Civic FD6 Marş uzuyorr

Herkese hayırlı akşamlar diliyorum. Arac 2007 manuel fd6. Aracım günün saatlerinden bağımsız marş uzatıyor. Brc lpg var, diyafram kontrol edildi sorun yok. Bujileri yeni değiştirdim, aküyü gösterdim elektrikçi akün ömrünü tamamlamış ama bundan yapmaz dedi,ben aküden de yaptığını biliyorum haksız mıyım? 2018 nisanda aldım aküyü.(çelik akü) Ustam sübap ayarına gerek yok motor çok uyumlu ve düzgün çalışıyor dedi. Ne dersiniz? Can sıkmaya başladı artık.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Hocam benim araç da bir dönem zor çalışma sorunu yapmıştı. Baya uzun süre marş basınca çalışıyordu. Sorun lpg regülatöründe çıktı. Değiştirilince sorun düzelmişti. Parça adını doğru hatırlıyorumdur umarım.

Hocam benim araç da bir dönem zor çalışma sorunu yapmıştı. Baya uzun süre marş basınca çalışıyordu. Sorun lpg regülatöründe çıktı. Değiştirilince sorun düzelmişti. Parça adını doğru hatırlıyorumdur umarım.

Regülatör içindeki diyafram, çalışmayan motora gaz kaçırdığı için ilk çalışmada motoru boğuyor. O ihtimali en başta kontrol ettirdim sorun yok herhangi bir gaz kaçağı görünmüyor.

Regülatör içindeki diyafram, çalışmayan motora gaz kaçırdığı için ilk çalışmada motoru boğuyor. O ihtimali en başta kontrol ettirdim sorun yok herhangi bir gaz kaçağı görünmüyor.

Benimkinde direkt delik vardı hocam. Parça karışımı doğru yapamıyordu diye hatırlıyorum. Usta söküp deliği göstermişti.

Lpg yi tankin vanasindan kapatin benzinde gezin sorun yoksa regulator den veya enjektorlerden dir . Sorun devam ederse baska seylere yonelin ama regulator kac yillik 6 yillik filansa regulator derim

Herkese hayırlı akşamlar diliyorum. Arac 2007 manuel fd6. Aracım günün saatlerinden bağımsız marş uzatıyor. Brc lpg var, diyafram kontrol edildi sorun yok. Bujileri yeni değiştirdim, aküyü gösterdim elektrikçi akün ömrünü tamamlamış ama bundan yapmaz dedi,ben aküden de yaptığını biliyorum haksız mıyım? 2018 nisanda aldım aküyü.(çelik akü) Ustam sübap ayarına gerek yok motor çok uyumlu ve düzgün çalışıyor dedi. Ne dersiniz? Can sıkmaya başladı artık.

Geçmiş olsun. Önce lpg sisteminden kaynaklı olup olmadığını kesinleştirmek gerekiyor. Şamandıradan vanayı kapatıp sistemdeki gazı boşalttıktan sonra iki gün benzinde kullanın aynı problem devam edecek mi?

Geçmiş olsun. Önce lpg sisteminden kaynaklı olup olmadığını kesinleştirmek gerekiyor. Şamandıradan vanayı kapatıp sistemdeki gazı boşalttıktan sonra iki gün benzinde kullanın aynı problem devam edecek mi?

Kontrol edildi. Sorun benzinde de devam ediyor.

Hava manifolt uzerinde lpg pipolari var once oradaki oringleri degistirin.

Sonra hava filitre kutusuna bagli(rezanor) hava borularini kontrol edin genelde bogaz kelebegi yakinlarinda zamana bagli yirtilmalar yapabiliyor.

Bujiler yeni olabilir ama sanayiden aldiysaniz imitasyon olma ihtimali yuksek.

Krank Sensoru Arizasi olup olmadigina bakin.

Kontrol edildi. Sorun benzinde de devam ediyor.

> Önce usta akü zayıf diyor. Sonra bunun ile alakası yoktur diyor. Banada bu garip geldi. Uzun marş esnasında akü voltajı kaça kadar düşüyor bakılabilir. 9-10 arasında ise motor zaten zor çalışır.
> Diğer olabilecekler faktörler ise Akif hocamın belirttiği sebepledir.

> Önce usta akü zayıf diyor. Sonra bunun ile alakası yoktur diyor. Banada bu garip geldi. Uzun marş esnasında akü voltajı kaça kadar düşüyor bakılabilir. 9-10 arasında ise motor zaten zor çalışır.
> Diğer olabilecekler faktörler ise Akif hocamın belirttiği sebepledir.

Calisir durumda 12 civari, calisirken dediginiz gibi 10 civarina dusuyor. Bugun baska bir yerde tekrar olcturecegim. Akif hocamin dediklerine eger aku ihtimalini atlarsak gececegim.
Ama mars basarken gostergede bir oynama yok daha evvel aku bittiginde marsa bastigimda gosterge isiklari zayifliyordu baya

Moderatörün son düzenlenenleri:
Geri