Marş kaçırması

Merhaba arkadaşlar 2013 fb7 82 eco elegans aracım var. Bu sabah marşa bastığımda kaçırma yaptı 2. Defa bastığımda tık diye aldı ve bazen yarım marşta bile alıyor saniye sürmeden ve birde motorda hafif titremeler oluşmakta bu konuyla ilgili bilgi paylaşmak isteyeceğinizi umuyorum. Arkadaşalar ilginize şimdiden teşekkürler.

Moderatörün son düzenlenenleri:

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Sabah ilk marş ve hava soğukken vııjjjtt vııjjjtt diye ses yapıyor mu? Gün içinde yapmıyacak şekilde.

Faaliyet ayn-ı lezzettir.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Sadece bu sabah yaptı bu kaçırmayı motor sıcakken felan yapmıyor gayat normale dönüyor

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Sizin marş motoru çalışıyor. Fakat araç geç ateşleme yapıp motor ondan dolayı geç çalışıyor olabilir mi?
Nokta atışı yapabilmek için biraz daha ayrıntı bilmek lazım!

Faaliyet ayn-ı lezzettir.

Ltf

Aracınız
Civic FC5 2016
Merhaba arkadaşlar 2013 fb7 82 eco elegans aracım var. Bu sabah marşa bastığımda kaçırma yaptı 2. Defa bastığımda tık diye aldı ve bazen yarım marşta bile alıyor saniye sürmeden ve birde motorda hafif titremeler oluşmakta bu konuyla ilgili bilgi paylaşmak isteyeceğinizi umuyorum. Arkadaşalar ilginize şimdiden teşekkürler.
Birazdan @m2hamid hocam gelir ve en son ne zaman subap ayarı yaptırdınız der:) şaka bir yana titreme ve marş geç alma deyince benim de aklıma subap ayarı geldi. Ayrıca lpg regülatörü de kaçırıyor olabilir. buji ve bobinlerde de sorun olabilir. Bunun anlayabilmenin tek yolu bunları teker teker elemek en masrafsızdan en masraflıya doğru. Subap ayarı en son yapılalı 40 bin kmyi geçtiyse oradan başlanabilir.

maksu

0
Yönetici
Aracınız
Honda CRV
Sabah oldu kardeşim sanırım hava sogudu bu sorun çıkmaya başladı

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Marş motoru revizyonu işinizi görecektir hocam. Marş motoru içinde bulunan selenodin ve çevresindeki bağlantı elemanlarının yağlanması gerekecek. Bu dönemde bu sesi sadece sabahları duyuyorsanız ve siz marşı bıraktıktan 1 sn yakını sonra ses kesiliyorsa bu durum revizyon gerektirir. İyi bir elektrikçiye yaptırabilirsiniz.

Aracınız
Civic FC5 2018
+1
Marş motoru revizyonu işinizi görecektir hocam. Marş motoru içinde bulunan selenodin ve çevresindeki bağlantı elemanlarının yağlanması gerekecek. Bu dönemde bu sesi sadece sabahları duyuyorsanız ve siz marşı bıraktıktan 1 sn yakını sonra ses kesiliyorsa bu durum revizyon gerektirir. İyi bir elektrikçiye yaptırabilirsiniz.

FC5_ELEGANCE

Geri