Million Mile Joe

Ynt: Million Mile Joe

[member=227]eray[/member] abi aracı satmasaydı fd6 milyon km eray'a doğru gitseydi yakışırdı walla :clap:

[quote author=dr.ersoy link=topic=727.msg12154#msg12154 date=1410551938]
[member=227]eray[/member] abi aracı satmasaydı fd6 milyon km eray'a doğru gitseydi yakışırdı walla :clap:
[/quote]

Bence bizde kimse ulaşamaz o km ye yollar, şartlar malum orası gibi değil :aman:

o da doğru haklısın sustum :aman:

Yanlış dostlar. Yakın dostum serviste 2-3 sene önce vtec2 görmüş. Gözlerimle gördüm 1 milyon 30 küsür binde dedi. Servis müdürü o aracı biz sattık.hala ilk sahibinde. Tüm bakımları bizde yapıldı. Motor kapağı açılmadı daha demiş. orta yaşlı titiz bi adammış. Rutin bakımlarını aksatmadan yaptırıyormuş. muhtemeldirki motor 7bin devirleri görmemiştir.
SONUÇ: Honda motorlar yüksek devir motorlarıdır. Siz hondayı diğer sıradan araç gibi kullanırsanız (düşük devirde, sakin) milyon km leri görürsünüz.

[quote author=teachers71 link=topic=727.msg12180#msg12180 date=1410594392]
Yanlış dostlar. Yakın dostum serviste 2-3 sene önce vtec2 görmüş. Gözlerimle gördüm 1 milyon 30 küsür binde dedi. Servis müdürü o aracı biz sattık.hala ilk sahibinde. Tüm bakımları bizde yapıldı. Motor kapağı açılmadı daha demiş. orta yaşlı titiz bi adammış. Rutin bakımlarını aksatmadan yaptırıyormuş. muhtemeldirki motor 7bin devirleri görmemiştir.
SONUÇ: Honda motorlar yüksek devir motorlarıdır. Siz hondayı diğer sıradan araç gibi kullanırsanız (düşük devirde, sakin) milyon km leri görürsünüz.
[/quote]

O halde araç sahibi neden bildirmemis Honda'ya bu Joe kesin birşeyler kazanmistir firmadan yada sosyal medyadan mümkün değil ben o kadar km yapsam aracımı tanıtmak isterdim.

Onu bilemicem. sahibinin sosyal medya bi kavramdan haberi olma ihtimali sıfır. 55-60 yaşlarındaki nesil için sosyal medya mahalle kahvesinden öte gitmez. :)

[quote author=teachers71 link=topic=727.msg12187#msg12187 date=1410596315]
Onu bilemicem. sahibinin sosyal medya bi kavramdan haberi olma ihtimali sıfır. 55-60 yaşlarındaki nesil için sosyal medya mahalle kahvesinden öte gitmez. :)
[/quote]

Hocam bizim millete güven olmaz eskiden km sıfırlatanlar vardi belki hala vardir eski araçlarda bu hacı amcada tam tersini yapmis olabilir ama Joe ya inanirim yabancılarda hile hurda pek olmuyor malum :)

Dostum.servis müdürürnün dediğine göre. Aracı sıfır km o adama satmışlar. İlk bakımından itibaren araç aynı servise gitmiş. km oynama ihtimali çok az. Hele hele resmi servisin buna alet olması imkansız. gerisini bilemem. Bundan ötesi yoruma girer. Bana mantıksız gelmiyor. Normal kullanımda bile 500-600bin km leri rahat gören motor bu kullanım şekliyle milyon km görür. Hatırlarsanız bi ara isuzu kamyonetler 1 milyon km motor kapağı açmadan gitme garantisi veriyordu. Okadar tuhaf değil yani. Kullanım şekli çok önemli. Ne insanlar tanırım aracını çalıştırıp 2-3 dk ısıtmadan hareket etmez. Ki doğrusuda budur. aracı 5000 devirleri görmemiştir. (Örn biraderin jettası).Hondayı böyle kullanın rahat görürsünüz. Kullanabilirseniz tabiiki :) abim benim arabaya binince kalp krizi geçirecek. "Napıyon sen 6bin devire çıkılırmı.motoru mahvediyon. Ne gereği var dünya benzin yakıyon" iddia ediyorum kaç defa ölçtük, abim benzinli jettasıyla benim lpg li honda kadar yakıyor. :)

Geri