Merhabalar

Aracınız
Civic FC5 2019
Arkadaşlar merhaba,
FC5 Kasa 2019 model makyajlı civic eco elegance LPG'li aracımı 3 Ocak 2020'de sıfır km teslim alarak aranıza yeni katıldım.
DAha önceki aracım 2016 golf 1.2 tsi dsg'den sonra araç bayağı bir garip geldi, umarım kısa zamanda alışabilirim.
Herkese hayırlı, kazasız sürüşler diliyorum.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
@ayykut Hoş geldiniz, aracınız hayırlı olsun.

S

Silinen üye 20336

Guest
Arkadaşlar merhaba,
FC5 Kasa 2019 model makyajlı civic eco elegance LPG'li aracımı 3 Ocak 2020'de sıfır km teslim alarak aranıza yeni katıldım.
DAha önceki aracım 2016 golf 1.2 tsi dsg'den sonra araç bayağı bir garip geldi, umarım kısa zamanda alışabilirim.
Herkese hayırlı, kazasız sürüşler diliyorum.
CivicTR’ye hoş geldiniz. Aracınız hayırlı olsun. Keyifli forumlar dilerim...

Aracınız
Civic FC5 2019
En büyük gariplik ebatları ile ilgili, umarım sedan arabayı yanlışlıklar neticesi ile hb yapmam :)
Multimedya ekranın kullanımı çok karışık geldi, ayrıca yalıtım konusunda da biraz zayıf olduğunu düşünüyorum.

Ama donanım olarak oldukça dolu bir araç.

Aracınız
Civic FC5 2020
Öncelikle hayırlı olsun.Bende 2016 polomu satıp almayı düşünüyorum yalıtım olarak çok bariz fark var mı?Birde cvt dsg den sonra farklı gelmiştir ama yinede yorum almak isterim.İzleminiz ara hızlanma sollamalarda sorun vs yaşadınız mı?

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
@ayykut yeni aracınız hayırlı olsun.
CivicTR ailesine hoşgeldiniz.
Keyifli forumlar dilerim...

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

LooSii

Özel Üye
Aracınız
Civic FB7 2015
Hoşgeldiniz. Öncelikle yeni aracınız hayırlı uğurlu olsun. Evvela yakıt ve donanım konusunda Honda'dan asla pişman olmazsınız.

Yalıtım konusu hep konuşulduğu için benim karşılaştırma imkanım çok oldu. Ben 2 yıldır Volkswagen kullanıyorum. 2013 Passat 1.4 TSI 122HP DSG. Eşime de 2015 Civic Fb7 1.6 i-vtec 125PS aldım. Honda yalıtım konusunda VW'e göre bir tık daha aşağıda ama bence abartılacak kadar değil. Bu konudan hep bahsedildiği için biraz da psikolojik olduğunu düşünüyorum.

VW hız olarak 150'ye çıkıyor, ama hala 90'da gidiyormuş hissi veriyor. Bu konuda Honda'ya göre daha iyi diyebilirim. Turbo olduğu için 0-100km karşılaştırması yapmak adil olmaz. Yalıtım konusuna gelirsek VW 100km hızı geçtikten sonra kronik olarak yan aynaların kenarından rüzgar sesi almaya başlıyor. D segment Passat olmasına rağmen lastik sesi de geliyor.

Honda, Volkswagen'e göre motor sesini biraz daha fazla içeri alıyor. Atmosferik motorda yüksek devir kullanmak gerekiyor. Bu da spor sürüş zevkini arttırıyor, biraz daha fazla tat veriyor.

Geçen hafta Samsun'dan Adana'ya giderken çektiğim video. Honda'nın zevkini vermiyor.

IMG_20191229_213330_284.jpeg

MI 8 Explorer Edition cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri