Civic FC5 Makyajlı 2019 Civic Sedan Elegance 1.6 Eco Kısa İzlenimlerim

Aracınız
Civic FC5 2019
Bugün aracımdaki ufak bir tamir işlemi için Ankara Bora'ya uğramışken hızlıca makyajlı Civic'i de forum için fotoğraflamak istedim :) Çok yüzeyel bir bakıştı, vakit sıkışıklığı nedeniyle böyle oldu kusura bakmayın :)

Araçla test sürüşüne çıkabilecek vaktimde yoktu, ama açıkçası test sürüşüne çıksam da kullanım izlenimlerim objektif olmazdı, objektif bir değerlendirmeyi bence rutinde FC5 kullanan bir birey yapabilir.

Genelde ilk tercih edilen olduğu için showroom'a Elegance donanım 2-3 tane araç koymuşlar, hatta fotoğrafladığım Beyaz araç satılmıştı :unsure:
Gayriciddi olarak fiyat istediğimde Hurda indirimi ile 151-152 civarı diye konuştular. Bu açıdan Elegance donanım sanki 10bin zamlanmış duruyor ancak gelen donanımlara göre bence çok fazla değil, Elegance donanım bence Executive donanıma iyice yaklaşmış (Deri koltuk, anahtarsız çalıştırma ve çarpışma güvenlik sistemleri eksik görünüyor).
Araçta genel olarak donanım artışı dışında önemli bir değişiklik göremedim. Ama yeni araç alacak olsam şu koşullarda Elegance donanım makyajsız haline göre daha da cezbedici duruyor :)

Aracın arka kısmındaki fotoğrafım çok titreşimli olduğu için koymuyorum ama zaten anlamlı bir değişiklik göremedim :)

İncelemek isteyenler için katalog PDFsi,

Ön profilden farkedilen değişiklikler LED farlar ve tampondaki sağ-sol sis çerçevelerinin birleşmiş hali. Bu araca LED far gerçekten çok yakışıyor :)

Ekli dosyayı görüntüle 254264
Ekli dosyayı görüntüle 254253

Deneme imkanım olmadı ama artık yan aynalar ek bir modül ihtiyacı olmaksızın uzaktan kilitlenmeyle de kapatılabiliyormuş, bu çok önceden olması gereken bir özellikti, nihayet gelmiş (y)
Ekli dosyayı görüntüle 254254

Anladığım kadarı ile ön sis farları da artık LED olmuş, ayrıca sol sis farının iç bölgesinde ufak bir hava kanalı da mevcut.

Ekli dosyayı görüntüle 254256

Aracın yanal görünümde değişeni sadece jantlar, ancak ben yeni jantları beğendim diyebilirim, eskisinin stili bana garip geliyordu, jantlar füme rengi geliyor ve bu jantlar bence eskiye göre oldukça spor :)
Lastik ölçüsü değişmemiş, 215 55 16 ebadında Bridgestone Turanza ER33'ler geliyor yine (bence bu lastikler çok dayanıklı ama oldukça sert yapıdalar).

Ekli dosyayı görüntüle 254257
Ekli dosyayı görüntüle 254255

İç mekan olarak soldaki Butonların sayısı biraz azalmış, lastik basınç sıfırlama ve far yükseklik ayarı butonu yok. Direksiyonda da radyo müzik kısma butonu değişmiş.
Radyonun ana ünitesine de yuvarlak tuş koymuşlar, onun dışında iç mekan olarak pek bir değişiklik göremedim :) Deri koltuk maalesef yok, kumaşlar makyajsız ile aynı görünüyor. Bu arada hayalet gösterge artık Elegance'de de geliyor :) ve direksiyon arkası kulakçıklarda artık standart :)

Ekli dosyayı görüntüle 254266
Ekli dosyayı görüntüle 254258

Ekli dosyayı görüntüle 254261
Ekli dosyayı görüntüle 254262Ekli dosyayı görüntüle 254263

Son olarak motor kısmında göze çarpan bir değişiklik göremedim :) Teker üstü kısımlarda plastik bir koruma olsa çok iyi olurdu ama maalesef halen mevcut değil.

