LPG'li fb7'de motor sesi hk.

Aracınız
Merhaba, eco model aracımda seyir halinde anlaşılmamasına rağmen rölanti de çalışırken araç içerisinden dizeller kadar çok olmamakla birlikte benzer bir ses duyuyorum. Diğer eco sahiplerinde de bu ses var mı yoksa benim aracımda mı sıkıntı var.
Brc tüplerin özelliği bu sesi çok. Yakıt iyi :)

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aracınız
Bende fd6 var aynı motor zaten fb7 lerle. Aracı aldıgımızda ışıklarda beklerken sıfır ses hatta abim dısardaydı arabayı çalıstırsana dedi :)
Lpg taktırdım ama sizin ki kadar çok değil sadece çıt çıt çıt sesi geliyor çok sessiz veya gece belli oluyor rölantideyken. Sesin sebebi ise enjektörler.
Motorda sıkıntı yoktur içiniz rahat olsun.
Enjektör tipine kalitesine göre ses artıyor veya azalıyor.

Sent from my iPhone using Tapatalk

kara82

0
Aracınız
Eco modellerde bujiler de farkli oluyor, belki benzinliye gore daha cok ses yapiyordur

frkn

0
Aracınız
Peki düşük devirde tirlama şeklinde bu sesin çıkması normal mı sizce arkadaşlar yoksa başka bir sebeb mi arayalım gerçekten cok rahatsız ediyor

tugi

0
Aracınız

Buda benim lpg taktırdıktan sonraki dizel civicim :) motor ısınınca ses az bişi kesiliyor gibi oluyor..Ama genel anlamda beni rahatsız ediyor..Çözüm bulan varmı?

Aracınız

Buda benim lpg taktırdıktan sonraki dizel civicim :) motor ısınınca ses az bişi kesiliyor gibi oluyor..Ama genel anlamda beni rahatsız ediyor..Çözüm bulan varmı?

Hocam hep ayni ses 98 model civic te de bu ses aynıydı 2015 model de de aynı hic değişmiyor

Sent from my iPhone using Tapatalkg iki. O

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Benimki de atiker kaputu açıp bir dinleyeyim ama ses çıktığını düşünmüyorum.

Aracınız
O ses benimde dikkatimi çok çekiyordu serviste sormuştum tüpten geliyor demişlerdi eğer tüpü kapatıp denerseniz farkı görürsünüz.

Geri