Maksat sohbet olsun

mturker

Özel Üye
Hocam VTEC silkeleme konusu motor ömründen bağımsız bir durum, daha çok Honda Türkiye’nin LPG bağlantısında Manifolddaki enjektör giriş yeri tercihi ile alakalı bir durum, LPG girişi benzin enjektörüne idealden biraz uzak olduğu için düşük devirde yakıtın az gittiği durumda bu silkeleme hissediliyor yoksa LPGli satılan Eco modellerinde motorun LPGye dayanıklı olması amacıyla birçok ek güçlendirmeye sahip. Dışarda takılanlarda ustalar mümkün mertebe benzin enjektörüne en yakın yerden giriş verdiği için bu silkeleme nerdeyse hiç olmuyor.
Şimdi taşlar yerine oturuyor .
Fb7 de sorun yaşamadım ama fc5 de bu silkeleme ile alakalı çok çok nadir yaşiyor gibiyim. LPG sonradan takilma.
Aslında verdiğiniz bilgi çok önemli ve daha önce böyle açıklama duymadım .

RMX3263 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Şimdi taşlar yerine oturuyor .
Fb7 de sorun yaşamadım ama fc5 de bu silkeleme ile alakalı çok çok nadir yaşiyor gibiyim. LPG sonradan takilma.
Aslında verdiğiniz bilgi çok önemli ve daha önce böyle açıklama duymadım .

Hocam FB7 Ecoların ilk çıktığı dönemde bu konu çok fazla konuşuldu ama araçta arızaya yol açan bir durum olmadığı için zamanla pek önemsenmez hale geldi, ama hassas kullanıcıların dikkat etmeleri durumunda kolaylıkla farkedebileceği bir durum.

mturker

Özel Üye
Hocam FB7 Ecoların ilk çıktığı dönemde bu konu çok fazla konuşuldu ama araçta arızaya yol açan bir durum olmadığı için zamanla pek önemsenmez hale geldi, ama hassas kullanıcıların dikkat etmeleri durumunda kolaylıkla farkedebileceği bir durum.
Bu konuyu konuşmuşuz aslında .

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010

mturker

Özel Üye
Evet bayağı konuşuldu ama fabrika bir çözüm üretmedi çünkü sorun olarak görmediler, hatta FC5te de bu bağlantılar pek değiştirilmeden aynı şekilde devam etti.
Sanırım kullanici bı şekilde yolunu buldu hatayı minimuma indirdi..
O yüzden buda hondayi olumsuz etkilemedi,

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
Fc5 aracıma LPG taktiriken montajı yapan ustaya özellikle yanma odasına en yakın yerden enjektorleri açalım hortumlar kısa olsun diye ricada bulundum. Usta da dediğim gibi yapmış. Enjektör uçları manifoldun en ön kısmında, hortumları da 6 cm civarında. Bu yüzden silkeleme yaşamiyorum.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Fc5 aracıma LPG taktiriken montajı yapan ustaya özellikle yanma odasına en yakın yerden enjektorleri açalım hortumlar kısa olsun diye ricada bulundum. Usta da dediğim gibi yapmış. Enjektör uçları manifoldun en ön kısmında, hortumları da 6 cm civarında. Bu yüzden silkeleme yaşamiyorum.
En idealini yaptırmışsınız hocam (y) Bu sayede LPGde çekiş kaybı minimum seviyede olur.

Geri