Merhaba değerli hondacı arkadaşlarım

Arkadaşlar saba başıma bi olay geldi öndeki honda amleminin bulunduğu tampona takılan tırnaklar kırılmış onu söktüğümde radyatörün önünde sağ tarafında su gördüm neden olabilir? Hiç su eksilmiyor yedek deposan alıp sızdırma yapabilir mi başına gelen oldumu ? Sorun ve tavsiyelerinizi paylaşırsanız sevinirim . Kazasız belasız sürüşlerImage1564212774.236413.jpg

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Sanki yağlı birşey bulaşıp suyla birlikte yapışmış gibi görünüyor.
Bence araç çalışırkende o bölgeyi biraz izleyin, aktif sızdırma varsa su çıkışının olduğu bölgeyi görebilirsiniz.
Yada o bölgeyi mikrofiber bir bezle dikkatlice silin, aracı rutin olarak kullanmaya devam edin, 1-2 gün sonra kontrol edin, kontrol ettiğinizde benzer şekilde görüntü mevcutsa radyatörde sızdıran bir bölge olduğu düşünülebilir.

S

Silinen üye 20336

Guest
Arkadaşlar saba başıma bi olay geldi öndeki honda amleminin bulunduğu tampona takılan tırnaklar kırılmış onu söktüğümde radyatörün önünde sağ tarafında su gördüm neden olabilir? Hiç su eksilmiyor yedek deposan alıp sızdırma yapabilir mi başına gelen oldumu ? Sorun ve tavsiyelerinizi paylaşırsanız sevinirim . Kazasız belasız sürüşlerEkli dosyayı görüntüle 253618

Merhaba;
Tırnaklar kırıldığına göre ön ızgara bölgesinden küçük bir darbe almış gibi görünüyor. Darbeyle birlikte ön ızgaranın esneyip radyatöre temas edebileceği gibi bir durum var mı bilemiyorum. Temas etmese bile darbenin geldiği cismin şekil itibariyle ızgara boşluklarından geçip radyatöre batmış olma ihtimali var.
Sızıntıya neden olabilecek kadar küçük bir yada bir kaç deformasyon noktası olabilir... Bu sebeple kısa vadede su eksiltme gözleyememiş olabilirsiniz.

Zamanla suyun kireciyle kapanır şeklinde görüşler gelirse siz bu kendiliğinden tedavi yöntemini tercih etmeyiniz. Radyatörde “sadece su” yoksa deliklerin kendiliğinden kapanması da mümkün olmayacaktır zaten.
Ayrıca soğutma sıvısının sadece su olması da yanlış bir uygulama.

Radyatördeki deformasyon noktalarının tedavisi mümkünse onarım yapılmalı. Olmuyorsa radyatör değişmeli.

Geçmiş olsun...

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Güneşte kurudu sanki ama bi kaç gün takip edecem radyotörün tamiri yapılıyor mu ? Bilginiz varmı

Yapılır diye biliyorum ama bunun içinde büyüklüğü önemli, çok ufak bölgelerin tamiri mantıklı olabilir ama belirli bir büyüklüğün üstünde randıman vermez diye biliyorum, aslında Civic'lerin radyatörlerini DENSO markası lisansı ile KALE üretiyor, eğer aracı uzun vadeli kullanmayı düşünüyorsanız değişim en sağlıklısı.

S

Silinen üye 20336

Guest
Güneşte kurudu sanki ama bi kaç gün takip edecem radyotörün tamiri yapılıyor mu ? Bilginiz varmı

Aracı belli bir süre kullandıktan sonra motor sıcakken radyatörü dıştan gözlemleyiniz. Çalışan motorda soğutma suyu ısınacağı için varsa söz konusu çatlak/delikler genleşerek su sızdıracaklardır.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Aracı belli bir süre kullandıktan sonra motor sıcakken radyatörü dıştan gözlemleyiniz. Çalışan motorda soğutma suyu ısınacağı için varsa söz konusu çatlak/delikler genleşerek su sızdıracaklardır.
Hatta biraz devirli kullanıp akabinde bakmak gibi.

Faaliyet ayn-ı lezzettir.

Geri