Markadan bağımsız, Benzin x Dizel karşılaştırmaları

Aracınız
Civic FB7 2012
FB7 Civic benim üçüncü aracım. (2004 Opel Corsa CDTi ve 2009 Citroën C4 Sedan HDI).
Önceki araçlar dizeldi ve ekonomisi sayesinde ortalama yıllık 20k km kullanımım vardı.
Civic ile hem benzinli hem LPG'li dünyaya girdim. Memnunum da.

Ancak, hafta başında Clio Sport EDC DCi ile iş seyahati yaptım. 4 kişi ile Ankara trafiğinde seyahat ederken sollamalarda o düşük devirdeki ataklığına baktım da, içim o düşük devirde ve bağırtana kadar gazın yükselmesini beklemeden ivmelenmesi hoşuma gitti ve eski tatlı hatıralarım canlandı. İnsanın böyle hallerde arabasında turbo olmasını isteyesi geliyor :)

Ekonomiyi toplayıp 4 kişilik aile olarak ihtiyaç görülmesi halinde dizel 9 vites otomatik CRV arayışım olabilir.
İnanır mısınız, test sürüşü günlerinde davetler geliyor, ama aklım çelinmesin diye gitmiyorum. Sadece yeni kasa içine oturdum serviste ve yine sadece iç ölçülerine, bagajına vs bakıp çıktım.
Neden?
FD6 kasasını kağıt üzerinde küçümsemiş, ama FB7 gelince ihtiyacım olan özelliklerin eklendiğini gördükten sonra test eder etmez kaporayı yatırmıştım.

.muha.

Evet hocam ben de aynı eksikliği hissediyorum. Fiyatlar almış başını gitmiş. Araç satmak da ayrı dert.
Kısmet olursa ben de bundan sonraki aracımı dizel almak istiyorum.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Arkadaşlar hedef 2017 civic dizel o zaman :D

Aracınız
iç yalıtımsızlık beni benden etmeye başladı. Aracı alalı 5 ay olmadı ama gına geldi. Yakıt olarak makul, otomatik ve atmosferik bir motor 8lt şehir içi yakıyorsa gayet yerinde ama 5.5 lt yakan dizel focus 'dan sonra biraz dokunuyor. Aralık ayında aracımı satıp daha donanımlı, daha geniş bir araç olan superb almayı planlıyorum. Hayırlısı.

Superb de çok uzun hocam :) güzel araba gerçekten.
İmkanım olsa Volvo v40 dizel otm alırdım.

Hakan Uzun

0
Yönetici
iç yalıtımsızlık beni benden etmeye başladı. Aracı alalı 5 ay olmadı ama gına geldi. Yakıt olarak makul, otomatik ve atmosferik bir motor 8lt şehir içi yakıyorsa gayet yerinde ama 5.5 lt yakan dizel focus 'dan sonra biraz dokunuyor. Aralık ayında aracımı satıp daha donanımlı, daha geniş bir araç olan superb almayı planlıyorum. Hayırlısı.

Yalitim konusunda haklisiniz, ben kendim alt yalitim icin ozellikle ugrastim guzel sonuc verdigini dusunuyorum yani denemeye deger

Sent from my iPhone using Tapatalk

Aracınız
Şoför kapısından geliyor ses, başka kapılardan da gelebilir ama sadece o koltuğa oturduğum için iyi biliyorum. 3k devir üzeri arka tarafta bildiğin eksoz sesi var, bu da mide bulandırıcı. Aracı spor yapsak on numara olur ondan şüphem yok ama malum, aile aracı olarak kullanıyorum ve araçta istediğim tek şey sessizlik, 5k devir üzerinde ise sadece motor sesi.

Şu honda artık malzemeden çalmasa, düzgün bir yalıtım yapsa ne kadar güzel olur. Rüzgar sesinden hiç bahsetmiyorum bile.

Aracınız
Civic FB7 2012
Beni de bugünlerde kolçaktaki kol dayamadan gelen gıcırtılar rahatsız ediyor.
Nerdeyse kullanmayı bırakacağım.

Geri