LPGli araçların AVM’lere Girmesi/Girememesi

Aracınız
Civic FC5 2019
Merhabalar Bu konu mevcut mu bilmiyorum ama açma gereksinimi duydum. 2019 Fc5 eco LPG-Benzin aracım var ve bazı AVM’lere giriyorum bazılarına giremiyorum, aracımda LPG var diye, fakat giremediğim AVM’lere adamlar depo kapağını açıyor ve LPG ki diye almıyorlar diğer bir avm de ise sadece bagaja bakıyorlar, sonuçta bu insanlar hiç mi bilmiyor bu araçların LPG ki olduğunu da sanki sadece bagajda LPG tankı var mı yok mu diye ona bakıyor gibiler... Artık LPG li araçlarda Avmlere sorumsuz girebilmeli siye düşünüyorum. Sizlerinde yaşamış olduğunuz durumları veya düşüncelerini merak ediyorum

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Bu hususlar tamamen AVM yönetiminin uygulamasına kalıyor, yoksa hepsi her giren aracın LPGli olup olmadığının farkında.

Aracınız
Civic FC5 2019
Bu hususlar tamamen AVM yönetiminin uygulamasına kalıyor, yoksa hepsi her giren aracın LPGli olup olmadığının farkında.

Hocam maden biliyorlar o zaman neden bagaj kontolü yapıyorlar ki, Bombay’ı bagajda mı getirecem bi güvenliğe soracam bunu ama sonrasında korkuyorum he sizin ki LPG ise giremezsiniz derse diye

Aracınız
Hocam maden biliyorlar o zaman neden bagaj kontolü yapıyorlar ki, Bombay’ı bagajda mı getirecem bi güvenliğe soracam bunu ama sonrasında korkuyorum he sizin ki LPG ise giremezsiniz derse diye

Sırf baktık diye bagaj açılıyor birçok yerde. Yoksa bagajı açınca kılıflı stepneyi görmeyen yok.
Aslında sorun lpg değilde havalandırmaların yerde değilde tavanda olması.

SM-G930F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Hocam bu AVM giriş kontrolü olayına gırgır babında aracıma ücretsiz bomba kontrolü yapılıyor diye bakıyorum :LOL:

Aracınız
Civic FD6 2012
Sırf baktık diye bagaj açılıyor birçok yerde. Yoksa bagajı açınca kılıflı stepneyi görmeyen yok.
Aslında sorun lpg değilde havalandırmaların yerde değilde tavanda olması.

SM-G930F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Bir ara dayanamayip sordum onceki aracim dizeldi neden bakiyonuz diye piknik tupu vb seyler varmi yokmu diye.ya onuda koltuk arasinda gecirirm diye soyledigimde cvp alamamistim.

SM-G610F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FB7 2012
AVM otoparklarında da, müşteri girişlerinde de güvenlik kontrolü vardır ve yapılmalıdır.
Tekrar yazayım, LPG araması değil, GÜVENLİK kontrolü. Bunda sınırlar vardır: Mesela bagajı açtıktan sonra döşemeyi kurcalamak için kaldırıp altına bakmaya yeltenemez, kapalı kutuları açtıramaz. İsterse açtırmadan X-Ray gibi cihazlardan geçirebilir.
Bir LPG yakıtlı araç sürücüsü olarak açıkça yazıyorum ki, LPG sızıntısına karşı yerden tahliye sistemi kurulmayıp sadece yukarıdan havalandırma ve egzoz kurulu yerlere LPG'li araçların girmesi teknik açıdan risk içerir.
LPG yakıtlı Civic geçsin, Fİat geçmesin diye bir yöntem olamaz.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Bir ara dayanamayip sordum onceki aracim dizeldi neden bakiyonuz diye piknik tupu vb seyler varmi yokmu diye.ya onuda koltuk arasinda gecirirm diye soyledigimde cvp alamamistim.

SM-G610F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Güvenlik için bakıyorlarda daha çok göstermelik oluyor. Açık garaj Avmlerde de bagaj bakılıyor. Bir kaç yerdede ayna ile aracın altına bakmaya çalışanları gördüm. Bazen bakıyorumda standarda bağlamışlar aynaya bile bakan yok. Tur atıyor. Buyrun efendim.

Faaliyet ayn-ı lezzettir.

Son düzenleme:

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Merhabalar Bu konu mevcut mu bilmiyorum ama açma gereksinimi duydum. 2019 Fc5 eco LPG-Benzin aracım var ve bazı AVM’lere giriyorum bazılarına giremiyorum, aracımda LPG var diye, fakat giremediğim AVM’lere adamlar depo kapağını açıyor ve LPG ki diye almıyorlar diğer bir avm de ise sadece bagaja bakıyorlar, sonuçta bu insanlar hiç mi bilmiyor bu araçların LPG ki olduğunu da sanki sadece bagajda LPG tankı var mı yok mu diye ona bakıyor gibiler... Artık LPG li araçlarda Avmlere sorumsuz girebilmeli siye düşünüyorum. Sizlerinde yaşamış olduğunuz durumları veya düşüncelerini merak ediyorum

Bu konuyla alakalı yerleri buldum. Hatta girişler serbest olacak diye bir karar çıkacakmış. Son durum nedir bilmiyorum.

Faaliyet ayn-ı lezzettir.

Geri