Civic FC5 Makyajlı kasa fc5 hakkında

LooSii

Özel Üye
Aracınız
Civic FB7 2015
Yeni Honda Civic almayı planlıyorum. Ancak makyajsız Elegance 1.6 benzin (tüpsüz) 140 bine veriyor bayi, makyajlı Elegance Eko ise 160 bin e bırakıyor.
Açıkçası aradaki farka değer mi? Bakıldığında jant, multimedya ve tampon farkı var. Tüp çok Ekstrem bir özellik değil gibi çünkü dışarıda en iyisini 5bin tl ye taktirabiliriz.
Konu ile ilgili beni aydınlatacak arkadaşların yorumlarını ve tavsiyelerini bekliyorum...
Yakın bir arkadaşım 10 Eylül'de Makyajsız Elegance Eco otomatik hurda indirimi vs. indirimlerle Honda Plaza Ayışığı'ndan 141'e aldı. Bayi fiyat listesinde Eco (fabrikasyon LPG'li) olunca, benzinliye göre sanırım +9bin₺ fiyat farkı oluyor (Dışarıda LPG taktırmak yerine fabrikasyon tercih ederim). Bu durumda sizin 140bin'e aldığınız fiyat 149bin'e geliyor diye düşünürsek; 149 ile 160 arasında 11bin TL fiyat farkı kalıyor. Basit bir hesap yapıyorum.

Pekala 11bin TL fazla ödeyip makyajlı kasa almaya değer mi, şahsi fikrim bence değer. Daha şık jant, piyano black panjur ve led farları saymazsak, sadece Honda Sensing sürüş destek paketi (çarpışma uyarı sistemi, şeritten ayrılma uyarı sistemi, şerit takip sistemi, çarpışma önleyici sistemi) için bile bu fark verilir diye düşünüyorum.

Not: Benim bilgim fazla değil. Eksik veya hatalı yazdıysam affola. Forumda konuya hakim üstadlar var. Daha iyi yorum ve tavsiyelerde bulunabilirler.

MI 8 Explorer Edition cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2019
Yakın bir arkadaşım 10 Eylül'de Makyajsız Elegance Eco otomatik hurda indirimi vs. indirimlerle Honda Plaza Ayışığı'ndan 141'e aldı. Bayi fiyat listesinde Eco (fabrikasyon LPG'li) olunca, benzinliye göre sanırım +9bin₺ fiyat farkı oluyor (Dışarıda LPG taktırmak yerine fabrikasyon tercih ederim). Bu durumda sizin 140bin'e aldığınız fiyat 149bin'e geliyor diye düşünürsek; 149 ile 160 arasında 11bin TL fiyat farkı kalıyor. Basit bir hesap yapıyorum.

Pekala 11bin TL fazla ödeyip makyajlı kasa almaya değer mi, şahsi fikrim bence değer. Daha şık jant, piyano black panjur ve led farları saymazsak, sadece Honda Sensing sürüş destek paketi (çarpışma uyarı sistemi, şeritten ayrılma uyarı sistemi, şerit takip sistemi, çarpışma önleyici sistemi) için bile bu fark verilir diye düşünüyorum.

Not: Benim bilgim fazla değil. Eksik veya hatalı yazdıysam affola. Forumda konuya hakim üstadlar var. Daha iyi yorum ve tavsiyelerde bulunabilirler.

MI 8 Explorer Edition cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Bahsettiğiniz Asistan vs gibi özellikler en dolu versiyonda geliyor. Yani 175-185 bin TL arası.
Ben eko Elegance ile kıyaslandım.
Ki şöyle bi durum var aracı aldım :) kısmetse önümüzdeki hafta bende olacak. Eko Elegance makyajlı..
İyi forumlar

gunesec

Özel Üye
Bahsettiğiniz Asistan vs gibi özellikler en dolu versiyonda geliyor. Yani 175-185 bin TL arası.
Ben eko Elegance ile kıyaslandım.
Ki şöyle bi durum var aracı aldım :) kısmetse önümüzdeki hafta bende olacak. Eko Elegance makyajlı..
İyi forumlar
Hocam en dolu versiyon dediginiz hangisi. Executive de yok, plus modelinde var executive+. O da 175-180 bin degil

Aracınız
Civic FC5 2019
Hocam en dolu versiyon dediginiz hangisi. Executive de yok, plus modelinde var executive+. O da 175-180 bin degil
Executive plus da var diye biliyorum. Sadece
Executive almak istesen dahi yarın itibariyle bayi min 172-183 bin TL fiyat verecektir. Asistan vs gibi ek donanımlar ile araç min 175-180 bandına çıkacaktır. Ancak yarın bayiye kendi alacağım araç için gideceğim. Bi bu konuyu da sorayım gitmisken :)

gunesec

Özel Üye
Executive plus da var diye biliyorum. Sadece
Executive almak istesen dahi yarın itibariyle bayi min 172-183 bin TL fiyat verecektir. Asistan vs gibi ek donanımlar ile araç min 175-180 bandına çıkacaktır. Ancak yarın bayiye kendi alacağım araç için gideceğim. Bi bu konuyu da sorayım gitmisken :)

Ben de onu diyorum hocam, 200'un uzerinde o paket:)

Aracınız
Civic FC5 2019
@resit bey merhabalar aracınızı aldınız mı?
İlk izlenimlerinizi ve sıfır alırken dikkat etmemiz gereken şeyler varsa iletebilir misiniz :)
Nasipse önümüzdeki günlerde bende alıyorum çünkü :)

Aracınız
Civic FC5 2019
Arkadaşlar 2019 makyajlı kasanın en büyük katkısı Elegance donanıma olmuş.
Neredeyse 2018 Executive paketiyle eşdeğer bir donanıma yükseltmişler. Bi anahtarsız çalıştırma + deri koltuk + 17 inç jant yok gerisi aynı diyebilirim.
Bende eco elegance alacağım. 2019 model Makyajlı ile makyajsız arasında 20 bin tl ye yakın fark var. Bence değer mi? Evet kısmen değer. Temelde Full led ön farlar. Değişen multimedya ve eklenen donanım özellikleri (bunları 2018 model elegance - güncel elegance katalog verilerinden görebiliriz).
Aracı almayı düşünenlere tavsiyem beklemeyin. Türkiye geneli stoklarda tükenme söz konusu. Çoğu yerde aracı almak için haftalarca bekliyorsunuz. Aralıkta bir fiyat zammı görür müyüz bilemem ama yeni yılda zam olacağı kesin.

Aracınız
Civic FC5 2019
1500 km şehir içi ve şehirlerarası git gel yaptım. Araç öncelikle çok konforlu. Biraz yol sesi var araçta. O da motorun sessizliğinden kaynaklı sanırım çünkü motor sesi gerekten çok az geliyor araca.
Ancak yolda ki küçük taş parçaları vs aracın altına çarptığında acayip sesler gelebiliyor :) Birkaç ay sonra altına ve davlumbaz içlerine izalasyon yaptırmayı planlıyorum.

İlk hızlanmalarda sorun yok. Ancak bir araç sollayacaksanız araba bağırıyor. Bu noktada benim gibi 1.6 dizel bir araçtan inenlere saç baş yolduracaktır.

@resit bey merhabalar aracınızı aldınız mı?
İlk izlenimlerinizi ve sıfır alırken dikkat etmemiz gereken şeyler varsa iletebilir misiniz :)
Nasipse önümüzdeki günlerde bende alıyorum çünkü :)

Geri