Ekli dosyayı görüntüle 254265

Son olarak ön gögüsteki torpido üstü parlak çıtanında görseli değişmiş gibi geldi ama emin olamadım :unsure:
Fotoğraflamayı unutmuşum :( ama dikiz aynası da artık otomatik kararan ayna olacakmış :)

Ekli dosyayı görüntüle 254260
Ekli dosyayı görüntüle 254267

Makyajsız Elegance donanıma göre Makyajlı Elegance'deki yeni özellikleri son olarak listelersem,
- LED ön farlar (ve ön sis farları)
- Hayalet ekran
- 7 inç multimedia (2018in ikinci yarısı sonrasında makyajsızlarda da geliyordu)
- Direksiyon arkası vites kulakçıkları
- Otomatik kararan dikiz aynası
- Yeni tip jantlar
- Direksiyon üstü ses tuşunda güncelleme
- Uzaktan kumanda ile kapanabilen aynalar

Teşekkürler cok iyi bir çalışma olmuş bu arada, ben aracın fabrika cıkışlı olarak siyah panjurla geldiğini sanıyordum öyle değilmiş :)
2019 Elegance Eco sahibi biri olarak, bence 2016 sonrası elegance araçları bunun için güncellemeye gerek yok, otomatik ayna modülü 250-300 tl, hayalet ekran için ise o kadar fiyat farkı verilmez diye düşünüyorum.
Bence olması gereken tüm elegance ve exe paketlerde adaptif hızdı oda anca exe + paketinde geliyor ama fiyat cok ama cok yüksek..

ozqury

0
Aracınız
Civic FC5 2018
Deri döşeme dışarda cok ıyı yapan yerler var Altınuç veya ArtCar gibi sanayıde daha ucuz yapan yerler var 3000 ile 6000 arası yapılıyor

Kesinlikle çok iyi ustalar vardır hemfikirim ayrıca fikrinize de saygı duyarım ama 0 km' de daha kokusu üzerinde satın alınan bir araca da işlem yaptırmak, bana çok mantıklı gelmiyor açıkçası.

Aracınız
Civic FC5 2019
Deri koltuk açıkcası benim için çok tercih edilesi bir opsiyon değil fazlasıyla külfetli, sıcaksa yakar soğuksa üşütür, üstüne minder vs koymak hiç istemediğim birşey. Hatta arkada hanım çocukla oturunca virajlarda bir sağa bir sola çarpıyorlar. Bu durumda kararan iç dikiz aynası artısı da olunca nedense makyajlı elegance biraz yaklaştım.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Merak edenler için füme renginin (başka bir ismi de olabilir tam emin olamadım) görsellerini de paylaşayım, jantlar biraz bu renkle bütünleşmiş ama sönük kalıyor gibi :unsure:

füme1.jpg

füme2.jpg

füme3.jpg

Aracınız
Civic FC5 2018
Bugün aracımdaki ufak bir tamir işlemi için Ankara Bora'ya uğramışken hızlıca makyajlı Civic'i de forum için fotoğraflamak istedim :) Çok yüzeyel bir bakıştı, vakit sıkışıklığı nedeniyle böyle oldu kusura bakmayın :)

Araçla test sürüşüne çıkabilecek vaktimde yoktu, ama açıkçası test sürüşüne çıksam da kullanım izlenimlerim objektif olmazdı, objektif bir değerlendirmeyi bence rutinde FC5 kullanan bir birey yapabilir.

Genelde ilk tercih edilen olduğu için showroom'a Elegance donanım 2-3 tane araç koymuşlar, hatta fotoğrafladığım Beyaz araç satılmıştı :unsure:
Gayriciddi olarak fiyat istediğimde Hurda indirimi ile 151-152 civarı diye konuştular. Bu açıdan Elegance donanım sanki 10bin zamlanmış duruyor ancak gelen donanımlara göre bence çok fazla değil, Elegance donanım bence Executive donanıma iyice yaklaşmış (Deri koltuk, anahtarsız çalıştırma ve çarpışma güvenlik sistemleri eksik görünüyor).
Araçta genel olarak donanım artışı dışında önemli bir değişiklik göremedim. Ama yeni araç alacak olsam şu koşullarda Elegance donanım makyajsız haline göre daha da cezbedici duruyor :)

Aracın arka kısmındaki fotoğrafım çok titreşimli olduğu için koymuyorum ama zaten anlamlı bir değişiklik göremedim :)

