Marş aldiktan sonra gelen sürtme sesi

Aracınız
[video=youtube_share;uleguQ-Pi6Y]https://youtu.be/uleguQ-Pi6Y[/video]

Arkadaşlar öncelikle herkese merhabalar. bir süre önce kazara farketmiş olduğum bu foruma üye oldum ve düzenli paylaşım yapan arkadaşlar sayesinde çok faydalı bilgiler ediniyor, şimdiye kadar yüzeysel bildiğim bir çok şeyi daha iyi öğrenme fırsatım oldu. emeği geçen herkese teşekkürler...

benim sorunuma gelecek olursak yaklaşık 1-1.5 ay kadar önce aracımı sabah çalıştırırken yüklemiş olduğum videoda ki ses geldi. sanki birşey sürtüyor zorlanıyor gibi... araç ısındıktan sonra aracı kapatıp tekrar marşa basınca yapmıyor bu sesi ve bu ses çok canımı sıkıyor. nadiren yapıyor bunu daha önce video çekmeye çalışırken bir çok defa yapmadı. aracı yaklaşık bir haftadır her sabah çalıştırırken kaputu açıp videoya çekiyordum bugün yakaladım sesi sonunda... şimdiye kadar ustaya gidecek vaktim ve zamanım olmadı çünkü il merkezinden yaklaşık 95 km uzaklıkta üç bin nüfuslu küçük bir ilçede görev yapıyorum. zaten adıyaman'ın sanayisinde bizim araçların yağını suyunu değiştirmekten başka halinden anlayacak usta bulunmamakta.. ben açıkçası marş dinamosu ile alakalı orada bulunan kayışın sürtmeden dolayı veya gergin olmasından dolayı motor soğukken yapabileceğini düşündüm. açıkçası tam ses nerden geliyor motor tarafından mı yoksa marş dinamosu tarafından mı kestiremiyorum.. ateşleme sistemi ile alakalı bir sorun değildir diye düşünüyorum çünkü yaklaşık 2-3 ay kadar önce bujileri ve bobinleri set halinde değiştirdim.. inşallah çok masraf çıkartacak birşey değildir diye umuyorum. çünkü son bir senede araca ağır bakımları ile beraber 3 bin lira para harcadım. yardımlarınızı bekliyorum.. şimdiden teşekkürler...

RFTCLK

0
Aracınız
2013 model aracında aynı sorun bende de var. İlk karşıya hem geç çalışıyor hem bu ses oluyor ama her seferinde değil. Akü zayıftı değiştiririm yine aynı

etab5 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Aku kaynakli degildir sanirim.Cunku benim aku de yenilendi.Ama hala devam.zaten sabahlari bitek calisirken yapiyo.motor sogukken o da.sicakken ses seda yok.Mars dislisi dedi usta yaglayalim duzslir dedi.yagladi ama duzelmedi.Artik kalsin dedim bende.Napiyim.

SM-J500F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Aynı sorun benim aracimda da var. Fakat araç çalışırken kısa süre inip geri gelmiştim motorun çalıştığını unutup tekrar marşa basmistim o ses ilk o zaman olmustu. Sonrada ara ara sabahları olabiliyo.

LG-H815 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

nemlee

0
Aracınız
Civic FC5 2020
Fb7 nin kronik sorunu, eski aracimda da vardı.. Fc5 te cozmusler.. Zararı olan bisey degil fakat hoş da değil..

LG-H815 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

mert11

0
Marş dişlisi zamanla pislik toz vb maddeleri topluyor üzerinde ki yağ kuruyor dolayısıyla siz marşa basınca dişli geri gitmiyor. Elektrik çi ustası na götürüp marş dişlisi yaglatin ve temizletin sorun çözülüyor.

FD6 2010 ELEGANCE AT

[video=youtube_share;uleguQ-Pi6Y]https://youtu.be/uleguQ-Pi6Y[/video]

Arkadaşlar öncelikle herkese merhabalar. bir süre önce kazara farketmiş olduğum bu foruma üye oldum ve düzenli paylaşım yapan arkadaşlar sayesinde çok faydalı bilgiler ediniyor, şimdiye kadar yüzeysel bildiğim bir çok şeyi daha iyi öğrenme fırsatım oldu. emeği geçen herkese teşekkürler...

benim sorunuma gelecek olursak yaklaşık 1-1.5 ay kadar önce aracımı sabah çalıştırırken yüklemiş olduğum videoda ki ses geldi. sanki birşey sürtüyor zorlanıyor gibi... araç ısındıktan sonra aracı kapatıp tekrar marşa basınca yapmıyor bu sesi ve bu ses çok canımı sıkıyor. nadiren yapıyor bunu daha önce video çekmeye çalışırken bir çok defa yapmadı. aracı yaklaşık bir haftadır her sabah çalıştırırken kaputu açıp videoya çekiyordum bugün yakaladım sesi sonunda... şimdiye kadar ustaya gidecek vaktim ve zamanım olmadı çünkü il merkezinden yaklaşık 95 km uzaklıkta üç bin nüfuslu küçük bir ilçede görev yapıyorum. zaten adıyaman'ın sanayisinde bizim araçların yağını suyunu değiştirmekten başka halinden anlayacak usta bulunmamakta.. ben açıkçası marş dinamosu ile alakalı orada bulunan kayışın sürtmeden dolayı veya gergin olmasından dolayı motor soğukken yapabileceğini düşündüm. açıkçası tam ses nerden geliyor motor tarafından mı yoksa marş dinamosu tarafından mı kestiremiyorum.. ateşleme sistemi ile alakalı bir sorun değildir diye düşünüyorum çünkü yaklaşık 2-3 ay kadar önce bujileri ve bobinleri set halinde değiştirdim.. inşallah çok masraf çıkartacak birşey değildir diye umuyorum. çünkü son bir senede araca ağır bakımları ile beraber 3 bin lira para harcadım. yardımlarınızı bekliyorum.. şimdiden teşekkürler...
Elektrikciye gidip marş dişlilerini yaglattirin bir sorun kalmayacaktir. 2ay oldu yaptirali bir daha sorun yasamadim.

Geri