Marş Sesi

Aracınız
Arac henüz 12 bin'de manuel.Manuel kullanan bilir ve bizim araçlarda motor sessiz olduğu icin cok yaşanan durumdur arac çalışırken çalışmıyor zannedip marşa basarsınız cızt diye bir ses gelir iç yakıcı.Bugun aracımı çalıştırdığımda ilk yemedi ve o ses kendini gösterdi birdaha ki denemem de sıkıntısız çalıştı.Benzerini yasayan varmıdır bir nedeni varmıdır ? Yoksa servisden randevu alma vakti mi gelmiştir :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

yau

0
14 model manuel aracimda marş basmama durumunu bende yasadim, bir elin parmağını geçmiştir. Ama sizin gibi farkli diyebileceğim bir ses almadim..

Sefa

0
marş basmama durumu bir süre çalıştırılmamış civiclerde oluyor bazen bide ilk marşta almıyor araba ben servisede gittim onun için iridyum bujinin soğuk oluşundan kaynaklanıyor bir sorun değil

Aracınız
marş basmama durumu bir süre çalıştırılmamış civiclerde oluyor bazen bide ilk marşta almıyor araba ben servisede gittim onun için iridyum bujinin soğuk oluşundan kaynaklanıyor bir sorun değil

Arac hergun minimum 50 km yapıyor.Yani Ankara içinde is icabı geziyoruz surekli oyle bir durum söz konusu degil Mars basmama felan olabilir de o ses aklıma takıldı hocam çözemedim arastirdim bayada

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
[MENTION=2423]erdoganbatu[/MENTION] Çalışan araca marş basma olayını her aracımda en az 3-4 kere yapmışlığım var, hiç bir sorun olmadı :)

Aracınız
Takip edin olayı ; tekrarlama durumunda "akü yenilemesine" gidin...

başka bir araçtan örnek vereyim , MAZDA larda bu sorun sesi şu şekilde yansıyor kulağa : çıt çıt çıt çıt çıt diye... Sonuç akü değişimi..

Normal şartlarda ilk seferde alması gerek marşı... ama ses verip almıyorsa takip edin sorunu derim...

Aracınız
Takip edin olayı ; tekrarlama durumunda "akü yenilemesine" gidin...

başka bir araçtan örnek vereyim , MAZDA larda bu sorun sesi şu şekilde yansıyor kulağa : çıt çıt çıt çıt çıt diye... Sonuç akü değişimi..

Normal şartlarda ilk seferde alması gerek marşı... ama ses verip almıyorsa takip edin sorunu derim...

5 ay oldu aracı alalı lakin iç aydınlatma farklı xenon h11 sis led plaka Aydınlatma felan taktık aküyü yemiş olabilir diye düşünüyorum.

Aracınız
Olabilir bunlarda bir ihtimal tabii ki. Konu aku oldugunda cok kriter olusabiliyor bizim ki sadece bi ihtimal dedigim gibi sorunu takip etmenizde fayda var.

Geri