Mersinden Selamlar

Aracınız
Civic EP2
Merhaba arkadaşlar yeni bir honda kullanıcısı olarak sizlerden öğreneceğim çok şey var. Çocukluk hayalim olan haftasonu EG6 proje aracı için düğmeye basmış bulunmaktayım amacım yüksek performanslı stok durumdan uzak bir EG6 yapmaktı. Kaporta olarak işleri ne kadar ilerletmiş olsamda motor içi hala yapılması gereken bazı eklemeler mevcuttur. Siz değerli üyeler olarak tavsiyelerinizi ve geri bildiriminize ihtiyacım var. Arakçta keşke şuda olsa veya bu olmasa dediğiniz neler var? (Performans veya görüntü amaçlı)

Araçta şu anlık;

60Lık akrapoviç egozoz
4-2-1 Egzoz Çıkış
Big Tube Air filter
Short Shift
Kamber Kit
Coil kit
BBS geniç jant ve lastik seti
Performans jant lastik seti

Şimdiden okuyup cevapladığınız için çok teşekkürler.

Ekli dosyalar

• 1.jpeg
    1.jpeg
    179 KB · Görüntüleme: 42
  • 2.jpeg
    2.jpeg
    166.9 KB · Görüntüleme: 45
  • 3.jpeg
    3.jpeg
    224.2 KB · Görüntüleme: 47
  • 4.jpeg
    4.jpeg
    223.8 KB · Görüntüleme: 47

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
@MVPKingPin yeni projeniz hayırlı olsun.
CivicTR ailesine hoşgeldiniz.
Hangi motor üzerine güçlendirme yapacaksınız?
1.6 si veya Vti üzerine olursa çok daha güzel sonuç alırsınız. Yükeleme için önce sağlam bir motor olmalı!

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

Aracınız
Civic EP2
@MVPKingPin yeni projeniz hayırlı olsun.
CivicTR ailesine hoşgeldiniz.
Hangi motor üzerine güçlendirme yapacaksınız?
1.6 si veya Vti üzerine olursa çok daha güzel sonuç alırsınız. Yükeleme için önce sağlam bir motor olmalı!

Merhaba araç 1.4 IS ama motorum sıfırdan farksız diyebilirim. Aracı aldıktan sonra çok kapsamlı bi bakıma soktuk. 1.6 veya Vti tercih etmeme sebebim kişisel. Sadece hızlı kalkış ve kısa bir mesafe olarak 1.4 IS in daha seri olduğunu düşünüyorum.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Merhaba araç 1.4 IS ama motorum sıfırdan farksız diyebilirim. Aracı aldıktan sonra çok kapsamlı bi bakıma soktuk. 1.6 veya Vti tercih etmeme sebebim kişisel. Sadece hızlı kalkış ve kısa bir mesafe olarak 1.4 IS in daha seri olduğunu düşünüyorum.
> Doch motolar modifiyesi çok olduğu için parça bulmakta kolay oluyor.
> 1.4 için önce blok ne kadar hp kaldırır bunu öğrenmek lazım. Sonra bunun üzerine setup yapmak daha güzel olur.
> Motor için öncelikle size forget krank, kol, yataklar, piston takım olarak lazım. Tepeli piston olursada güzel olur. Alttaki takıma uygun üste egzantirik, egzantirik mili lazım. Yamada yağ pompası. Devir daim poması. Daha büyük bir radyatör. Bu gücü kontrol edebilecek ecu lazım. Gaz kelebeğide büyütülürse güzel olur. Yüksek ısıya dayanıklı sağlam bir conta. Duruma göre stage 1 veya 2 baskı balata. Crx komple şanzıman dişli seti.
Durmak içinde fren sistemini güçlendirmek lazım.
Modifiyede sınır yok. Siz nerede durmak isterseniz oraya kadar gider. :cool:

Aracınız
Civic EP2
> Doch motolar modifiyesi çok olduğu için parça bulmakta kolay oluyor.
> 1.4 için önce blok ne kadar hp kaldırır bunu öğrenmek lazım. Sonra bunun üzerine setup yapmak daha güzel olur.
> Motor için öncelikle size forget krank, kol, yataklar, piston takım olarak lazım. Tepeli piston olursada güzel olur. Alttaki takıma uygun üste egzantirik, egzantirik mili lazım. Yamada yağ pompası. Devir daim poması. Daha büyük bir radyatör. Bu gücü kontrol edebilecek ecu lazım. Gaz kelebeğide büyütülürse güzel olur. Yüksek ısıya dayanıklı sağlam bir conta. Duruma göre stage 1 veya 2 baskı balata. Crx komple şanzıman dişli seti.
Durmak içinde fren sistemini güçlendirmek lazım.
Modifiyede sınır yok. Siz nerede durmak isterseniz oraya kadar gider. :cool:

Açıklama için çok teşekkür ederim hepsini notlarım arasına kayıt ettim :) Vallahi dediğiniz gibi sınır yok şunuda yapalım bunuda yapalım derken yedi bitirdi bizi ama tatlı bela :LOL:

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Açıklama için çok teşekkür ederim hepsini notlarım arasına kayıt ettim :) Vallahi dediğiniz gibi sınır yok şunuda yapalım bunuda yapalım derken yedi bitirdi bizi ama tatlı bela
Parçalar bir yana bunu yapacak ustada çok önemli! Bu konuda daha önceden yapmış tecrübeli ustalar lazım. Önce hedef ve bütçenizi belirleyin ardından işe başlayın. Birde acele etmeyin araştırarak dikkatli hareket edin.

Aracınız
Civic EP2
Parçalar bir yana bunu yapacak ustada çok önemli! Bu konuda daha önceden yapmış tecrübeli ustalar lazım. Önce hedef ve bütçenizi belirleyin ardından işe başlayın. Birde acele etmeyin araştırarak dikkatli hareket edin.

Birçok araştırma ve tavsiye sonrası bulunduğum şehirdeki en iyi Honda ustasını buldum. Saolsun kendiside konu hakkında çok yardımcı oluyor ama her zaman ne kadar farklı görüş o kadar iyidir bence.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Kolay gelsin diyeyim :)

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut