merhabalar

Aracınız
Mücahit Can / 35 / evli - kız babası / İngilizce öğretmeni / Bursa / Peugeot 206 1.4 HDi

merhabalar. araç değiştirme arefesindeyim ve açıkçası en fazla ilgimi çeken araç da Civic oldu. bir kaç gündür forumu okuyorum, artık bir merhaba deyip aklıma takılan yerleri (uygun konu başlıklarında) sormaya başlamak istiyorum.
sanırım 2015 Elegance otomatik seçeceğim ve aldıktan sonra da pek uslu duracağımı sanmıyorum modifiye anlamında. tabi modifiye konusu kişiden kişiye değişiyor, ben garanti ve muayene ile sıkıntı yaşamak istemiyorum ve önceliğim görsellik olacaktır, amacım performaslı bir araba sahibi olmak değil.
aklımdakiler: body-kit / jant-lastik-yay / hava filtresi / catback egzos / sql ses sistemi (şuanki aracımda spl) ve çeşitli ufak ışıklandırmalar.

forumda görüşmek üzere.

Leo

0
Aramıza hoşgeldin... Fikir ,proje ,tecrübe, paylaşım için doğru yerdesiniz :)

Aracınız
hoşbulduk: [MENTION=194]Can[/MENTION] [MENTION=436]Leo[/MENTION]
Performans beklentiniz yoksa kat iptali işine hiç girmeyin.
catback, katalizör sonrası uygulama (sensör/beyin iletişimini etkilemeyen) diye biliyorum, yanlış mı acaba? ya da tavsiye olarak sadece son susturucu değişimi mi önerirsiniz? isteğim tok bir ses, abartılı da olsun istemiyorum kesinlikle.

Can

0
Yönetici
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Açık hava filtresi ile alacağınız ses sizi tatmin eder. Yüksek devirlerde tatlı tok bir ses verir. Susturucu değişimi yaparsanız sürekli bir homurtu olacağından uzun vadede rahatsız olursunuz özellikle aile kullanımında pek iyi değil kumandalı egzoz yaptırabilirsiniz onun yerine. Catback dediğiniz gibi katalizör sonrası değişimi, fakat katalizör iptal etmeden performans artışı bizim araçlarda zor diye biliyorum. Orta susturucu iptal ederseniz o zaten rahatsız eder. En ideali kumandalı egzozla açık hava filtresi :eek:k:

Aracınız
Açık hava filtresi - homurtu - performans artışı - kumandalı egzoz ...
Açık hava filtresi - öneri alayım sizi bulmuşken öncelikle madem :)
Homurtu - sanırım o homurtuyu duymak isteyeceğim. Ilk aracım benzinliydi (306), hava filtresi + son susturucu, homurtu güzeldi. Şuan 206 dizel, ses yok haliyle :(
Performans artışı - hedefim kesinlikle bu değil. dediğim gibi, ben olayın teknik/teorik (hp/kW artışı) kısımlarıyla değil, makyaj/pratik (görüntü/ses) tarafıyla ilgileniyorum.
Kumandalı egzoz - sis farı açık diye ceza yiyen ben, ertesi gün çevirmeye girerim, hiç gerek yok. Marka birşey olsun, performansı olmasa da adı olur :)

Hakan Uzun

0
Yönetici
hosgeldiniz doğru yerdesiniz. Buna fazlasıyla emin olabilirsiniz. :) Keyifli forumlar....

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Hoş geldiniz, keyifli forumlar.

Aracınız
Maddi sıkıntısı olmayan için artık executive önemli bir Seçenek Olmalı

Sent from my iPhone using Tapatalk

Geri