Marş basıyor araç çalışmıyor

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Selam arkadaşlar 97 euro cıvık ara cim kontak rahat basıyor ama çalışmıyor kontağıçevirip birakmazsam çalışıyor kontağı baktığımda stop ediyor yardımcı olabilirmisiniz

Ateşleme ile ilgili bir sorun olabilir, ilk marşı benzin ile mi yapıyorsunuz?

Ayni sorun bendede var gazdada benzindede calismiyor distiribitor kecesi benzin filtresi sibop ayari hepsini yaptirdim yinede yok arac akuyu bitiriyo iki marstan sonra 45 amperlik aku var acaba elektriksel bi sorun mu banada yardimci olursaniz cok sevinirim

SM-G610F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Sorun elektrikle ilgili olabilir.95 model civic 1.5 ex kullanırken başıma gelmisti.bobinlerde ariza var demisti usta bobini açıp tekrar sardik veya duzelttik gibi biseyler demisti.

LG-H815 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Honda CRV
1993 model honda 1.5 es motor aracım var
İlk çalıştığında ısınmadan stop edince çalışırken sıkıntı yaşıyorum hatta aracı hic calistiramiyorum .
Bunun sebebi ne olabilir

Ad Soyad
Ufuk
Aracınız
Civic FC5 2018
97 model Honda civic var bende araçta çözemediğimiz bir sorun var inşallah siz yardımcı olursunuz araca ateşleme geliyor herşey tıkırında marş basıyor ama çalışmıyor bujilerde sorunda yok elektrik problemi olabilir mi acaba arada çalışıyor arada çalışmıyor tetikleme demişti biri sadece nasıl bir yol çizmeliyim ?

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
ÇALIŞMAMA VE MARŞ PROBLEMİ OLAN ARAÇLARDA İZLENECEK YOLLAR
1..Ateşleme ve marş sistemi ; Marş motoru sağlam mı ????Akü,Buji,kabloları,ve ateşleme bobini (Ateşleme bobinin ömrü bitebiliyor)...bunlar kontrol edilmeli ???? Sorun yoksa
2..Anahtar orjinal mi yoksa çakma anahtar mı ? Immobilezer cip anahtarda doğru mesafede mi ??? Sorun yoksa
3..Aracın motora ilk yakıtı veren hortum sağlammı hava alabilecek deformasyonu var mı ??? Eğer sağlam duruyor ise eminseniz depo içi elektrikli yakıt pompası düzgün çalıyor mu motora ilk çalıştırmada yeterli miktarda yakıt veriyor mu ????
4....Aracın motoru yakıttan boğulma tabir ettiğimiz durum oluşuyor mu ???
Bunlara bakarsanız mutlaka biri olduğunu düşünüyorum.....umarım yardımcı olmuşumdur iyi akşamlar dilerim..... ;)

HONDAŞK 'tır....

zero

0
lk çalıştığında ısınmadan stop edince
Bir motora verilebilecek en büyük zarar budur. Kesinlikle ısınmadan motoru kapatmayın...
Motorun çalışmaması ya da geç çalışması.. Bu konularda problemi yaratacak o kadar çok değişken var ki! Ayrıca bu değişkenlerin ikisi hatta üçü birden böyle bir sorun yaratabilir. Yani aynı anda hem yakıt pompası bozulmuş; hem de buji kablosu aşınmış vb... olabilir. Buradan söylenebilecek her şeyi arkadaşlar söylemiş zaten. Siz çözemediyseniz yapacağınız en iyi şey iyi bir usta bulmak..

Aracınız
Honda CRV
Bir motora verilebilecek en büyük zarar budur. Kesinlikle ısınmadan motoru kapatmayın...
Motorun çalışmaması ya da geç çalışması.. Bu konularda problemi yaratacak o kadar çok değişken var ki! Ayrıca bu değişkenlerin ikisi hatta üçü birden böyle bir sorun yaratabilir. Yani aynı anda hem yakıt pompası bozulmuş; hem de buji kablosu aşınmış vb... olabilir. Buradan söylenebilecek her şeyi arkadaşlar söylemiş zaten. Siz çözemediyseniz yapacağınız en iyi şey iyi bir usta bulmak..

Ad Soyad
Ufuk
Aracınız
Civic FC5 2018
peki araba çalışıp ısındıktan sonra stop ederse ne tur bi sorunu olabilir
Hocam selamlar şimdi bu soru çok geniş cevabı olabilecek bir soru....
Aracım ısındıktan sonra kendi kendine stop ediyor olarak anladım...Ateşleme bobininiz sağlıklı aralıkta bujilere ateşleme yapmıyor olabilir.ateşleme bobininiz aşırı sıcakta çalıştığı için iç aksamı yanmış,çatlamış olabilir...ki böyle bir durumda üzerine gelen akımı şaseye verebiliyor...çekiş problemi veya egzozda patlama sesi şeklinde bir ses olabiliyor...daha bir çok neden olabilir...

HONDAŞK 'tır....

Aracınız
Civic ES7 2001
Arkadaşlar herkese selam 2001 vtec 2 var otomatik bende şöyle bi sorun var aracım özellikle kış aylarında anahtar kumanda sinyali kayboluyor bu birbirine çok yakın olma kaydı ile 2 kumandayada oluyor yani biri gidiyor atıyorum bi gün sonra öbürü de gidiyor yani kumanda üZerindeki butonlarla aç kapa yapamıyorum anahtarla açmak zorunda kalıyorum anahtarların her ikisini de kodluyorum 10 gün sonra yine gidiyor bu konuda bana yardımcı olabilecek bu durumla karşılaşmış biri varmı ben böyle bi şey görmedim yani

Geri