Merak edenlere KR FB7 0-100 8 SANİYE

Aracınız
[MENTION=6802]whitekrfb7[/MENTION] otomatik vites olsa daha çok performans alırsın gibime geliyor çünkü 2. vites bunda örnek veriyorum 90 ise otoda 120. üçüncü vites 173 göreceksin otoda. Ve redline kullanım da çok çok daha deli olursun 7400 rpm de.
Şanzıman oranları uzadıkça araba her zaman seriliğini kaybeder, bunun için bir çok araca özel hazırlanan kısa oranlı dişliler bulunur :) önemli olan viteste yaptığınız kız değil 2 de 95 goruyorum zaten :) 3 e atınca 106 ya atlıyor. Bunu ne kadar seri çevirebildiğiniz önemli

SM-N920C cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

ANGANS

0
Aracınız
[MENTION=6802]whitekrfb7[/MENTION] son cümle doğru evet. ne kaç km den kaç km ye ne kadar hızlı çevirdiğin önemli asıl kıstas. ama bizim araçlar turbolu değil. Ve istenilen güç/tork eğrisini en yüksek devirde vermeye başlıyor. Turboloda gibi 2 bin devirde verseydi evet kısa oranlı dişli iş görürdü. O zaman redline over olurdu gereksiz olurdu. Ama atmosferik motorda redline önemli. İstenilen max güç redline civarı veriliyor genelde. O yüzden tek viteste ne kadar çevirirsen senin o kadar yararına.

Aracınız
[MENTION=6802]whitekrfb7[/MENTION] son cümle doğru evet. ne kaç km den kaç km ye ne kadar hızlı çevirdiğin önemli asıl kıstas. ama bizim araçlar turbolu değil. Ve istenilen güç/tork eğrisini en yüksek devirde vermeye başlıyor. Turboloda gibi 2 bin devirde verseydi evet kısa oranlı dişli iş görürdü. O zaman redline over olurdu gereksiz olurdu. Ama atmosferik motorda redline önemli. İstenilen max güç redline civarı veriliyor genelde. O yüzden tek viteste ne kadar çevirirsen senin o kadar yararına.
fikrinizi değiştirmekte yardımcı olacaktır çunku bu aracın hangi yarış biçimine göre hazırlandığı ile ilgilidir rollingleri 60 70 -200 bandında yaptığımız için bizim önemli kıstas aldığımız bu hızlar arası geçiştir :) 200 e ne kadar hızlı cıkabilirsek o kadar iyi ve 4 de 210 yapan bi arabayı 4 de 180 yapan bi araç %100 geçiyor denedik çünkü 5. Vitesi de kısaysa hiç yavaşlamadan 5i de dolu dolu çeviriyor :) 3 ten 4 e geçtiğinizde ben 7 binden 5 bin rpme düşüyorsam 4 de 210 yapan araç 4 bine düşücek :) tekrar torklanması ve max hp alması daha geç olucak ama ben önceden alıp o devri çevirmiş olucam :) onun için rolling yarışları serilik ve vitesleri en kısa sürede bitirmeyi hedefler. Stock fb fd ler 6800 bandında kesiciye girer biz bunu 7400 e çekerek zaten iyi bir zaman kazancı yarattık ama 8 bin devir dönseydim denemelerin hepsinde sürelerimin düştüğünü gördük :) 7.400 en verimli devirdi onu yaptık :)

ANGANS

0
Aracınız
[MENTION=6802]whitekrfb7[/MENTION] 8000 de over devir oluyor çünkü. Max devir tork eğrisinide 8bine çekebilseydiniz öyle olmazdı o. Ama vites geçişleri süreleri de göz önüne alınınca bence ben gene dediğimi tekrarlıyorum şuanda

Aracınız
[MENTION=6802]whitekrfb7[/MENTION] 8000 de over devir oluyor çünkü. Max devir tork eğrisinide 8bine çekebilseydiniz öyle olmazdı o. Ama vites geçişleri süreleri de göz önüne alınınca bence ben gene dediğimi tekrarlıyorum şuanda
Araç yazılımsal olarak en iyi devirlere göre çekildi :) dahası düşürüyodu yada yakıt fakire düşüyordu

bugun belgesel kanalinda bir sey gordum. mercedes sl500 un sadece egzosunu degistirdiler ve 20 bg farkettigini soylediler.
fb7 de sadece hava filtresini degistirirsek nasil bir durum ortaya cikar?

ANGANS

0
Aracınız
[MENTION=245]tombilibu[/MENTION] atmosverik araçlarda çok fark etmiyor böyle şeyler. Turbo olduğunda en ufak oynamalar fark ediyor.

Aracınız
bugun belgesel kanalinda bir sey gordum. mercedes sl500 un sadece egzosunu degistirdiler ve 20 bg farkettigini soylediler.
fb7 de sadece hava filtresini degistirirsek nasil bir durum ortaya cikar?
İyi bir Cold air intake sistemiyle 3 4 hp arasında bir güç alınabiliyor bu turbolularda 7 8 e kadar çıkabiliyor ? atmosferik araba için 3 4 hp fena bir güç değil hafife almayınız mantık turbolulardaki gibi değil cunku

İyi bir Cold air intake sistemiyle 3 4 hp arasında bir güç alınabiliyor bu turbolularda 7 8 e kadar çıkabiliyor atmosferik araba için 3 4 hp fena bir güç değil hafife almayınız mantık turbolulardaki gibi değil cunku

Tr de bu filtreden var mi acaba? Ekstra ses yapip etrafi rahatsiz etmiyorsa almakya fayds var

Sent from my iPhone using Tapatalk

Geri