Civic FB7 Lpg ye geçişte vuruntu problemi

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Açıkçası daha önce kullandığım LPGli farklı marka araçlarda da LPGye ilk geçişte aynı şekilde çok ufak bir vuruntu hissettiğim için bana sorun olarak gelmiyor.
Civic Eco FB7lerde LPG borularının zaten olması gerekenden fazla uzun olduğunu biliyordum, bunun yan etkisini VTEC teklemesinde hissediyorduk, galiba ilk geçişteki vuruntuyu da bu husus tetikliyor :unsure:
@bycivic41 ben eski FD6mda da FB7de de sıcak-soğuk koşul farketmeksizin LPGye geçişi hissediyorum, aracın rutin gidişinde bir sorun yoksa bence bir sorun değil.

Aracınız
Civic FB7 2012
Açıkçası daha önce kullandığım LPGli farklı marka araçlarda da LPGye ilk geçişte aynı şekilde çok ufak bir vuruntu hissettiğim için bana sorun olarak gelmiyor.
Civic Eco FB7lerde LPG borularının zaten olması gerekenden fazla uzun olduğunu biliyordum, bunun yan etkisini VTEC teklemesinde hissediyorduk, galiba ilk geçişteki vuruntuyu da bu husus tetikliyor :unsure:
@bycivic41 ben eski FD6mda da FB7de de sıcak-soğuk koşul farketmeksizin LPGye geçişi hissediyorum, aracın rutin gidişinde bir sorun yoksa bence bir sorun değil.
anladim hamid hocam sadece ilk geciste titretiyor baska sikinti yok cok sukur cevabiniz icin tsk ederim

SM-J720F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Honda Jazz
Benim araç da ilk çalışmada benzinde iken hafif tık tık titreme yapıyor. Lpg ye erken geçiyor bence jazz aracıma göre çok erken geçiyor. Normalde jazz da 2km işyerime daha kapıya gelince giriyordu civicde ise evden çıkar çıkmaz yani 2-3dk içinde giriyor lpg devreye

Bende de bu yüzden geçişte normalden fazla olabilecek şekilde titreme var. Eğer klima açık ise lpg ye geçiş daha da titremeli oluyor. Bi ustaya göstereceğim artık

Geri