Mini bakim tavsiye fd6

Aracınız
Merhabalar
2010 fd6 premium aracimin arka amortisorlere takoz yada benzeri bir islem ile hafif yukseltmek yada o vurma etkisini azaltmak istiyorum

Lpg sistemi muayeneye uygun degil ve simit tup. Tupu silindire cevirmeyi gaz dolum agzini deponun oraya yaptirmayi dusunuyorum sizce nasil olur bu arada gaz beynide degisebilir tam emin degilim

Ve son olarak subap ayari yapilmasi gerekiyormus bu gune kadar kimsenin yaptirdigini dusunmuyorum arac 90000 de

Sizce maliyeti ne kadar olur ve minimum masraf ile nasil hallederim Ankaradayim burada hic honda ile alakali bir yere gitmedim bu isi kaliteli yapacak yerler konusunda yardimci olursaniz sevinirim İyi bayramlar

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
[MENTION=12799]gurbuzozi[/MENTION] Lpg sisteminde problem mi var neden bu değişiklikleri yapmak istiyorsunuz? Lpg ruhsata işli ise bunlara gerek yok diye biliyorum.

Ankaralı arkadaşların özel servis önerileri ilgili forumda konular mevcut arama yaparak ulaşabilirsiniz.

Aracınız
Mini bakim tavsiye fd6

[MENTION=12799]gurbuzozi[/MENTION] Lpg sisteminde problem mi var neden bu değişiklikleri yapmak istiyorsunuz? Lpg ruhsata işli ise bunlara gerek yok diye biliyorum.

Ankaralı arkadaşların özel servis önerileri ilgili forumda konular mevcut arama yaparak ulaşabilirsiniz.

Lpg de 4,5 viteslerde cekis sikintisi var ne kadar gaza bassamda yavasliyor D konumunda iken vites direk 3 e dusuyor hiz yukseliyor ama vites yukseldiginde yine ayni sey oluyor

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Aracınız
Civic FB7 2013
Subap ayarı için tanıdık bir ustan yoksa yetkili servisi öneririm. İşlem basit fakat hata götürmez. Bu işin piriyim diyen bir usta subap ayarını yaptıktan sonra rölantiyi bozdu ve yapamadı sonra yetkili serviste fabrika ayarına getirdiler yardımcı oldular.

Muayeneden bana da lpg ustası uygun değil dedi geçmez dedi ama tek seferde geçtim.

Aracınız
Subap ayarı için tanıdık bir ustan yoksa yetkili servisi öneririm. İşlem basit fakat hata götürmez. Bu işin piriyim diyen bir usta subap ayarını yaptıktan sonra rölantiyi bozdu ve yapamadı sonra yetkili serviste fabrika ayarına getirdiler yardımcı oldular.

Muayeneden bana da lpg ustası uygun değil dedi geçmez dedi ama tek seferde geçtim.

Lpg olarak sadece alttaki borular egzozdan uzaklastirilacak sadece

Subap ayarina da ihtiyaci varmi yok mu onuda anlamiyorum ki 20000 de bir yapilmasi gerekiyor deniyor
Yaptirdigimda bir degisiklik olacak mi onuda bilmiyorum

Aracınız
Civic FB7 2013
Subap ayarına ihtiyaç var mı yok mu en iyisini usta bilir en kısa zamanda bir bilene göstermekte fayda var.

Değişiklik-iyileşme olacaktır tabi ki deneyimlerinizi bekliyoruz.

Aracınız
Subap ayarına ihtiyaç var mı yok mu en iyisini usta bilir en kısa zamanda bir bilene göstermekte fayda var.

Değişiklik-iyileşme olacaktır tabi ki deneyimlerinizi bekliyoruz.

Hocam subap ayari yaptirmadim gerek yokmus

Tupu de yapmadilar muayeneye yakin gel surekli degisiklik oluyor dediler yaptirmadim

Ama aracin arkasini 2 santim yukselttim vurma etkisini azalttim
amortisorlerin sonumleyicilerini degistirdim biraz daha uzun taktik

Takoz gibi seyleri tavsiye etmediler zamanla kayma olabiliyor felan dediler bu en saglami oldu bence
Parca iscilik dahil 100 tl odedim
Ankara Baskent oto sanayisinde baskent amortisorde

Ayrica yazmadigim
4 fren disk torna oldu
4 balata degisti
1 fren merkezi tamir oldu
El freni ayari yapildi

Parca iscilik dahil 400 tl odedim
Ankara İvedik organizede

Aracınız
Civic FB7 2013
Çok iyi olmuş fiyatlar da çok uygun güle güle binin.

Geri