Civic FC5 Maddi hasar

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
Arkadaşlar Fc5 aracımı evimin önüne park ettim. Komşuların haber vermesi üzerine araca baktığımda yan tarafa yığılan kömürlerin aracın ön tarafına devrildiğini sol camurlugun ezildigini, kaputun sol üst köşesinde ezilmeyle beraber boya atmalarının olduğunu gördüm.
Kaskom var fakat kasko işine girersem kaputun ve camurlugun değişerek epey de bir tramerin işleyeceğini, bir sonraki poliçenin de yüksek çıkacağını ve aracı satarken de değer kaybı oluşabileceğini düşünüyorum. Kaputu değişmektense lokalle kurtarırız düşüncesindeyim. Özelde yaptirirsam kömürün sahibi karşılayacak. Sizlerin de fikirlerinizi alabilir miyim.

Ekli dosyalar

• IMG_20221126_005517.jpg
    IMG_20221126_005517.jpg
    87.3 KB · Görüntüleme: 122
  • IMG_20221126_005503.jpg
    IMG_20221126_005503.jpg
    36.6 KB · Görüntüleme: 118
  • IMG_20221126_005440.jpg
    IMG_20221126_005440.jpg
    114.4 KB · Görüntüleme: 120
Aracınız
Civic FC5 2018
Teşekkür ederim hocam. Dediğiniz gibi boyatmak son çare. Ama kaputun üstünde boya catlamalari ve atmaları mevcut.
hmm onu net göremedim fotoğraftan boya çatlaması ve atması varsa malesef boya ister çünkü birde göçük düzeltmenin ısıtması çektirmesi ile atma durumu oluyor. nazar diyelim hocam bildiğim kadarıyla aracınızda yeniydi gerçekten büyük bir kazadan koruyacağına yoralım bu durumu. canınız sıkılır kafanız takılır ama bu açıdan da bakıp gönlünüzü bir nebze ferahlatın. hayırlısı olsun. iyi ustaların eline düşsün tertemiz görelim inşllah yakın zamanda

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
hmm onu net göremedim fotoğraftan boya çatlaması ve atması varsa malesef boya ister çünkü birde göçük düzeltmenin ısıtması çektirmesi ile atma durumu oluyor. nazar diyelim hocam bildiğim kadarıyla aracınızda yeniydi gerçekten büyük bir kazadan koruyacağına yoralım bu durumu. canınız sıkılır kafanız takılır ama bu açıdan da bakıp gönlünüzü bir nebze ferahlatın. hayırlısı olsun. iyi ustaların eline düşsün tertemiz görelim inşllah yakın zamanda
İyi dilekleriniz için teşekkür ederim hocam. Küçük bir lokalden kaçış yok sanırım. Bunda da bir hayır vardır diyelim. Allah korusun kapıda oynarken çocuklarımızın da üzerine devrilebilirdi. Belki bu küçük şer ile daha büyüğünü defettik. İyi tarafından bakmaya çalışıyorum.

Erzurum'da tavsiye edilebilecek bir yer var mıdır.

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
Çektiğim videodan resim yakaladım. Kaputun üstü.

Ekli dosyalar

• IMG_20221126_011254.jpg
    IMG_20221126_011254.jpg
    63.8 KB · Görüntüleme: 73
Aracınız
Honda CRV
Çektiğim videodan resim yakaladım. Kaputun üstü.
komple boyanmasına gerek yok gibi , rötuş kurtarır bunu. Tabi direk fırçayla sürme tarzında rötuş değil. Prof şekilde rötuş yapan yerler var. Önce boya kalkan yerlerin kenarı su zımparası ile hafif şekilde alınacak eli sürtünce boya kalkan yere takılmayacak şekilde kenarları temizlenecek, daha sonra 2 kat vs rötuş sonrasında su zımparası ile ince zımpara ( sadece rötuş kısmına ) sonra pasta cila. Yakından bakınca bile anlaşılmayacak şekilde rötuş yapılıyor. Tabi ustasını bulmak lazım

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
komple boyanmasına gerek yok gibi , rötuş kurtarır bunu. Tabi direk fırçayla sürme tarzında rötuş değil. Prof şekilde rötuş yapan yerler var. Önce boya kalkan yerlerin kenarı su zımparası ile hafif şekilde alınacak eli sürtünce boya kalkan yere takılmayacak şekilde kenarları temizlenecek, daha sonra 2 kat vs rötuş sonrasında su zımparası ile ince zımpara ( sadece rötuş kısmına ) sonra pasta cila. Yakından bakınca bile anlaşılmayacak şekilde rötuş yapılıyor. Tabi ustasını bulmak lazım
Erzurum'da bir ustayla görüştüm. Sizin anlattığıniz gibi söyledi. Maksimum orjinallikte yapıyoruz dedi. Sanırım kaskoyu bozdurmayacagim.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Arkadaşlar Fc5 aracımı evimin önüne park ettim. Komşuların haber vermesi üzerine araca baktığımda yan tarafa yığılan kömürlerin aracın ön tarafına devrildiğini sol camurlugun ezildigini, kaputun sol üst köşesinde ezilmeyle beraber boya atmalarının olduğunu gördüm.
Kaskom var fakat kasko işine girersem kaputun ve camurlugun değişerek epey de bir tramerin işleyeceğini, bir sonraki poliçenin de yüksek çıkacağını ve aracı satarken de değer kaybı oluşabileceğini düşünüyorum. Kaputu değişmektense lokalle kurtarırız düşüncesindeyim. Özelde yaptirirsam kömürün sahibi karşılayacak. Sizlerin de fikirlerinizi alabilir miyim.
Geçmiş olsun hocam nazara gelmişsin. Arkadaşlar bahsetmişler. Bende aynı düşünüyorum. Göçük düzeltme, ardından gerekli yerlere profesyonel rötuş yapılmalı. Kolay gelsin.

Geri