LPG'de Gelen Ses...

Aracınız
Forumda birkaç başlık altında konusu geçen, araç lpg'ye geçince gelen uğultu (trrrrrrr) şeklindeki ses hakkında sorun yaşayan kişiler olarak bu başlık altında toplanmayı, bulunan çözümleri bu başlık altında paylaşmayı istiyorum. Öncelikle aracımdan 700 km civarında hafif bir uğultu olarak gelmeye başlayan ses şuan(2000kmde aracım) özellikle rölanti beklemelerini çekilmez hale getirdi. Benzindeyken her hangi bir sorun yokken, motor gayet sessizken. aracımı lpg'ye geçirince ses 5-6 sn içinde oluşuyor. Benzine atınca aynı şekilde 5-6 saniye içinde kesiliyor. Ses için 2 kere servise gittim. Servisteki farklı ustalardan biri bunun lpgnin hortumlardan geçerken gelen ses olduğunu, diğeri bunun brc enjektörlerinden kaynaklandığını sonuncusuda tüm arabalarda olduğunu söyledi. servis görevlisi bu sesin normal olduğunu hatta bu sese alışmam motor sesi kabul etmem gerektiğini söyledi. fakat neredeyse dizel araç sesi kadar rahatsız edici bu sesin normal olduğunu düşünmüyorum. aynı sorunu yaşayan veya çözüm bulan arkadaşlar bu başlık altında açıklarlarsa çok sevinirim.

Ses normal bir ses enjektör sesi özellikle o sesi dinlediğinde her şekilde duyarsınız.... tüplü araç kullanan herkes bu sesi bilir çözümü yok.... tek çözüm benzinde kullanmak bana göre havanın sıçak ve soğukluğuna göre ses farklılık gösterebilir Sıçak havalardada aynı sesi fazla duyuyormusunuz... biraz daha azalması lazım

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Bende 2012 Fb7 prins yağlı sistem lpg takılı sadece motor ilk çalıştığında ses geliyor onu harici motor sesini enjektör sesini özlüyorum:) eğer brc kullanıyorsan ses yapar

klasik brc çalışma sesi

Aracınız
Ses normal bir ses enjektör sesi özellikle o sesi dinlediğinde her şekilde duyarsınız.... tüplü araç kullanan herkes bu sesi bilir çözümü yok.... tek çözüm benzinde kullanmak bana göre havanın sıçak ve soğukluğuna göre ses farklılık gösterebilir Sıçak havalardada aynı sesi fazla duyuyormusunuz... biraz daha azalması lazım

Öncelikle teşekkür ederim. Aracımı ocak ayında aldığım için henüz hissedilir br sıcaklık farkında dinleyemedim. fakat normal bi enjektör sesinden ziyade neredeyse dizel motor sesi gibi. enjektörlerden gelen çıtır çıtır sesin yanında tırrr diye bi uğultu şeklinde. Daha önce arkadaşımın v6 motorlu brc kullanan aracında bile bu şekilde çıtır çıtır enjektör sesinden öte bi ses duymadım

Aracınız
Bundan önceki fb6 ve fb7 kasa civiclerimde brc lpg sistemi kullandım ve kesinlikle bu şekilde bir ses yoktu. Bu arada enjektörlerden gelen çıtırtı şeklinde olan ses ile karıştırmayalım arkadaşlar bu uğultu şeklinde gelen bir ses ve normal değil. fc 5 kasa civicte bu sorun çok rahatsız edici. Servisten brc ile yapılan görüşmede regülattör den gelen bir ses olduğu ve buna müdahale edileceği (brc nin vereceği kararla ya değişimi yada onarımı) servis tarafından söylendi. Beklemedeyim

Son düzenleme:
Aracınız
brc gibi bir markanın hala sesli enjektör kullanmasını anlamıyorum en basit firmalar bile elektrikli enjektöre geçti çok sessiz sistemleri var,önceki fd6 aracıma brc montajlandı ve bildiğin araç dizel sesi vermeye başladı rölantide beklerken yanımdaki birkaç kişi sesi sorunca iyice sinir olmuştum brc servisi enjektörler altına lastik takoz benzeri birşey uydurdu ses kesilmesede baya azaldı sizde deneyin

Benim sorum ise şu olacak arkadaslar;
Fc5 kasa var bende. Benzinden lpg ye ilk gecis esnsasinda önden arkaya dogru bir tas tekerle yuvarlanir alttaki kaportaya degip teneke sesi cikar gibi bir ses geliyor. Bu hep ilk geciste oluyor. Ayni durumu yasayan var mi acaba? Zaten bugun servise gidicegim. Ayni sorunu yasayan varsa paylasabilir mi?

LG-D802 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Hocam istanbulda isen Ümraniye de candan mühendislik var, youtube bir suru videoları filan. Dürüst insanlara benziyorlar bir gitmeni tavsiye ederim en azından sorunun neden kaynaklandığını öğrenirsin hemen hemen 20 yila yakindir LPG montajı ve arızalarına bakıyorlar bir şansını dene devir değişti artik.

K013 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Arkadaşlar merhaba;

araç lpg ye geçtiği andan itibaren uğultu şeklinde bir ses gelmeye başlıyor ve bu enjektör sesinden farklı bir ses. bunu yaşayan arkadaşlar daha iyi anlayacaklardır. Bu ses ile ilgili olarak bir çözüm bulunması adına https://honda.com.tr/bize-ulasin linkinden şikayetinizi bildirmenizi rica ederim. Bu şikayetlere istinaden bir aksiyon alınabilir. Ben tek başıma dile getirdiğimde sesin normal olduğu ve şikayet olmadığı belirtiliyor fakat bazı araçlarda varken bazı araçlarda bu ses hiç yok. Bu da bir sorun demektir.

Geri