Mars motoru

Arkadaslar merhaba. Aracim 2010. Aracim ilk calistirmada mars motorundan "gijirt" diye bir ses cikararak calisiyor. Soguk havalarda ozellikle cok belli oluyor. Daha once bu sorunla karsilasan varsa beni bilgilendirebilirmi. Bilincli olarak sanayiye gitmek istiyorum. Tesekkurler.

SM-E500H cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

sukru

0
Bi kaç kere benim arabamda yapmişdı aynı sesi ama şimdi daha yapmıyor ama muhtemelen marş motorunun kömürü bitmiştir yada temizlenecek olmuşdur

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Arkadaslar merhaba. Aracim 2010. Aracim ilk calistirmada mars motorundan "gijirt" diye bir ses cikararak calisiyor. Soguk havalarda ozellikle cok belli oluyor. Daha once bu sorunla karsilasan varsa beni bilgilendirebilirmi. Bilincli olarak sanayiye gitmek istiyorum. Tesekkurler.

Marş motoru otomatiği dişliyi tam oturtmuyor olabilir, problem buradaysa otomatik ayrıca değişebiliyor çok masraflı olmuyor.

Çetin

0
Aracınız

Aynı durum bendede var sabahları sogukken mutlaka yapıyor sonra yapmıyor marş dinamosunun otomatiğinin dişlisi sıyırmış ama gittigi yere kadar yolu var eski aracımda 200 tl masrafı olmuştu marş basmakta zorlanınca yaptıracam bende çok kafana takma çogunda oluyomuş

Aracınız
Civic FC5 2018
Aynı dertten ben de muzdaribim. Ama çok takmıyorum artık. Çözümü marşa çok kısa basmakta buldum. Sabah motor soğukken o sesi çıkartmadan çalıştırabiliyorum artık :)

LG-D855 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri