merhaba cıvıc aılesı

Ben genelde Türkiye'yi yabancı yazarlardan takip ediyorum. Örneğin gelecek 10yıl diye bir kitap yazılmıştı. orada yazılanların birçoğu dünyada gerçekleşti. şimdi okuduğum gelecek 100yıl kitabında yazanlarda ufak ufak gerçekleşmeye başlıyor. Türkiye o kitaba göre ekonomik olrak iyiye gidecek. Bunun halka yansımasını elbette bilemeyiz. Sonuçta emperyaller için Türkiye ekonomik olarak ileriye gidecek demek onların da işine gelen bir durum. Kitabın yazarı George Friedman, abd de çok saygın bir yeri var adamın. Elbette tek kaynak değil. Örneğin komşularımızdaki durum. Aslında Türkiye'nin komşuları ile dış ticarette yapmayı planladığı atılımı öngöremediler. sadece Mısır ile Cumhuriyet tarihinde yapılmış tüm ticaretten daha fazlası planlanmıştı, sonuç belli. Libya keza öyle idi. Bunu ben söylemiyorum elbet :) böyle deyince saçmalıyorsun diyen çok. 1999-2000 gibi arkadaşlarıma Türkiyede bir oluşum düşünülüyor ve 30 yıl ülkeyi yönetecek dediğimde hepsi bana güldü. Sonucu hepimiz yaşıyoruz. Ama yanılmayın tek parti değil!!!! okumak güzel şey :) Mesela siz [MENTION=764]layno[/MENTION]. yorumlarınız Türkiye'yi dışarıdan gören biri olduğunuz belli.

ikokci

0
Aracınız
Civic FC5 2017
Hoş geldiniz. Keyifli forumlar ve kazasız sürüşler.

bu ısler cok uzar gıder
bulusma ısı ne oldu ? tam olarak nerye karar verıldı :D :D
Bursaya gidicez :) [MENTION=704]pilliwoman[/MENTION] davet ediyor :) havalar soğuk ama bakicaz artik. Siz bi gelin de Türkiyeye.

layno

0
[MENTION=80]mehmetzengin[/MENTION] davete ıcabet etmemek olmaz ama mesafe baya bı uzak neyse bı geleyımde bı sekıl yaparız :D

layno

0
[MENTION=704]pilliwoman[/MENTION] oldu mu sımdı. sızden bu cevabı beklemezdım.sakın demeyın kı ben sabıt fıkırlerı olan bı ınsanım :D
sohbet edıyoruz surda :) benım yanıldıgımı yada yanlıs bıldıgımı veya yanlıs dusundugumu sandıgınız seyler varsa lutfen duzeltın.

[MENTION=764]layno[/MENTION] gunaydin. Sen gel ülkeye de görüşürüz elbet. Hatta mini bi bulusma hazırlar ersoy hocam :)

layno

0
[MENTION=80]mehmetzengin[/MENTION] gunaydın. ınsalah ay sonu gelıcem. ama bursa cok uzak herkes ıcn orta bı yer olursa neden olmasın

Geri