İncelemek isteyenler için katalog PDFsi,

Ön profilden farkedilen değişiklikler LED farlar ve tampondaki sağ-sol sis çerçevelerinin birleşmiş hali. Bu araca LED far gerçekten çok yakışıyor :)

Ekli dosyayı görüntüle 254264
Ekli dosyayı görüntüle 254253

Deneme imkanım olmadı ama artık yan aynalar ek bir modül ihtiyacı olmaksızın uzaktan kilitlenmeyle de kapatılabiliyormuş, bu çok önceden olması gereken bir özellikti, nihayet gelmiş (y)
Ekli dosyayı görüntüle 254254

Anladığım kadarı ile ön sis farları da artık LED olmuş, ayrıca sol sis farının iç bölgesinde ufak bir hava kanalı da mevcut.

Ekli dosyayı görüntüle 254256

Aracın yanal görünümde değişeni sadece jantlar, ancak ben yeni jantları beğendim diyebilirim, eskisinin stili bana garip geliyordu, jantlar füme rengi geliyor ve bu jantlar bence eskiye göre oldukça spor :)
Lastik ölçüsü değişmemiş, 215 55 16 ebadında Bridgestone Turanza ER33'ler geliyor yine (bence bu lastikler çok dayanıklı ama oldukça sert yapıdalar).

Ekli dosyayı görüntüle 254257
Ekli dosyayı görüntüle 254255

İç mekan olarak soldaki Butonların sayısı biraz azalmış, lastik basınç sıfırlama ve far yükseklik ayarı butonu yok. Direksiyonda da radyo müzik kısma butonu değişmiş.
Radyonun ana ünitesine de yuvarlak tuş koymuşlar, onun dışında iç mekan olarak pek bir değişiklik göremedim :) Deri koltuk maalesef yok, kumaşlar makyajsız ile aynı görünüyor. Bu arada hayalet gösterge artık Elegance'de de geliyor :) ve direksiyon arkası kulakçıklarda artık standart :)

Ekli dosyayı görüntüle 254266
Ekli dosyayı görüntüle 254258

Ekli dosyayı görüntüle 254261
Ekli dosyayı görüntüle 254262Ekli dosyayı görüntüle 254263

Son olarak motor kısmında göze çarpan bir değişiklik göremedim :) Teker üstü kısımlarda plastik bir koruma olsa çok iyi olurdu ama maalesef halen mevcut değil.

Ekli dosyayı görüntüle 254265

Son olarak ön gögüsteki torpido üstü parlak çıtanında görseli değişmiş gibi geldi ama emin olamadım :unsure:
Fotoğraflamayı unutmuşum :( ama dikiz aynası da artık otomatik kararan ayna olacakmış :)

Ekli dosyayı görüntüle 254260
Ekli dosyayı görüntüle 254267

Makyajsız Elegance donanıma göre Makyajlı Elegance'deki yeni özellikleri son olarak listelersem,
- LED ön farlar (ve ön sis farları)
- Hayalet ekran
- 7 inç multimedia (2018in ikinci yarısı sonrasında makyajsızlarda da geliyordu)
- Direksiyon arkası vites kulakçıkları
- Otomatik kararan dikiz aynası
- Yeni tip jantlar
- Direksiyon üstü ses tuşunda güncelleme
- Uzaktan kumanda ile kapanabilen aynalar
ANCAK BU KADAR GÜZEL ANLATILA BİLİRDİ LANSMANDA OLMA FIRSATIM OLDU GERÇEKTEN HARİKA BİR ÖZET

Aracınız
Honda CRV
Bende düşünüyorum acıkcası arac 2011, koltuklar az daha eskısın orta kısım degılde köselere derı kaplıcatıcam Komple derı oldu mu terletıyor

Ad Soyad
asdemirtas
Aracınız
Civic aracım yok
Deri koltuk koymasınlar hiçbir araca bence. Mantığı yok. Kışın buz gibi olur, yazın terden altını ıslatmış gibi yapar, viraj dönsen koltuktan kayarsın vs. bana aşırı gereksiz geliyor görüntüsü güzel olsa da kullanılabilirlik sıfır.

Araç çok güzel, inşallah 2 yıl sonra almak kısmet olur, evin borcunu bitirirsek o zaman değiştirmeyi düşünüyorum aracı :D

Geri