Lpgli araçta benzin tüketimi

ebayir

0
[MENTION=10468]civic2014[/MENTION]
Aynen bahsettiğiniz gibi problem oluyor. Orjinal lpg ki ise ücretsiz takarlar.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Volkan Dizge

0
Yönetici
Ad Soyad
Volkan Dizge
Aracınız
Civic FD6 2011
[MENTION=10468]civic2014[/MENTION]
Sanırım aracı yeni aldınız. LPG ile kullanırken benzin göstergesi düşer Emulatör olan araçlarda motoru durdurup tekrar çalıştırdığınızda benzin deposundaki yakıt yeniden hesaplanır. Emulatör yoksa sürekli olarak benzin bitiyor gibi uyarı alırsınız. Aslında aracınızda benzin vardır. Emulatör orjinal LPG’li araçlarda ücretsiz takılıyor bildiğim kadarı ile benim aracım 2013 model ücretsiz takılmıştı.

Emulatör takılmasının arkadaşın haftalık 50 tl lik benzin tüketimine bi faydası olacağını sanmıyorum. Depoda benzin olsa 50 tl lik yakıt almaz zaten. Her gaz aldığında biraz da benzin alsa biyerden sonra da depo dolacaktır. Arkadaş ya çok fazla stop edip çalıştırma yapıyor yada lpg ayarında sorun var. Bu sorun hep gaz hem benzin ortak tüketim olarak yada belirli bi devirden sonra benzin tüket olarak ayarlanmış olabilir. Ben aracımı aldığımda lpg ayarı; ilk çalıştırmada 25 derecede gaza geçme şeklindeydi. Ben daha sonra bunu 42 derecede lpg ve 3800 rpm den sonra da karma tüketim olarak ayarlattım. Ona rağmen her gaz aldığımda 10-12 tl lik benzin alıyorum.( kış ayı olmasına rağmen )

Geri