Civic FC5 Lpg ye geçiş aşaması ile alakalı

Aracınız
Civic FC5 2021
Merhabalar. 2021 model eco elegance kullanıcısıyım. Aracimi çalıştırdığım esnada hareket etmeden benzinden lpg ye geçmesini bekliyorum, ne zaman lpg ışığı sabit yansa o zaman hareket ediyorum. Hareket halinde iken lpg ye geçiş aşamasında harcanan benzin ile sabit halde iken harcanan benzin miktarları fark yaratıyor mu sormak istedim. Tesekkurler.

gunesec

Özel Üye
Beklemenize gerek yok hocam. Çalıştırın, on onbeş saniye bekleyin devam edin.

fx2006

0
Ad Soyad
Ahmet Mehmet
Aracınız
Civic FE1 2021
Rolatinde harcanan benzin illaki sürüş sırasındakine göre az olabilir ancak aracın ısınması için gereken süre uzuyor ve siz bu durumda boşa benzin harcamış oluyorsunuz, aracı çalıştırıp biraz bekleyip sürüşe geçtiğinizde arac daha hızlı ısınacak ve lpg ye geçiş süresi kısalacaktır, aslında oturup gram gram hesaplansa bir birine yakın değer çıkabilir burada ki fark zaman ve mesafe kat ettiğiniz için bu faydası olacaktır kanaatindeyim.

Aracınız
Honda CRV
honda çabuk ısınıp geç soğuyan bir araç. max zaten 1.5 dk da lpg ye geçiyor. Ben bayiden çıkarırken yarım depo benzin aldım 9 10 ay geçti yarım deponun az altına inmişti ( yılda 10 15 bin km yapıyorum ) :) bu sürede Arada lpg geçmesini bekleyip hareket etmiştim , aradada lpg geçmesine 15 20 sn kala falan hareket ediyordum. Bence onu pek düşünmeyin pek benzin harcamıyor. Şimdi ise 2 ayda 1 yarım depo benzini bitirip geri yarım depo alıp gazda öyle kullanıyorum. Depodaki benzin yenilensin ve belki motor sağlığına etkisi vardır diye

Ad Soyad
Ufuk
Aracınız
Civic FC5 2018
Merhabalar. 2021 model eco elegance kullanıcısıyım. Aracimi çalıştırdığım esnada hareket etmeden benzinden lpg ye geçmesini bekliyorum, ne zaman lpg ışığı sabit yansa o zaman hareket ediyorum. Hareket halinde iken lpg ye geçiş aşamasında harcanan benzin ile sabit halde iken harcanan benzin miktarları fark yaratıyor mu sormak istedim. Tesekkurler.
Direk marş basınca benzin de olduğu için herhangi Bi sorun yaşamazsınız hareket edebilirsiniz....Ama biraz beklemek daha sağlıklı oluyor aceleniz yoksa tabiki motor hafif Bi kendine gelsin ısınsın diye, Kışın bekleme süresini birazcık ( 1 dk. kadar ) uzun tutarsanız motor için daha sağlıklı tabiki,,,,Benzin yakıt mevzusuna gelince aşırı Bi fark olmaz düşüncesindeyim....iyi günler

SM-A705FN cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Son düzenleme:

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Hocam biraz beklenebilir. Soğuk motor için ön yağlanma adına güzel olur. Fakat bunuda çok abartmamak lazım. Ben saniye olarak hesap ediyorum. Yazın 30 saniye kışın 1 dakika gibi. Sonra motor tam ısınmasına kadar 2.500 deviri geçmeyecek şekilde yol alırım. Çok bekleme yerine yoldan kazanç almaya bakarım. Şuan havalar soğudu lpgye geçiş için 1 kilometre civarı yol alıyorum. Aracı hergün kullansam ayda 30 kilometre sizden daha fazla yol almış olurum.
Sabit halde araç lpgye geç geçer. Hareket halinde ise daha hızlı geçer.
Çıkış güzergahınız rampa aşağı ve düz ise problem olmaz. Rampa yukarı ise daha fazla benzin tüketir.

Geri