dönüyor.

Son olarakda lpg ile kaç km götüreceği bu arabalarda gözükmüyor mu? Biraz fazla soru oldu ama yeni civic kullanicisiyim. Şimdiden teşekkürler.

1 arac hareket halindeyken veya samandranin olmasi gerekenden farkli acidaysa( arac egimli yolda vb.) siz basili tuttukca lpg gostergesi degisir, en dogrusu araci duz yolda durdurdugunuzda 5-10 dakika sonra basili tuttugunuzda ne gosteriyorsa o kadardir.
2 lastik basinc tusu 4 lastiginize 32 derece hava vurduktan sonra kalibre edersiniz o tusla egerki lastiklerden havasi degisen olursa ekranda bildirim verir sizde lastiklere tekrar hava vurursunuz lastige her hava vurdugunuzda kalibre etmeniz gerekir bu tusla yada exe aracta multimedya ekranindan.
3 cvt sanzuman vites olmayan 2 kasnak arasinda kevlar kayis ile sonsuz sayida vites uretir, aracta vites yok aslinda siz eger gaza cok yuklenirseniz kayisi yavas kaydirir yani yavas vites atar diye dusunebilirsiniz. Ani gaz bastiktan sonra ayaginizi gazdan cekerseniz vites yukseltir eger araca az yaktirmak istiyorsaniz eco tusu(gorevi gaz kelebegini %30 kismaktir) acip(sehir icinde) 2000 deviri fazla asmadan hizlanabilirsiniz cvt sanzumanin guzel yani budur gaza az yuklenerek hizlanabilirsiniz, boyle boyle alisirsiniz zamanla bu sanzumana arac 100 km kadar baya atiktir ama sonrasinda yavas hizlanir 6000 devire kadar dayayip bos yere cok yakit yaktirmayin 4 bin deviri fazla asmayin 3 bin devirden sonra ara ara benzin puskurtur haberiniz olsun.
Lpg icin servis arac benzin icin uretildi sensoru sivi yakit icin lpg ise benzinden farkli sivi lpg sistemi takili olsa yakiti gosterirdi ama sensor lpg yi algilayamiyor demisti ne kadar dogru bilemem. Ama forumda bunun icin konu var aratarak bulabilirsiniz satilan modulde benzin gostergesini lpgye donusturuyor bu sayede menzil ve yakit gosteriyor ama ana ekrandaki lpg ne kadar oldugunu gosteren bolum kayboluyor ve aracin orjinalligi bozuluyor servise gittikce modulu cikartmak gerekiyor. Her dis sehir icinde 35-40 km sehir disinda 50-60km gider buna gore hesap yapabilirsiniz bu modulu takmadan. Aciklamaya calistim isine yarar umarim

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
[MENTION=11776]ywzckr[/MENTION] Eline sağlık :eek:k:

Geri