Makyajlı Civic FC5 ne zaman çıkar?

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Haklı olabilirsin abi ancak FB7 kasa aracada 80-100 bin bandında fiyat çekiyor millet buda çok saçma değilmi 100 bin FB7 ye vermektense 20 binde 10 bin daha ekleyip son kasasını alır insanlar gerçekten kafam almıyor suan ki piyasayı , üc aydır arastırıyordum FB7 almak ıcın ama suan akıl almaz fıyatlar var 2012 araclar ıcın
Bunun nedeni şu anda mevcut Civic kasaları içerisinde FB7nin en dayanıklı ve sorunsuz olanı olarak bilinmesi.
FC5lerde bence çok dayanıklı ve kaliteli ancak FC5ler C sütun göçüğü ve yüksek servis fiyatları ile kullanıcılarının tepkisini çekiyor, bu durumda sosyal medyada sürekli dillendirildiğinden dolayı genelde FC5 önceki kasalardan daha dayanıksız gibi bir algı oluşmuş.
Çok alakasız birçok kişinin yeni Civicler için "Bunların kaportası kendi kendine göçüyormuş" dediğini duydum :cautious:
Ayrıca otomatik arayan kullanıcılar içinde FB7deki klasik otomatik şanzımanın FC5teki CVTye göre daha dayanıklı olduğu da düşünülüyor.
İşin garibi FB7 sıfır satılırken piyasadaki C sınıfı araçlara göre çok daha az rağbet görüyordu, 2016 başında sıfır baz modelin manuelini 55e sattıklarını bilirim :)
Ama FC5in çıkışı ve otomobil fiyatlarında ciddi yükseliş sonrası 2. elin en sevilen araçlarından biri haline geldi :)
Oturduğum sitede ilk FB7yi biz almıştık ve bizden başka FB7 sahibi yoktu, şu anda 4 tane mevcut :)

Haklısın hocam FB7 Civic' lere nur yağdı benim araca 70 veren bayi şimdi 85 diyor :)
inanarım hocam , ben uzun arastırmalarım sonucunda civic de karar kılmıstım otomatık sorunsuz fb7 temız , ama fıyatlar hergun ustune eklıyor sankı . Gercekten bızım ulkemızde bu pıyasa ne zaman duzelecek cok merak edıyorum yazık cok yazık 2012 model araclara 80-90 bın ucret . Bakalım gelecekte ne olacak

Aracınız
Civic FD6 2010
Fc5 lerde olumsuz algı devam ediyor. Geçenlerde bir arkadaşımıza araba almak için ekspertiz firmasına gittik. Benim fc5 i görünce sağına baktı soluma baktı hatasız aracımda bunda kesin değişen boya var. Şurası göçüyor burası kopuyor demeye başladı. Biz daha sonra gelelim biraz sıra var diyip anında kaçtık.

Aracınız
Civic FD6 2011
civiclerin tüm serileri ( ies, vtec, fd6, fb7,fc5) favorilerim ama bunların içinde sanki fd6 bana hep özel gelmiştir. donanımı da öyle acayip değil ama nedendir bilmem "yerine fc 5 bile değmez, makyajlısını bekle bakalım" diyorum kendi kendime. fb7 ve fc 5 arka görünümüne bir türlü alışamadım. benim ki saplantı sadece

Aracınız
Civic FB7 2014
Merhaba;
Honda' nın geçmişte ki modellerini de göz önüne aldığımda makyajlı bir FC 5 için beklemeyi seçtim. Sizce ne zaman çıkar, neler değişebilir, fiyat nasıl olur. kısacası beklemeye değer mi? Bir de malum sitede çok fazla sıfır ayarında satılık FC5 var bunun bir sebebi ne olabilir? yorumlarınızı bekliyorum

Merhaba burda 2019 başında makyajlı model piyasaya sürüldü sanırım türkiyede de seneye piyasaya çıkabilir.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Merhaba burda 2019 başında makyajlı model piyasaya sürüldü sanırım türkiyede de seneye piyasaya çıkabilir.
Olabilir, ama genelde amerika makyajlı versiyonları ile Türkiye makyajlıları farklı oluyor :unsure:

Aracınız
Civic FB7 2014
Olabilir, ama genelde amerika makyajlı versiyonları ile Türkiye makyajlıları farklı oluyor :unsure:

Evet honda da böyle bir anlayış var ülkelere göre araçların kasalarını aynı tutup farklı parçalar ekleyerek piyasaya sürüyorlar ve bunu sadece honda da gördüm diger markalarda cok fazla bir degişiklik oldugu görmedim motor hacmi dışında.

Geri